Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Samotne wakacje - macie coś takiego?
Autor Wiadomość
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-07-21, 08:29   Samotne wakacje - macie coś takiego?

Hej. Są teraz wakacje, a co z tym idzie wszelakiego wydarzenia związane z tego typu rzeczami, różne rozrywki itd. Jaka jest u Was sytuacja? Spotykacie się ze znajomymi, używacie życia czy może tak jak ja wegetujecie w samotności z bólem na sercu że macie jak macie, a widzicie innych jak mają i Was to dobija :( Uważam, że ten okres czasu jest naprawdę bardzo mocno dobijający zwłaszcza dla mnie. Niby fajnie odpoczywam od szkoły ( uczę się w liceum ), ale z drugiej strony jak widzę te wszystkie fotki na fejsach i ogólnie czytam jak ludzie spędzają czas, jeżdżą na obozy, kolonie, poznają znajomych, jakieś dziewczyny ( z którymi ja nie mam praktycznie w ogóle doświadczeń ) to mam ochotę się zabić. Nie mówię że to jest jakaś ogromna złość, owszem jest, ale oprócz złości wiecie, przygnębienie, depresja, że mam jak mam. Boli mnie to bardzo, że ja tak nie mam :( Myślałem coś o kolonii żeby poszukać, ale sami wiecie jak to jest SAMEMU. To jest tylko TEORIA, powtarzam TEORIA, jedź sam, kogoś poznasz. Każdy zazwyczaj jedzie ze znajomymi i są już paczki, a Tobie ciężko i w ogóle, raz tak byłem na dwudniowej wycieczce... Ale już ciul z tym może i pojechałbym nawet SAM, ale nie ma nikogo kto by mnie nakręcił, mam 17 lat niby jestem prawie dorosły, ale ja potrzebuje takiego KOPA, fajnie by było jakby mnie rodzice gdzieś zapisali, gdzieś wkręcili byłbym pewniejszy siebie, ale oni są jacy są, widzą jak jest a nic nie doradzą i w ogóle... Także wiecie :( Jest do bani i tak co roku :( Mam tego dosyć ;(
 
     
alionix
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 00:36   

Ja tam codziennie piję i tak jakoś leci czas wakacji
 
     
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-07-27, 12:16   

A macie coś takiego, że bierze Was cholerne uczucie jak wiecie, że nie macie nikogo, że inni jeżdżą nad wody, na imprezy i w ogóle? A Wy sami jak pies? Bo mnie to też boli takie coś. Że inni będą mieć wspomnienia itd. a my nic ;(
Ostatnio zmieniony przez Grzeesiu96 2013-07-27, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-27, 13:13   

Duży wpływ na taki stan rzeczy wywarł komputer, internet, zabawki, które już ciężko nazwać telefonem, tablety, oraz FB, który tak wpłynął na cywilizacje, że wolą siedzieć na nim w domu przez wiele godz, niż wyjść do ludzi.

Głównym czynnikiem, który się zaakceptował, to brak czasu, który uświadamia nam, jacy ludzie są niezorganizowani. Ogólnie ilość pracy się prawie w ogóle nie zmienił. :-D To ludzie stali się bardziej leniwi.

Takie mamy teraz społeczeństwo, brakuje mi imprez niezapowiedzianych, spotkań, które organizowało się w godz, wypadów do innego miasta, które organizowało się dzień wcześniej, a teraz ? Weź się z kimś umów, to usłyszysz nie mam czasu, bo mam prace, obowiązki, albo naobiecuje, a zrobi to co zawsze, nawet o tym nie wspomni. :-D

Ogólnie teraz się liczy własny interes, najlepszym przykładem na ukazania poziomu IQ społeczeństwa to PO i Komor, którzy zostali wybrani i nadal są popierani, bez żadnych sensownych argumentów. Ludzie nie dość, ze teraz są ślepi, to bezmyślni, a znieczulica ludzka przebiła wszelakie rekordy, teraz dadzą Ci umrzeć na ulicy, bo niewiedza co to jest współczucie i pomoc. :-|
 
     
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-07-27, 16:09   

Jeśli to o mnie to mylisz się kolego, że komputer itd. Nie, nie o to chodzi. Mieszkam na wsi, gdzie byłem przesladowany całe gimnazjum, pół podstawówki. Zresztą, nie chce mi się tego pisać. Nie jestem samotny z wyboru, tak po prostu jest i się wyżalam i tu pisze, bo jest źle :(
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-27, 16:59   

Pisze na temat społeczeństwa jak z biegiem czasu zmienia się na gorsze.

Wiem, co czujesz, też jestem samotny. Brakuje mi osoby, której można zaufać, która podbuduje, zmotywuje, da nadzieje, będzie przy nas w trudnych chwilach, gdy będzie się trzeba zabawić, to pójdzie z nami. :-)
Człowiek nie jest stworzony do życia w samotności. W głębi sobie szuka akceptacji, tego co mogą dać tylko inni ludzie, czyli przyjaźni, miłości, bez której żyć się nie da.
Ostatnio zmieniony przez Yogi 2013-07-27, 17:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-07-29, 13:09   

Mnie to boli najbardziej jak niektórzy jadą nad wody i w ogóle używają lata a ja tak sam :(
 
     
agentka_91 
Nowy

Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: uk
Wysłany: 2013-07-30, 19:17   

Cytat:
A macie coś takiego, że bierze Was cholerne uczucie jak wiecie, że nie macie nikogo, że inni jeżdżą nad wody, na imprezy i w ogóle? A Wy sami jak pies?


Tak, mamy tak. Mam, bo się ciągle przeprowadzam i nigdzie nie zatrzymuję na dłużej. Mam, bo odliczam każdy grosz, walczę z językiem, z ludźmi, z rasizmem i wieloma innymi rzeczami, w dodatku w pojedynkę. Czasem mi wpadnie w oczy zdjęcie znajomych z Polski przy grillu czy news z imprezy, czy wakacji i wtedy dociera do mnie jak bardzo moje życie różni się od życia innych. Pojawiają się myśli, że to cholernie niesprawiedliwe, że jedni muszą walczyć o wszystko, a drudzy mają podane na tacy od urodzenia. Ale kto powiedział, że życie będzie sprawiedliwie? Mogę do końca życia narzekać lub się za siebie wziąć i spróbować uczynić swoje życie innym. Znieczulica ma się dobrze, pewnie większość tych uśmiechniętych ludzi na imprezach jest w duchu samotnymi, ale głośno tego nie przyznają.
 
     
Margarita25 
Nowy

Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 19
Wysłany: 2013-07-30, 19:55   

Tak,niestety. Każdy ma swoje plany,a ja po prostu nie chcę się narzucać. Od rozpoczęcia wakacji sporo zmieniło się w moim życiu między innymi straciłam kilku przyjaciół :cry: Jasne,że utrata bliskich nam osób boli,ale wmawiam sobie,że tak miało być,że nie byli warci mojej przyjaźni skoro się ode mnie odwrócili.
 
     
Barutai 
Początkujący


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 126
Wysłany: 2013-08-09, 14:02   

nie. ale to głównie przez to że nie mam wakacji.
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-10, 07:18   

Grzeesiu96 napisał/a:
Każdy zazwyczaj jedzie ze znajomymi i są już paczki, a Tobie ciężko i w ogóle, raz tak byłem na dwudniowej wycieczce...

Samotność jest ciężka, to prawda. Na tym forum prawie wszyscy są samotni.
Grzesiu w pojedynkę urlop do łatwych nie należy.
Może udało by Ci się wyskoczyć na jakiś młodzieżowy obóz, żeglarstwo,
to co lubisz, czym się interesujesz.
Gdzieś w którymś poście pisałeś, że uwielbiasz jazdę na rowerze.
Może by warto było skrzyknąć się z ludźmi przez internet, którzy mają pasję np.rowerową wspólnie się umówić i zrobić sobie rajd rowerowy.
Wiele osób, którzy prędzej się nie znali, właśnie na takich zlotach się poznawają.
Przemyśl to, poszperaj w internecie, nie musisz z całej Polski szukać, wystarczy z rejonu w którym mieszkasz.
 
     
Alia 
Nowy

Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-08-10, 11:50   

Okres szkolnych wakacji mam już dawno za sobą. Lipiec i sierpień nie mają dla mnie wakacyjnego wydźwięku. Właściwie pracując to każdy wolny dzień, niezależnie od pory roku jest dla mnie jak pseudo wakacje . I wiecie co ... po intensywnej pracy i całej tej zupie wielowarzywnej jaka nas otacza na co dzień , uwielbiam spędzać ten czas samotnie.
 
     
teloyv 
Milczący



Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 58
Wysłany: 2013-08-10, 13:13   

Z tymi samotnymi wakacjami to trochę tak jest, że jeśli nie ma tej jednej osoby, która jest obok nas w taki naturalny sposób to poczucie samotności pośród tłumu potrafi powalic. Czasem tak sobie myślę, ze tyle fajnych rzeczy mogłabym zrobic...ale potem dochodzę do wniosku, że samej to bez sansu... No i te wakacje - z kimś to nawet na głupi spacer można wyjśc i jest ok. No a w samotności...co z tego że za oknem fajne słońce, sama nie bedę łaziła bez celu
 
     
Barutai 
Początkujący


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 126
Wysłany: 2013-08-10, 13:18   

teloyv napisał/a:
Z tymi samotnymi wakacjami to trochę tak jest, że jeśli nie ma tej jednej osoby, która jest obok nas w taki naturalny sposób to poczucie samotności pośród tłumu potrafi powalic. Czasem tak sobie myślę, ze tyle fajnych rzeczy mogłabym zrobic...ale potem dochodzę do wniosku, że samej to bez sansu... No i te wakacje - z kimś to nawet na głupi spacer można wyjśc i jest ok. No a w samotności...co z tego że za oknem fajne słońce, sama nie bedę łaziła bez celu

Mów mi jeszcze. Mam 120 GB filmów których nie ma z kim obejrzeć.
A samemu mi się nie chce :P
 
     
KamilzeSlaska
Nowy

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 9
Wysłany: 2013-08-11, 20:35   

Ja wszędzie jeżdżę i chodzę sam. I tobie też to radzę!

Znajdź miejsce do którego będziesz lubił chodzić. Ja np. lubię chodzić po marketach. I to robię. Rano wsiadam na rower i jadę. To do REALA, to do Biedronki, czasem do Saturna, a potem do TESCO :) Uwielbiam zwiedzać kościoły. I to robię. Lubię jeździć pociągami. I jeżdżę. Wszędzie SAM, bo tak wolę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS