Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcieć się zakochać
Autor Wiadomość
Ari2k5 
Administrator



Wiek: 31
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 260
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2012-07-30, 21:35   Chcieć się zakochać

Uświadomiłem sobie właśnie, ile dla człowieka znaczy miłość, oparcie drugiego człowieka, wsparcie... uświadomiłem sobie jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić, żeby być szczęśliwym... czym jest życie bez miłości? pustą wegetacją, nie mającą prawa bytu... ile cierpień człowiek musi znieść, żeby zaznać choć trochę szczęścia, takiego prawdziwego, prostego szczęścia i czucia obecności drugiego człowieka, tego by ktoś przy nim był z dobrej i złej doli...

Miłość to nie tylko bliskość fizyczna i to co robimy, to przede wszystkim bliskość ducha i poczucie wsparcia, w szczególności w takich momentach jaki przeżywam teraz, rozum się cieszy, chciałby dzielić z kimś tę radość ale serce ripostuje, jesteś sam, całkiem sam, co doprowadza do tego, że rozum momentalnie zatraca tę radość i człowieka ogarnia smutek...

Szukam w głowie odpowiedzi na wiele pytań, ale nie przychodzi mi na myśl żadna sensowna odpowiedź... im bardziej zaczynam rozmyślać, tym smutniej mi i łzy spływają po policzkach... chciałbym się wykrzyczeć, wyładować, zrobić coś głupiego, ale rozum podpowiada "czemu chcesz to zrobić, masz dla kogo żyć"... kolejna riposta serca...

przepraszam, że napisałem ten bezsensowny temat, jeżeli ktoś z modów uzna go za niestosowny, to skasujcie po prostu, ja musiałem się komuś wygadać...
 
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-30, 21:42   

Czasami ciężko jest zaakceptować, gdy nie ma odpowiedzi... ale przynajmniej jest to diabelnie interesujące doświadczenie D:
 
     
Ari2k5 
Administrator



Wiek: 31
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 260
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-30, 21:49   

Wiesz co Sen, to jest dla mnie dziwne doświadczenie, po prostu w momencie dostałem takiego słowotoku, coś z głębi wyszło i chciało gdzieś ujść, trafiło na forum, bo po prostu tutaj ktoś mnie rozumie, przynajmniej tak mi się wydaje ;)
 
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-07-30, 21:53   

Bez miłości życie traci cały swój urok :-|
 
     
Radclifka 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Kwi 2012
Posty: 151
Skąd: Ostatni dom po lewej na Krańcu Świata:-)
Wysłany: 2012-08-01, 18:34   

Miłość nie koniecznie musi się odnosić do osoby.
 
     
Ari2k5 
Administrator



Wiek: 31
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 260
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-08-01, 19:24   

Radclifka napisał/a:
Miłość nie koniecznie musi się odnosić do osoby.


Wiem o tym, ale darząc miłością powiedzmy małe zwierzątko jak na przykład świnkę morską, ona Cię wysłucha i popiszczy, ale nie odpowie, nie doradzi, nie przytuli, nie wesprze...
 
 
     
deleted
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-01, 19:49   

Jak ja to dobrze znam, ale już dawno podjełam decyzję żeby nie szukać nic na siłę a samo przyjdzie. Czasami jest ciężko, jednak trzeba jakoś iść do przodu :-(
 
     
Radclifka 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Kwi 2012
Posty: 151
Skąd: Ostatni dom po lewej na Krańcu Świata:-)
Wysłany: 2012-08-01, 20:29   

nie chodzilo mi zwierzątko
 
     
Andskyru 
Aktywny


Wiek: 28
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 320
Wysłany: 2012-08-01, 20:51   

cytrynka83 napisał/a:
Bez miłości życie traci cały swój urok :-|



narkoman to samo mówi o narkotykach :jezyk2: zUo
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-08-01, 21:19   

Andskyru napisał/a:
cytrynka83 napisał/a:
Bez miłości życie traci cały swój urok :-|



narkoman to samo mówi o narkotykach :jezyk2: zUo


Widocznie też jestem uzależniona ;-)
 
     
baronowa 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 280
Wysłany: 2012-08-01, 21:28   

Ja tam wolę się już nie zakochiwać. Na dobre mi to nie wyszło, wręcz przeciwnie. Zdążyłam się przekonać, że to wszystko nie dla mnie, wolę nawet o tym już za bardzo nie myśleć. Może kiedyś samo przyjdzie, może nie. Cokolwiek się stanie to przynajmniej się już nie rozczaruję. Póki co mężczyzna mojego życia ma kopyta i czarną grzywę. ;)
 
     
Mona85 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lip 2012
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-08-01, 21:36   

Ja bym chciała się zakochać, ale szczęśliwie, bo takie zakochanie jeszcze mi się nie trafiło, ale wiem też, że nic na siłę się nie uda, więc po prostu czekam, co przyniesie mi nowy dzień
 
 
     
Wendy 
Nowy


Wiek: 29
Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-01, 21:52   

No właśnie trzeba czekać, może kiedyś wszystko tak dobrze się ułoży, a nie tylko same rozczarowania, gdzie tylko jednej osobie zależało, w tym przypadku mnie...
 
 
     
Hombre 
Milczący



Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 77
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-02, 11:03   

Miłość to luksus, na który mnie nie stać. Jakkolwiek bym nie próbował. I tak mam teraz etap bandażowania ran D:
 
     
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-08-02, 17:47   

Naprawdę, nic na siłę z tym zakochiwaniem się. To przychodzi z czasem, ale trzeba trochę temu hmmm.... "procesowi" pomóc :-D Wystrzegajcie się tzw. zakochania od pierwszego wejrzenia. Bardzo silne emocje charakteryzują się tym, że, pomimo ich użyteczności, bardzo często dezinformują :mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS