Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Od jak dawna jesteście samotni?
Autor Wiadomość
mith 
Początkujący

Wysłany: 2011-07-26, 22:14   

Czy trudniej nie wiem to byłoby egoistyczne tak mówić, bo każdy ma jakieś problemy a często tylko sie wydaje że wszystko jest w porządku bo ludzie mają na twrzy uśmiechniętą maskę. Jedynie czuje w sobie jakąś pustkę szczególnie wieczorami. Kiedy przychodzi melancholia

Damian89 
Nowy

Wysłany: 2011-08-19, 12:25   

Cale zycie:( nie wierze juz ze cokolwiek sie zmieni

butterfly
Nowy

Wysłany: 2012-02-21, 23:44   

Myśle że nawet ułamek sekundy to zbyt długo dla człowieka, jak długo samotni ? niektórzy przez całe swoje życie, niektórzy rok, miesiąc...czy samotność można mierzyć ? co gdy trwa minute ale jest tak silna ze może sprawić,że człowiek nie jest w stanie oddychać ? co gdy jest tak silna że nie możesz wydobyć z siebie żadnego słowa a cały świat wydaje się być szary i bezimienny... Jest nas tak wiele, czemu nie złączymy w całość swych samotnych serc ? boimy się ?

Morpho 
Nowy

Wysłany: 2012-02-28, 07:58   

Od urodzenia :-D . Nawet w szkołach i teraz na studiach, nie udało mi się nawiązać "głębszych" znajomości ( "znajomi" przypominają sobie o mnie, jak zawsze, kiedy czegoś potrzebują :jezyk2: ). Chociaż już szczerze powiem przyzwyczaiłam się do tej sytuacji, to jednak, czasami przydałby się ktoś "bliski", choćby do zwykłego wygadania się, czy z kim można by się spotkać i spędzić wolny czas. Ale cóż, trzeba sobie jakoś radzić samemu. :usmiech:

LazyEye 
Początkujący

Wysłany: 2012-02-28, 12:41   

Od prawie zawsze chociaż z rożnym natężeniem. Ale ostatni rok bardzo bardzo :/ Powolny rozpad szkolnych znajomosci, zmiana studiów po ktorej jakos nie odnalazlem sie w nowej grupie, koniec zwiazku i tak sie okazalo, ze jest zle :P

joasia_09 
Początkujący

Wysłany: 2012-03-03, 15:29   

Czytając tak Wasze posty ile widziałam w nich mojego życia. Ile opowiedzianych przez Was historii to i moje historie. Skoro jest nas tak wielu czemu nie możemy odnaleźć na realu ?

Hiori 
Nowy

Wysłany: 2012-03-09, 22:24   

Od 13 miesięcy po nieudanym 3 letnim związku...

Kurtz 
Nowy

Wysłany: 2012-03-17, 20:48   

Od zawsze

brylantowa_20
Nowy

Wysłany: 2012-04-13, 14:54   

Samotna jetem właściwie od kilku lat, to był czas, kiedy powoli zaczęłam wchodzić w dorosłe życie. Jako dziecko miałam wiele koleżanek, z czasem, zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem i zaczęłam dogłębnie obserwować siebie, relacje między mną a innymi ludźmi i starałam się zawsze wypaść przed innymi dobrze, żeby mnie polubili, bałam się krytyki i tego, że zostanę zupełnie sama. Teraz, pomimo iż mam kochających rodziców i koleżanki, czuję się samotna. Czy to możliwe, że moja samotność wynika z tego, że nie mam chłopaka?

mihi17maj 
Dyskutant

Wysłany: 2012-04-13, 15:27   

nie na pewno nie jest to powódem Twojej samotności że nie masz chłopaka sporo osób którzy są w związkach również jak Ty czują się samotni więc to nie jest głównym powodem,jedynie może mieć jakiś mniejszy czynnik do tego.A głównym może być zupełnie co innego

Sunrise 
Zasłużony

Wysłany: 2012-04-13, 15:46   

Mnie również problemy ze zdrowiem nie są obce. Moje poczucie samotności wynika na przykład z tego, że moje problemy dla ludzi z mojego otoczenia są abstrakcyjne. Ale bywa też, że jest też na odwrót :)
Ostatnio zmieniony przez Sunrise 2012-04-13, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  

brylantowa_20
Nowy

Wysłany: 2012-04-13, 17:37   

No właśnie. Zauważyłam też, że jak ma się jakiś problem to zazwyczaj zostaję się z nim zupełnie samemu i ciągle myślę o tym, że te znajomości do niczego nie prowadzą w dzisiejszych czasach, skoro są tylko po to, żeby mieć z kim poimprezować. Mi zawsze zależało na szczerych, prawdziwych relacjach.

Sunrise 
Zasłużony

Wysłany: 2012-04-13, 19:11   

Tak niestety jest coraz częściej i stąd też coraz więcej samotnych ludzi wokół :-(
Dobrze, że są takie fora jak to :)

Hektor87 
Nowy

Wysłany: 2012-04-13, 20:17   

OD zawsze, chociaż kiedyś dookoła mnie było wielu ludzi, ale byli to jedynie znajomi którzy nic nie wnosili do mojego życia oprócz kolejnych kompleksów. Zerwałem wszystkie znajomość i samotność zaczęła mi mniej doskwierać.

lumiere 
Początkujący

Wysłany: 2012-04-13, 20:41   

Jestem samotna od prawie trzech lat. Wcześniej byłam ''odludkiem'', ale samotność nie doskwierała mi tak bardzo jak teraz. Teraz nie potrafię nawet normalnie porozmawiać z człowiekiem twarzą w twarz.. Dlatego właśnie jestem tutaj :)

Łucja -> lumiere

Odpowiedz do tematu