Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
zalety bycia samotnym
Autor Wiadomość
Peder 
Nowy

Wiek: 36
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-31, 18:29   

Eir napisał/a:
Mówiąc o społeczeństwie miałam na myśli to, że kobieta ma być delikatną, ułożoną, kulturalną istotką nieskażoną używaniem plugawego języka, bujnym życiem seksualnym czy nocnymi ekskapadami. Mężczyźnie za to nie wypada płakać, użalać się, itd.

IMHO stereotyp do stereotypu. Myślę, że co raz mniej osób ma oczekiwania wobec wyglądu poszczególnych płci.

Eir napisał/a:
Co do pracy to tak i nie. Kobiecie ciężej zdobyć kierownicze stanowisko niż mężczyźnie, płace na tych samych pozycjach są różne zależnie od płci, itp.

Spoko, nie panikuj. :przytul:

Tak, to prawda, ale wkrótce to całkowicie się wyrówna. Kobiety dobrze zarządzają, a i kolejnemu pokoleniu nie przeszkadza już, że są zarządzani przez kobietę. Dla mojego ojca nie jest wyobrażalnym, żeby jego bezpośrednim zwierzchnikiem była kobieta. Dla mnie z kolei to bez różnicy - wymagam tylko wizji, celu, planu działania i żeby ta osoba była sprawnym managerem.
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2016-07-31, 21:08   

Co do większych trudności z dostaniem pracy to ostatnio był eksperyment w USA w branży IT:
http://blog.interviewing.io/we-built-voice-modulation-to-mask-gender-in-technical-interviews-heres-what-happened/
Wynika z niego, że płeć nie miała znaczącego wpływu na ocenę kandydatki(a), a jeśli już próbować mierzyć niewielkie trendy (pewnie wokół błędu statystycznego) to wręcz pomagała kobietom.
Oczywiście to USA i praca z nowymi technologiami, może w tym kraju byłoby inaczej.
Pomimo zamiany głosów kobiety miały jednak statystycznie gorszy wynik niż mężczyźni.


zapominajka napisał/a:
spróbujmy zmienić tylko płeć w Twoje wypowiedzi

kochamma napisał/a:
to jest jedna z podstawowych różnic miedzy osobą towarzyską a samotną. napisze tak trochę przerysowaną sytuację, ale żeby była widoczny morał.
1 - osoba towarzyska. spotyka na swojej drodze dupka, który się klei do niej, to wyrywa go, seksuje się , spotyka się jakiś czas i dopiero ewentualnie potem zastanawia się co dalej.
2 - osoba nie towarzyska. spotyka na swojej drodze dupka, który klei się do niej, to się zastanawia czy będzie dobry, bo ja jednak inaczej sobie wyobrażałam mojego ukochanego, nieładny ma nos, pali fajki to sie nie nadaje na chłopaka i dupek idzie do innej a typowa przedstawicielka tego forum zostaje z ręką na hmmm....


prawda, że ciekawie to brzmi....

Oczywiste jest, że z powodu biologii kobiety mają więcej do stracenia na przygodnym seksie z przypadkowymi mężczyznami.
Ostatnio zmieniony przez długopis 2016-07-31, 21:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2016-07-31, 22:43   

długopis napisał/a:
Co do większych trudności z dostaniem pracy to ostatnio był eksperyment w USA w branży IT:
http://blog.interviewing.io/we-built-voice-modulation-to-mask-gender-in-technical-interviews-heres-what-happened/
Wynika z niego, że płeć nie miała znaczącego wpływu na ocenę kandydatki(a), a jeśli już próbować mierzyć niewielkie trendy (pewnie wokół błędu statystycznego) to wręcz pomagała kobietom.
Oczywiście to USA i praca z nowymi technologiami, może w tym kraju byłoby inaczej.
Pomimo zamiany głosów kobiety miały jednak statystycznie gorszy wynik niż mężczyźni.


zapominajka napisał/a:
spróbujmy zmienić tylko płeć w Twoje wypowiedzi

kochamma napisał/a:
to jest jedna z podstawowych różnic miedzy osobą towarzyską a samotną. napisze tak trochę przerysowaną sytuację, ale żeby była widoczny morał.
1 - osoba towarzyska. spotyka na swojej drodze dupka, który się klei do niej, to wyrywa go, seksuje się , spotyka się jakiś czas i dopiero ewentualnie potem zastanawia się co dalej.
2 - osoba nie towarzyska. spotyka na swojej drodze dupka, który klei się do niej, to się zastanawia czy będzie dobry, bo ja jednak inaczej sobie wyobrażałam mojego ukochanego, nieładny ma nos, pali fajki to sie nie nadaje na chłopaka i dupek idzie do innej a typowa przedstawicielka tego forum zostaje z ręką na hmmm....


prawda, że ciekawie to brzmi....

Oczywiste jest, że z powodu biologii kobiety mają więcej do stracenia na przygodnym seksie z przypadkowymi mężczyznami.


No ciekawe jaki wpływ będą miały światowe dni płodzieży na krajowy przyrost naturalny :P
 
     
kochamma
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-01, 01:05   

nie chodziło mi o sam seks. pisałem wyraźnie ze sytuacja jest przerysowana.

co do kobiet na kierowniczych stanowiskach. z mojego doświadczenia wynika że kobiety są mniej stabilne emocjonalnie, ulegają emocją i sympatią. nie wiem może akurat na takie osoby trafiałem, nie oceniam tylko opisuje swoje doświadczenia.

nasunął mi się wniosek ze przyczyną wszystkich naszych kłopotów jest brak pewności siebie. gdybyśmy byli pewni siebie to zupełnie inaczej wyglądałyby nasze romanse. bycie osobą towarzyską i zaliczanie setek związków nie gwarantuje szczęśliwego życia, czy założenia rodziny to oczywiste. nasunął mi się przykład mojego znajomego który rzucił studia bo nie mógł ich pogodzić z pracą za tysiąc złotych. z czego to wynikało ? z braku pewności siebie. nie wierzył że da sobie radę, nie wierzył w siebie i teraz pracuje za 1600 i jest w 7 niebie i twierdzi że może tam pracować do końca życia. z czego wynika brak ambicji, celów ? z braku pewności siebie, bo się uważa ze po co mieć ambicje jak i tak się nie uda. to samo z rozmową. w towarzystwie, czy na randce jeśli mamy interesującą pasje, to nie mamy na tyle pewności żeby o tym gadać , a bo komuś się nie spodoba, a bo mnie wyśmieją itp.
ogólna różnica między osobą samotną a nie samotną jest taka, że osoba nie samotna coś robi, a osoba samotna mówi o zrobieniu czegoś, planuje, widzi przeszkody i finalnie rezygnuje.
Ostatnio zmieniony przez kochamma 2016-08-01, 01:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2016-08-01, 19:20   

@kochamma
To co piszesz nie jest jednoznacznie związane z samotnością. Wiele osób ekstrawertycznych nie ma wielkich ambicji i/albo nie umie się konsekwentnie rozwijać.
 
     
zapominajka 
Aktywny



Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 251
Wysłany: 2016-08-01, 21:03   

długopis napisał/a:

Oczywiste jest, że z powodu biologii kobiety mają więcej do stracenia na przygodnym seksie z przypadkowymi mężczyznami.


naprawdę?... choroby weneryczne, przypadkowe ciąże, tak samo mogą zdarzyć się mężczyznom, wiem, że łatwiej unikać alimentów, niż uniknąć opieki nad dzieckiem, ale nie mów, że mężczyźni nie ryzykują uprawiając przypadkowy seks, choćby sławna historia "Analnej Malinki"

co do owego eksperymentu z pracą, to sama nie wiem, z jednej strony, jak kiedyś na jakimś forum branżowym podszywałam się, ze względów praktycznych, za faceta, to uważali mnie za osobę super mądrą, a kiedy wcześniej byłam tam zarejestrowana jako kobieta, to traktowali mnie jak wroga klasowego i idiotkę w jednym... no ale może ja się nie znam, w końcu jestem tylko kobietą....
Ostatnio zmieniony przez zapominajka 2016-08-01, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2016-08-18, 19:13   

https://www.youtube.com/watch?v=jX6ZObALRGw
 
     
Świr 
Nowy


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 34
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2016-08-19, 15:25   

długopis, filmik dość dokładnie odzwierciedlający rzeczywistość. Szczególnie z tą walizką :mrgreen:
A z mojej strony to:
- można w spokoju obejrzeć meczyk,
- nie trzeba słuchać monologu o nowych klapkach,
- nie trzeba mieć hasła odblokowującego telefon,
- nie muszę spędzać całego dnia w sklepie odzieżowym,
- nie muszę kłamać, że komedia romantyczna to coś, na co lubię bulić w kinie,
- nie muszę oddawać nerki,
- mogę gadać sam ze sobą,
- mniejsze obciążenie samochodu. Zwłaszcza, gdyby partnerka stając na wadze widziała odległość dzielącą Ziemię od Jowisza :mrgreen:
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2016-08-20, 07:09   

... jeste jedna zaleta - można robić co się chce, i mieć wyj**e :)
 
     
Luin 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 168
Wysłany: 2016-08-20, 13:00   

4w5 napisał/a:
... jeste jedna zaleta - można robić co się chce, i mieć wyj**e :)

niektórzy będąc w związku, też prezentują taką postawę :P
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2016-08-20, 15:18   

yhym.. to ciekawe, aż tak niezależna jestes ;]?
Ostatnio zmieniony przez 4w5 2016-08-20, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Luin 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 168
Wysłany: 2016-08-21, 08:02   

4w5 napisał/a:
yhym.. to ciekawe, aż tak niezależna jestes ;]?

Ja? Absolutnie nie. Mówię o współczesnych facetach, przynajmniej o tych, na których ja się natknęłam.
 
     
Salma88 
Milczący



Wiek: 35
Dołączyła: 31 Lip 2016
Posty: 86
Wysłany: 2016-08-21, 10:55   

- Oszczędność, np. na święta, urodziny itd nie muszę kupować prezentów,
- Więcej czasu na swoje zainteresowania i hobby
- chyba bym się bardziej denerwowała o wygląd, czy nie za gruba, itd. Byłabym się jego krytyki
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2016-08-21, 18:56   

Luin napisał/a:
4w5 napisał/a:
yhym.. to ciekawe, aż tak niezależna jestes ;]?

Ja? Absolutnie nie. Mówię o współczesnych facetach, przynajmniej o tych, na których ja się natknęłam.


aaa zapomnaiłem, przecież Ty masz dokładnie odwrotną tendencje :mrgreen:
 
     
Luin 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 168
Wysłany: 2016-08-21, 22:04   

Salma88 napisał/a:
- chyba bym się bardziej denerwowała o wygląd, czy nie za gruba, itd. Byłabym się jego krytyki

nie denerwowałabyś się :) nic i nikt nie podniesie kobiecie samooceny tak, jak facet, który ją akceptuje taką, jak jest :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS