Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w moim wieku muszę się zabezpieczać
Autor Wiadomość
Alicja44 
Nowy

Wiek: 54
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-07-11, 17:51   Czy w moim wieku muszę się zabezpieczać

Witam, chcialam się spytać czy w moim wieku jest jeszcze ryzyko zajścia w ciążę. Czy nie jestem za stara na tabletki?
 
     
Grishnak
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-11, 17:59   

Nie jestem ekspertem, ale skoro 60cio letnie kobiety rodzą dzieci, to w Twoim wieku jest to jak najbardziej możliwe.
Najlepiej jednak pójść do lekarza i zapytać.
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2012-07-11, 18:18   

Tak Alicjo, możesz zajść w ciążę dopóki miesiączkujesz i jeżeli dziecka nie chcesz to zabezpieczać się musisz. No i warto też pomyśleć o tym, że w tym wieku jest większe ryzyko urodzenia dziecka z wadami genetycznymi.
 
 
     
Monia00000 
Nowy

Wiek: 38
Dołączyła: 09 Lip 2012
Posty: 12
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 2012-07-11, 21:37   

Popieram poprzednie wypowiedzi, nic dodac nic ujac!
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 32
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2012-07-12, 13:50   

Do menopauzy wszystko może się zdarzyć :-)
 
     
Alicja44 
Nowy

Wiek: 54
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-07-12, 14:27   

Tak nadal mam okres. W moim wieku to już raczej nie wskazane mieć dziecko. A moze jednak powinnam zamiast tabletek zastosować coś innego?
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2012-07-12, 14:59   

Wiadomo, że tabletki mają wiele skutków ubocznych. Polecam odwiedzić ginekologa i "zainstalować" sobie coś na dłużej. Nie trzeba pamiętać o niczym, tylko po prostu robić to na co się ma ochotę.
 
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 32
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2012-07-12, 15:25   

Powinnas czy nie powinnaś pytanie czy chcesz :)
Jest wiele różnych środków antykoncepcji, Ever ma rację ginekolog najlepiej doradzi.
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-07-12, 19:03   

Dobry ginekolog,niestety w naszym wieku nie każde tabletki można brać, zachodzą już zmiany hormonalne...,ale fakt,że dopóki miesiączkujesz możesz zajść w ciążę....
 
 
     
Karuta 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 274
Wysłany: 2012-07-13, 12:13   

Alicja44, lol kobieto naprawdę masz tyle lat? chyba żarty sobie robisz, że pytasz o to na forum
Ostatnio zmieniony przez Karuta 2012-07-13, 12:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Radclifka 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Kwi 2012
Posty: 151
Skąd: Ostatni dom po lewej na Krańcu Świata:-)
Wysłany: 2012-07-13, 21:55   

Alicjo44....Wiadomo że jest ryzyko, bo tam gdzie drwa rombią to i wióry lecą;-)
Czytałam wypowiedź pewnego profesora który twierdzi że najlepszym środkiem zapobiegawczym u kobiet po 40 r.ż. jest antykoncepcja hormonalna która jest dobierana indywidualnie dla każdej kobiety, gdyż dla jednej lepsze będą tabletki dla innej plastry a dla jeszcze innej wkładki domaciczne badz pierścień dopochwowy, tak że śmiało wybierz się do lekarza a on już najlepiej będzie wiedzial co Ci doradzić, bo ani prezerwatywy ani nawet przerywany stosunek nie da Ci gwarancji że nie zaszłas w ciążę. Terapia hormonalna dla kobiet po 40-stce przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Więc śmigaj do lekarza:-) I ciesz się z chwil spędzanych z partnerem:-)
 
     
Alicja44 
Nowy

Wiek: 54
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-07-20, 10:55   

Ever napisał/a:
Tak Alicjo, możesz zajść w ciążę dopóki miesiączkujesz i jeżeli dziecka nie chcesz to zabezpieczać się musisz. No i warto też pomyśleć o tym, że w tym wieku jest większe ryzyko urodzenia dziecka z wadami genetycznymi.
Mam już jedną córkę ale jest prawie dorosła. Słyszałam, że kobieta która nigdy nie rodziła po 40 może urodzić chore dziecko a z 2 nie jest to aż takie duże ryzyko. Jak jest naprawdę?
 
     
Alicja44 
Nowy

Wiek: 54
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-07-20, 10:56   

Radclifka napisał/a:
Alicjo44....Wiadomo że jest ryzyko, bo tam gdzie drwa rombią to i wióry lecą;-)
Czytałam wypowiedź pewnego profesora który twierdzi że najlepszym środkiem zapobiegawczym u kobiet po 40 r.ż. jest antykoncepcja hormonalna która jest dobierana indywidualnie dla każdej kobiety, gdyż dla jednej lepsze będą tabletki dla innej plastry a dla jeszcze innej wkładki domaciczne badz pierścień dopochwowy, tak że śmiało wybierz się do lekarza a on już najlepiej będzie wiedzial co Ci doradzić, bo ani prezerwatywy ani nawet przerywany stosunek nie da Ci gwarancji że nie zaszłas w ciążę. Terapia hormonalna dla kobiet po 40-stce przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Więc śmigaj do lekarza:-) I ciesz się z chwil spędzanych z partnerem:-)
Trochę się obawiam, że przytyję po tabletkach-a co to są te wkładki domaciczne? O tym pierścieniu słyszałam ale nie wiem czy umiałabym sobie z tym poradzić
 
     
Selcia 
Początkujący


Wiek: 49
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 192
Skąd: Nieważne
Wysłany: 2012-07-20, 10:59   

Przesądów jest całe mnóstwo - nie zawsze w nie trzeba wierzyć. Powtórzę za forumowiczami. Idź kobieto do ginekologa i z nim pogadaj. My ci ani tej spiralki czy innego środka nie założymy, ani nie będziemy twoim zabezpieczeniem. Masz już rzekomo 42 lata, a pytasz o takie sprawy tutaj? Logiczne, że jak długo miesiączkujesz, tak długo możesz zajść w ciążę. A przez te 9 dni, przez które tutaj oczekujesz odpowiedzi, to już pierwszy lepszy lekarz by ci to wyjaśnił.

A najlepszym środkiem antykoncepcyjnym jest brak seksu :lol:
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 32
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2012-07-21, 14:47   

Alicja44 napisał/a:
Ever napisał/a:
Tak Alicjo, możesz zajść w ciążę dopóki miesiączkujesz i jeżeli dziecka nie chcesz to zabezpieczać się musisz. No i warto też pomyśleć o tym, że w tym wieku jest większe ryzyko urodzenia dziecka z wadami genetycznymi.
Mam już jedną córkę ale jest prawie dorosła. Słyszałam, że kobieta która nigdy nie rodziła po 40 może urodzić chore dziecko a z 2 nie jest to aż takie duże ryzyko. Jak jest naprawdę?


Jest o wiele większe ryzyko chorób lub nie donoszenia ciąży kiedy kobieta ma lat 40+ niż 20. Ale na to nie ma reguły i bez znaczenia jest, czy rodziła już wcześniej, czy nie. Wystarczy wygooglać sobie pierwszy lepszy artykuł. Najgorszą chorobą chyba jaka może spotkać to zespół downa. Taka ciąża to też ryzyko dla zdrowia kobiety cukrzyca, zakrzepica żylna. Dodatkowo jeśli mężczyzna też jest powyżej 40 roku ryzyko na chore dziecko wzrasta, bo liczba uszkodzonych chromosomów w plemnikach jest o 10% wyższa niż u młodego mężczyzny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS