Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Od jak dawna jesteście samotni?
Autor Wiadomość
ania176537 
Nowy

Wiek: 32
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 14
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2012-04-20, 14:18   

to szczęście jednak mnie opuściło nie mam ochoty już na nic nawet by żyć zniszczył mi życie :cry:
 
 
     
Luna 
Początkujący



Wiek: 29
Dołączyła: 24 Lut 2012
Posty: 153
Skąd: z własnego,małego Kosmosu
Wysłany: 2012-04-20, 22:06   

Aniu 3maj się :* wiem, że to tak cholernie oklepane ,ale po każdej burzy wychodzi tęcza.. trzeba przechodzić trudne chwile ,żeby potem doceniać szczęście..
 
     
Singularis_ 
Nowy


Wiek: 32
Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 26
Wysłany: 2012-04-23, 21:40   

hmmmm moja samotność wewnętrzna trwa już ponad 5 lat..
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-02, 04:08   

Powiedzmy, prawie całe życie. Będąc małym dzieckiem nie mogłem zyskać jeszcze takiej świadomości, która pozwalałaby mi na wnikliwą analizę sytuacji życiowej - pierw zawsze się do kogoś biegało ,z kimś bawiło i nikt nie myślał jak bardzo się jest dla kogoś ważnym, lub w podobnych kategoriach.
Po pewnym czasie w podstawówce wraz ze zmianą nastawienia otoczenia do mojej osoby ta świadomość zaczęła się kształtować, proporcjonalnie do tych wszystkich złych rzeczy jakie musiałem znosić - im częściej się to zdarzało tym częściej zastanawiałem się, dlaczego tak jest? Wszyscy byli przeciwko mnie - na porządku dziennym było bicie po twarzy, albo ubliżanie, w najłagodniejszej postaci - wyśmiewanie za plecami. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny, a to wszystko dlatego, że nosiłem tylko dłuższe włosy od innych. No nic.
To trwało jeszcze trochę, potem wszystko ostygło a ja zamknąłem się w sobie po tym na pewien czas, nie było nowych znajomości(niby jak skoro cały czas nagonka i uprzedzenia), znajomi na chwile byli ale tylko jak czegoś potrzebowali. Obudziło się we mnie pragnienie, pragnienie posiadania kogoś, no nie wiem, przyjaciół? Tylko że nie potrafiłem odzywać się do ludzi, bo strasznie się bałem że mnie zranią. Nadal odczuwam cierpienie, ale w tym samym czasie znalazłem zainteresowania, wyrobiłem sobie odpowiedni sposób bycia, co prawda trochę kpiarsko odnosiłem się do wszystkich, ale taka postawa pełna pogardy pozwoliła mi znormalnieć, chociaż miałem wciąż dodatkowy organ, rozpychający mi brzuch - pustkę.
No i obecnie jestem 20-letnim wrakiem.
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2012-06-02, 10:26   

Mateusz, człowiek nie może być wrakiem :)
A co do ludzi, których spotkałeś na swojej drodze... Takim to z glana i do widzenia :evil:
Co masz na myśli, pisząc "znormalnieć"?
 
 
     
Colleen
Nowy

Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 17
Wysłany: 2012-06-02, 11:23   

U mnie się zaczeło jakoś w 4 klasie podstwówki. Miałam wtedy "lekkie" problemy rodzinne i jakoś wtedy zaczeła się zamykać w sobie i być coraz bardziej niesmiała i osamotniona....

Mr.eM, dziwię się że nauczyciele tego nie zauważyli że jesteś sam i nie próbowali Ci pomóc
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-03, 00:05   

Ever napisał/a:
Mateusz, człowiek nie może być wrakiem :)
A co do ludzi, których spotkałeś na swojej drodze... Takim to z glana i do widzenia :evil:
Co masz na myśli, pisząc "znormalnieć"?


Chętnie bym się zemścił ale chyba nie jestem aż taki zły.
znormalnieć - to tutaj miałem na myśli - zacząć jakoś żyć jak inni, nie wiem dlaczego tak ale starałem się jakoś bronić.
 
     
w otchłani nić 
Nowy

Wiek: 39
Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-03, 22:29   

To będzie już... Hmm Chciałem napisać 27 lat... Ale w podstawówce tego nie odczuwałem bo byli koledzy i nawet paczka dobrych kolegów i tak gdzieś do drugiej liceum później sie na nich przejechałem i straciłem zaufanie do ludzi do kolegów i wtedy poczułem osamotnienie, ciężko jest mi się otworzyć przed innym bo boję się, że ponownie zostanę "zdradzony przez najbliższych"... Ogólnie ciężko jest mi nawiązać nowe znajomości nie mówiąc już o kobietach. Teraz odczuwam brak kobiety, brak czułości ale nic z tym nie robię ponieważ przez długi czas tego nie odczuwałem i nie miałem dziewczyny a później było tak, że bywałem spięty i zablokowany na spotkaniach z kobietami i żeby nie wychodzić na beznadziejnego faceta zaniechałem randek nawet poznawania kobiet na jakichkolwiek imprezach, żeby tylko nie pozostać sam na sam z jakąś kobietą bo zawsze powraca to uczucie zablokowania, zaczyna brakowac języka w gębie i tak jest do teraz czyli własnie do 27 roku życia...

Taka notka dla tych, którzy mogliby sobie pomyśleć chociaż nigdy nie byłem w związku z kobietą to miałem intymne kontakty z kobietami... To tak, żeby nie było ;)
 
     
panna Z. 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 207
Wysłany: 2012-06-04, 00:23   

Cytat:
bywałem spięty i zablokowany na spotkaniach z kobietami i żeby nie wychodzić na beznadziejnego faceta zaniechałem randek nawet poznawania kobiet

Nie chcesz spróbować się odblokować? Boisz się kobiet?

Cytat:
miałem intymne kontakty z kobietami

Jeśli byłeś w stanie się odblokować na tyle, żeby uprawiać seks, to dlaczego nie byłeś w stanie z żadną się związać?
 
 
     
Karuta 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 274
Wysłany: 2012-06-05, 17:19   

panna Z. napisał/a:

Cytat:
miałem intymne kontakty z kobietami

Jeśli byłeś w stanie się odblokować na tyle, żeby uprawiać seks, to dlaczego nie byłeś w stanie z żadną się związać?


Też wydaje mi się to jakieś dziwne.

Ja potrafię rozmawiać z facetami tylko na stopie koleżeńskiej, albo oni nie chcą kogoś takiego... nie ważne.

Wracając do tematu to tak samotna to chyba jestem jakoś od gimnazjum, coś się zmieniło i nie miałam już przyjaciół zbytnio, o facetach to w ogóle nie było mowy :zeby:

Ps. Mr.eM fajny av z Ginko :zeby: i Łucji Fu-chan :wesoly:
Ostatnio zmieniony przez Karuta 2012-06-05, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Darek
Nowy

Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-05, 17:34   

w otchłani nić napisał/a:
miałem intymne kontakty z kobietami...


Z mamą się nie liczy :jezyk2:
 
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2012-06-05, 17:57   

panna Z. napisał/a:
Jeśli byłeś w stanie się odblokować na tyle, żeby uprawiać seks, to dlaczego nie byłeś w stanie z żadną się związać?

Bo żeby się związać trzeba rozmawiać, a żeby zaciągnąć laskę do łóżka, wystarczy się upić i ją upić.
 
 
     
blondynka24 
Nowy

Wiek: 35
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 22
Skąd: wszędzie po trochu
Wysłany: 2012-06-05, 19:47   

Tak w sumie oficjalnie samotna jestem od listopada, ale już wcześniej miałam momentu że czułam się samotna. Teraz jakoś szczególnie doskwiera mi bycie samą :(
 
 
     
Dziadek 
Nowy


Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-06-05, 23:25   

Daki dosłowny kop od życia dostałem 5 lata temu.Spędziłem 10 lat w Stanach, gdzie poznałem miłość swojego życia.Razem byliśmy 6 lat, niestety bańka mydlana pękła.Nie wytrzymałem tego i wróciłem do kraju.Od tamtego momentu żyje we własnym świecie.
 
 
     
moniqe33 
Nowy

Wiek: 31
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 9
Skąd: Portugalia
Wysłany: 2012-06-06, 23:04   

Dziadek napisał/a:
Daki dosłowny kop od życia dostałem 5 lata temu.Spędziłem 10 lat w Stanach, gdzie poznałem miłość swojego życia.Razem byliśmy 6 lat, niestety bańka mydlana pękła.Nie wytrzymałem tego i wróciłem do kraju.Od tamtego momentu żyje we własnym świecie.


ty przynajmniej masz swój świat a sam na sam z samotnościa i butelka wina
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X