Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
czy ja za dużo wymagam? co dalej?
Autor Wiadomość
kornelia333
Nowy

Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-01-19, 12:27   czy ja za dużo wymagam? co dalej?

Chciałabym waszej rady bo nie wiem co mam dalej zrobić.Spotykam się z chłopakiem od ponad dwóch miesięcy niestety mieszkamy daleko od siebie i widujemy sie co dwa tygdonie głównie są to weekendy.Zaczęło mi na nim coraz bardziej zależeć,świetnie się dogadujemy jestesmy bardzo podobni charakterami do siebie mamy podobne spojrzenie na życie itp.Niestety od nie jest wylewny nigdy nie usłyszałam od niego żadnego komplementu jesli próbowałam dowiedziec sie czegokolwiek na temat dalszej Naszej znajomości to On ciągle tylko mówi że dziwne pytania zadaje,że go męcze tym itd.Nigdy nie powiedział że stesknił sie za mną ,powiedział tylko tyle że dobrze mu sie ze mną rozmawia.Ja chciałabym czegoś wiecej,więcej czułości od niego,owszem całuje,przytula itp.ale czasami mam wrażenie że zalezy mu tylko na tym aby sie ze mną przespać ponieważ chwilami zbyt mocno naciska i czuje jakby nie mógł sie opanować.Ostastnio nie wytrzymałam i zapytałam go sie wprost co o Nas sądzi.Powiedział że ciężko jest mu się otworzyć bo kiedys bardzo sie zakochał i został zraniony i że chyba nigdy nie bedzie umiał byc juz wylewny w stosunku do kogoś.Nie wie co do mnie czuje nie potrafił w prost powiedzieć czy chce probować ze mną związku wszystko dla niego jest jedną wielką niewiadomą.Powtarza tylko tyle że dobrze mu sie ze mną rozmawia.Jak takie coś słysze to ryczeć mi sie chce bo juz niejednokrotnie usłyszałam to on innych.Ze mną tylko fajnie sie rozmawia ale nikt nie chce związku ,nawet spróbować.Nie wiem czy po prostu spasować troche i stac sie po prostu troche niedostepną moze w końcu zda sobie sprawe czy zależu mu na mnie czy nie.Na koniec powiedział:no ok mozemy spróbować ale to było tak wymuszone a ja nie chce w ten sposób ........
 
     
bargman 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 592
Skąd: Deep Web
Wysłany: 2015-01-19, 12:52   

O, widzę tutaj sytuację podobną do mojej :D

Zatem, jako, że jestem facetem, to powiem jak ja to widzę:
Owszem, jesteśmy nieśmiali a jak już trafi się zamknięty w sobie osobnik, to umarł w butach. Zejdą całe miesiące, o ile nie lata by taki gość się otworzył. Oczywiście zależy to od osoby. Niektórzy boją się po raz kolejny otworzyć, bo pamiętają jak skończyło się to ostatnim razem, a inni zaryzykują i otworzą się tak jak wtedy. Ale, każdy z nich się boi. Boi bólu odrzucenia i rozstania. Tutaj wygląda, że Twój facet działa zachowawczo. Chce sprawdzić jak to wygląda, nie jest pewny i boi się otworzyć.

Martwi mnie tutaj to, że wspomniałaś iż naciska na przespanie się. Nie znam sytuacji, ale jeśli facet bardzo naciska na seks, no to nie jest dobrze, powiem Ci, nie jest dobrze. Po pierwszym sygnale, że dla Ciebie jest za wcześnie, że jeszcze nie teraz, powinien spasować, zrozumieć, że to jeszcze nie ten czas, że nie wolno naciskać.

Jak wspomniałem, przeszedłem podobną sytuację. Znajomość w internecie, fajnie się rozmawiało, co prawda nie spotkaliśmy się, bo zaplanowane spotkanie nie wypaliło, ale sytuacja bardzo podobna.
Jednak w moim przypadku, najzwyczajniej się to skończyło. Nie rozmawiamy ze sobą już od ponad tygodnia, ostatnia wiadomość to "miłego dnia". I tyle.

Reasumując:
Ja zawsze powtarzam, że rozmowa to podstawa w związkach. Rozmawiaj z nim, pytaj, nie naciskaj, po prostu pytaj. Mów, że chcesz mieć jasność sytuacji, mów, że Cię to męczy, że rozumiesz jego podejście i to, że się boi, ale też niech pomyśli o Tobie. Co Ty czujesz, jak się czujesz w tej sytuacji. Jest facetem, czy pipą? Ja po jednej porażce zaryzykowałem, poniosłem kolejną, ale pewnie w przyszłości znów zaryzykuję, chociaż coraz bardziej skłaniam się do kompletnej izolacji. Zobaczym jak to będzie.

Zadaj też sobie pytanie: "Jak bardzo mi na nim zależy?" i "Jak bardzo jemu może zależeć na mnie?"

A ponadto, opcja z niedostępnością bardzo mi się podoba :mrgreen: Może pojmie, że jednak musi się bardziej postarać :szczerbaty:

No i jako, że to Twój pierwszy post, witamy na samotnym forum :soczek:
 
     
kornelia333
Nowy

Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-01-19, 13:32   

Dziekuje za odpowiedz :-)
Nie jest mi lekko bo zaczełam angazować sie w tą znajomość ale zaczęła włączać czerwona lampka jak ciągle zaczął migac się od odpowiedzi.Nic nie chc epowiedzieć o swoich poprzednich związkach jedynie wiem tyle że był bardzo zakochany i nic poza tym a jego ciągłe odpowiedzi:ale mnie męczysz,co to za pytanie,przestań zadawać takie pytania doprowadzają mnie po prostu do złości bo jak mam poznac go lepiej nie pytając nie wiedzac nic o jego przeszłości o tym co czuje o tym jak to dalej sobie wyobraża miedzy Nami nawet jakby był niewiadomo jak zamknietym facetem w sobie to jest juz w takim wieku że powienien znac zycie i wiedziec ze nie wolno bawić sie czyimiś uczuciami.Zawsze na spokojnie zadaje mu pytania nigdy nie naciskam za bardzo ale odpowiedz jest wciaz ta sama a raczej jej brak.Ja tez przezyłam nieszczęsliwą miłość i bałam sie że nie bede juz nikomu w stanie zaufac ,otworzyc się ale zdałam sobie sprawe z tego że nigdy nie znajdę miłości jeśli na nią się nie otworze,to co było kiedyś to juz przeszłosć i trzeb askupić sie na tym co jest teraz,nie można żyć przeszłością.Niby rozmawiamy ze sobą codziennie albo przez komunikator albo tel.jest miło,fajnie ja się nakrecem na związek a on ma mnie gdzieś i czuje że wymuszam na nim to aby sprobował.
 
     
kornelia333
Nowy

Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-01-19, 13:35   

a jak jeszcze słysze odpowiedz ze fajnie mu sie ze mną rozmawia i nic poza tym że mu np. zalezy na tej znajomości itp.to juz w ogóle przestaje miec jakiekolwiek złudzenia.Po co przytula,po co całuje ,po co sie spotykamy?zeby pogadac i żeby pójść z Nim do łóżka???
 
     
bargman 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 592
Skąd: Deep Web
Wysłany: 2015-01-19, 13:41   

kornelia333 napisał/a:
a jak jeszcze słysze odpowiedz ze fajnie mu sie ze mną rozmawia i nic poza tym że mu np. zalezy na tej znajomości itp.to juz w ogóle przestaje miec jakiekolwiek złudzenia.Po co przytula,po co całuje ,po co sie spotykamy?zeby pogadac i żeby pójść z Nim do łóżka???


Może być i tak, że zależy mu tylko na tym, by iść z Tobą do łóżka. Bądź zatem ostrożna.
Poczekaj też, niech wypowiedzą się inni. Moje rady już usłyszałaś, czyli musisz z nim rozmawiać. Jednak jeśli ciągle i ciągle unika odpowiedzi, nie wykazuje większego zainteresowania i naciska na sprawy łóżkowe... no cóż, fajnie się rozmawia, ale to nie wszystko. Olej go.
 
     
pique 
Aktywny


Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: wawa
Wysłany: 2015-01-19, 16:59   

Ale akcja :-D przednio się uśmiałem :-D dzięki
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2015-01-19, 18:05   

Nie można powiedzie, po tym co napisałaś, by bawił się uczuciami. Bawić to by się bawił, gdyby nagadał kłamstw, mówił Tobie o jakichś wielkich planach, a tak naprawdę mówiłby kłamstwa tylko po to, by zaciągnąć Cię do łóżka.
Po prostu nie wie czego chce, więc nie ma co odpowiedzieć. Tobie może to odpowiadać lub nie. Możesz go rzucić lub nie. Nie widzę jednak, by bawił się uczuciami.
Ostatnio zmieniony przez długopis 2015-01-19, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Czerwona93 
Częsty bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 682
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2015-01-21, 23:34   

nie każdy po dwóch miesiącach już planuję przyszłość z drugą osobą:/
daj mu spokój i się nie nakręcaj
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS