Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Lek na samotność
Autor Wiadomość
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-09-07, 23:29   

Samotność głownie wynika z problemów rodzinnych, które bardzo negatywnie wpływają na nasze relacje z otoczeniem. Gdy się twoja rodzina od ciebie odwróci i zostajesz zupełnie sam, wtedy uświadamiasz sobie, czym tak naprawdę jest samotność.
 
     
bartekk 
Aktywny


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 223
Wysłany: 2012-09-07, 23:31   

Jakbym sam się nie wymądrzał nigdy ;-) Zawsze chodzi o kobietę, chyba że ktoś jest innej orientacji... Ale przecież jesteśmy tak biologicznie zaprogramowani, że potrzebujemy płci przeciwnej.
Samorealizacja, rozwijanie się, zmiana jest dobrym pomysłem. Ale niekoniecznie musi/może być celem, który coś zmieni. Zwłaszcza nie jest "fajne" jak osiągniesz już wszystko czego pragnąłeś względem siebie, co zależało od ciebie i uświadomisz sobie, że nie ma nikogo innego dla kogo by to coś znaczyło.

edit:
Yogi, samotność wynika z bardzo wielu rzeczy, tak samo jak wiele jest sytuacji, w których można czuć samotność. Jak np co może najtrudniej mi zrozumieć jak można się czuć samotnym będąc z kimś. Ale to dlatego, że nigdy nie miałem tak, nie miałem za bardzo możliwości żeby tak mieć.
Ostatnio zmieniony przez bartekk 2012-09-07, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zibit 
Nowy


Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 32
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-09-08, 11:47   

Tak gadacie że nie ma lekarstwa...i nabijacie posty nabijacie...to forum wam wiele nie da i musicie walczyć a nie czekać na to tak zwane "przyzwyczajenie".

Po prostu jedni z was nie poznali dobrych,prawdziwych ludzi dlatego sądzicie że problem tkwi w was.
 
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-09-08, 15:08   

Ja nie rozumiem jak można czuć się samotnym, jeśli ma się kochająca rodzinę i rodzeństwo. :ysz:

Brak dziewczyny, to samotność tymczasowa, postaw się w mojej sytuacji, jedynak, którego rodzina ma gdzieś i nie ma dnia, w którym by mnie ktoś z rodziny nie krytykował. A liczyć na nich nie mogę.

To jest samotność, czyli jesteś sam jak palec, nie masz się do kogo odezwać, ani polegać na kimś.
 
     
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-08, 15:55   

Zibit napisał/a:
Tak gadacie że nie ma lekarstwa...i nabijacie posty nabijacie...to forum wam wiele nie da i musicie walczyć a nie czekać na to tak zwane "przyzwyczajenie".

Po prostu jedni z was nie poznali dobrych,prawdziwych ludzi dlatego sądzicie że problem tkwi w was.


Zapomniałeś dodać "moim zdaniem" :mrgreen: Mnie to forum niesamowicie dużo dało, więc pomyliłeś się
Ostatnio zmieniony przez Mr. Z 2012-09-08, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
bartekk 
Aktywny


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 223
Wysłany: 2012-09-08, 16:28   

Po dłuższym zastanowieniu muszę ci przyznać wiele racji Yogi. Rodzina powinna być ostatnią ostoją żeby móc na kimś polegać, mieć wsparcie; mimo wszystko. Sam zbytnio też takowej nie mam.
 
     
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-08, 16:34   

Nie da się zaprzeczyć. Z domu wynosi się bardzo wiele rzeczy, które potem ważą na tym, jakim się będzie.
 
 
     
VooDoo_Girl 
Milczący



Dołączyła: 08 Wrz 2012
Posty: 63
Skąd: Wonderland
Wysłany: 2012-09-09, 20:34   

Angel napisał/a:
Jak myślicie, czy istnieje uniwersalny lek na samotność? Jeśli tak, to jaki to lek i co sprawiłoby, aby każdy z ludzi czujących się samotnie na tym świecie przestałby się tak czuć?


Moim zdaniem, najlepszym lekiem na samotność jest po prostu drugi człowiek, który by nas rozumiał, wspierał a także dawał konstruktywną krytykę (bo tylko taka jest w cenie), jeśli zrobimy coś źle. Rodzina, partner(ka), przyjaciel(ółka), ludzie na forum - tylko takie lekarstwo może wyleczyć z samotności ;-)

A tak tak Mr.Z masz absolutną rację. To dom rodzinny jest pierwszą komórką społeczną, w jakiej zwykle przychodzi nam żyć, to dom nas wychowuje i wpaja w nasze główki pewne zasady. Szkoda właśnie, że nie wszystkie "domy" są prawdziwe, dobre...
 
     
maro_25 
Początkujący


Wiek: 37
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 171
Wysłany: 2012-09-09, 21:11   

hmm... chyba wiem jaki jest najlepszy lek na samotność... strzał w łeb z shotguna z bliskiej odległości...OK, teraz to chyba przemawia przeze mnie alkohol i kijowy nastrój w jakim się obecnie znajduję... :-(
 
     
dziunia
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-09, 21:19   

to i ja poproszę o jedną kulke.. Dotrzymam Ci towarzystwa, zawsze to razniej:D..
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-09-09, 21:28   

Nie wiem jak wy, ale od 2 tygodniu czuje w sobie pustkę, niczym nie mogę jej wypełnić. :-(
 
     
sajmon2603 
Aktywny



Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 483
Skąd: woj. kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2012-09-10, 15:18   

Yogi pustkę to ja odczuwam już od wczesnych godzin rannych, kiedy sobie pomyśle i przeanalizuje moje miejsce w tym z blanszowanym świecie. Zazwyczaj ale to moje zdanie człowiek odczuwa pustkę, kiedy pragnie czegoś bardzo i z przyczyn zależnych nie od nas tego nie osiągamy. Zgadzam się z tym,że w krytycznych sytuacjach to rodzina powinna być wsparciem ale kiedy jej nie ma to co robić...? Jak stawać kolejne kroki i by jakoś móc funkcjonować w tym "grajdołku"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS