Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Samotność - czym ona dla Was jest
Autor Wiadomość
bartekk 
Aktywny


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 223
Wysłany: 2012-09-06, 21:06   

bella47 napisał/a:
Dziś są moje imieniny

Wszystkiego najlepszego :przytul:
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-06, 21:11   

Dzięki za życzenia...ale to już się nie zmieni,od samotności gorsza jest już obojętność która mnie ogarnia,takie czekanie na nic.
 
 
     
Sahara 
Nowy

Wiek: 51
Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-09-06, 21:12   

...co ja tutaj robię? Może się użalam nad sobą...a może mam dosyć tego co mnie ostatnio spotyka i sprawia,że widzę świat przez łzy?
 
     
Sahara 
Nowy

Wiek: 51
Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-09-06, 21:13   

Spełnienia marzeń:))))!
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-06, 21:27   

Juz dawno przestałam się użalać...po prostu fakty są jakie są.
 
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-09-06, 22:37   

Jak ja nie cierpię imienin, urodziny się liczą, a nie ten wymysł chrześcijański. :jezyk2:
 
     
sajmon2603 
Aktywny



Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 483
Skąd: woj. kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2012-09-14, 19:53   

Hmmm Dla mnie "samotność" jest stanem przejściowym, gdyż my jako ludzie, cywilizacja, ssaki jesteśmy stworzeni do życia w gronie. Sądzę, że prędzej czy później znajdzie każdy z nas swoje gron. Ale ja bym się tutaj zastanowił nad tym jak każdy z nas odczuwa tą "samotność" co jest dla niego "samotnością" i jak postępować by tą "samotność" zakończyć??? :?:
 
     
Jasper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 461
Skąd: Woj. Podlaskie
Wysłany: 2012-09-14, 20:10   

Samotność to moim zdaniem element towarzyszący nam przez cały czas, więc tym bardziej nie da się jej zakończyć, to tak jak byś usunął któreś z uczuć- miłość, szczerość, współczucie. Fakt, można stać się nieokazującym żadnych uczuć "twardzielem" który stojąc na szpitalnym korytarzu czekając na lekarza mając prawdopodobnie połamane żebra będzie się uśmiechał widząc krew kapiącą na jego buty. Ból ani sam wypadek będzie dla niego niczym przecież on nie ma uczuć! - Nic bardziej mylnego, wystarczą dobre słowa a uczucia które dusi w sobie wybuchną na tyle ze twardziej upadnie i będzie płakał, pokonany bez użycia siły lecz z użyciem słów(mimo że zewnątrz jest silny to stale ma uczucia we wnętrzu). Samotność to część nas, jest w nas. To jest moje zdanie.
 
 
     
lukier 
Początkujący



Wiek: 31
Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-09-14, 21:07   

samotność. Bycie sam na sam pośród 4 ścian. ból wewnętrzny.
 
     
zawszespoko 
Nowy

Wiek: 39
Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-09-14, 21:24   

Samotność dla mnie jest codziennością. Użeraniem się ze sobą i swoimi myślami. Najgorsze jest to, że dookoła jest pełno ludzi.
 
     
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-14, 21:30   

W moim przypadku są pozytywne strony samotności. Nie jest jednoznacznie zła, nigdy tak nie uważałem. Zastanawiam się nad traktowaniem jej jako atutu w drodze do czegoś fajnego. Ale wiadomo, czasami w drodze do tego czegoś fajnego dobrze byłoby się z kimś chociaż "skonsultować", a tu ni ma, pusto jak diabli...
 
 
     
sajmon2603 
Aktywny



Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 483
Skąd: woj. kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2012-09-14, 21:30   

A co chcesz prze to powiedzieć, że ludzie cie dołują czy, że ci ludzie nie są samotni tylko ty przez nich jesteś a może jeszcze obwiniasz ich bo to własnie ich wina, że ty jesteś w takiej sytuacji?? jeśli możesz rozwiń się!?!
 
     
zawszespoko 
Nowy

Wiek: 39
Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-09-14, 21:38   

Mr. Z napisał/a:
W moim przypadku są pozytywne strony samotności.


Zgadzam się. Samotność otwiera głowę. Ale czasem cena jest za duża. Tak mi się wydaje.
 
     
SalaSamobójców
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-05, 00:27   

Też się zgodzę, że otwiera głowę ... choć nie chciałbym już w tym trwać .. czym jest ?, na początku była jak dla mnie Rajem, nie wiem dlaczego ... czułem, że jestem sam ale byłem w jakimś tam małym stopniu szczęśliwy choć byłem ( i nadal jestem ), bardzo samotny .. Pozytywy samotności ... poznałeś już to uczucie, możesz w jakikolwiek sposób pomóc innym osobom, wiesz jak się czują. Negatywne ... zamykasz się na świat ... a to jest głupie ( choć często odczuwam że nie jest ). Teraz jest dla mnie po części smutkiem jak i szczęściem, wolę już być samotny, niż mieć masę przyjaciół, znajomych ... którzy jak się okazuje są idiotyczni itp. Chyba tyle z mojej strony ;).
 
     
bargman 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 592
Skąd: Deep Web
Wysłany: 2012-10-05, 06:30   

Dla mnie samotność to czas na rozmyślania. Samotność uczy zaradności i starej maksymie nadaje ponadczasowe przesłanie: "umiesz liczyć licz na siebie". Nigdy nie polegałem na innych, zawsze musiałem radzić sobie sam, nikt nigdy nie dał mi drogowskazu jak mam iść, co mam robić. Niestety samotność to też ból, na który nie kupię sobie leku w aptece. Czasem rola obserwatora pozwala zauważyć wcześniej to co inni wypatrzą dopiero dużo później. Ale czy warto? Samotność to też taki wewnętrzny areszt. Czasem boję się poznawać nowych ludzi. Z miejsca im nie ufam, i bywa że po kilku latach "znajomości" nadal nie mają nawet małego kawałka zaufania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS