Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Co sprawi, abyś nie czuł(a) się samotny/samotna?
Autor Wiadomość
śnieżynka 
Milczący


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 97
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-03-14, 10:42   

Pewnie gdybym odnalazła swoją drugą połówkę to po pierwsze, kogoś kto naprawdę by mnie pokochał, zaakceptował taką jaka jestem, kogoś komu ja mogłabym ofiarować swoją miłość. Człowiek jest stworzony do relacji. Nie można być szczęśliwym będąc samemu. Każdy ma potrzebę bliskości, czułości, zaufania, poczucia bezpieczeństwa, bycia dla kogoś ważnym i kochanym. Istnieją wyjątki ponieważ niektóre osoby mają powołanie do kapłaństwa lub powołanie zakonne. No i na pewno gdyby moje relacje z różnymi osobami poprawiły się...otworzyłabym się bardziej na ludzi, potrafiła swobodniej mówić o sobie, wypowiadać się...
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2011-03-16, 20:34   

Gdybym miała w pobliżu znajomych, przyjaciół, z którymi mozna by było wyjść do pubu, na spacer, itp.
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-03-16, 20:51   

Odnowienie więzi z przyjaciołmi.
 
 
     
Destroyer 
Nowy


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-04-05, 13:45   

Po prostu znalezienie chociaż jednej osoby z którą mogłabym gdzieś wyjść, pogadać...
 
     
Abuss 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 349
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-04-11, 23:25   

Nowe znajomosci, takie realne.. Spotkania, wspolne zajecia. poprostu spedzane z kims czasu.
 
     
PaterNoster
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-24, 23:49   

Mam wielu znajomych, kolegów, koleżanek, przyjaciół, z którymi spotykamy się, wspónie bawimy itd. Ciągle jednak nie spotkałem tej jedynej, która zaakceptuje mnie takiego, jakim jestem. Tej, dla której nie będę musiał udawać kogoś, kim nie jestem. Całe życie starałem się być uczciwy i nie mam zamiaru grać "macho" lub kogoś w tym rodzaju. Potrafię się przyznać do błędu, potrafię się wzruszyć i wcale się tego nie wstydzę. Jestem trochę romantykiem choć twardo stoję na ziemi. Do tej pory jednak spotkane przeze mnie kobiety szukały kogoś innego. Ciągle jest jednak nadzieja i to ona motywuje mnie do dalszych starań... Na pewno w końcu znajdę taką kobietę :-)
 
     
kota 
Milczący


Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 69
Wysłany: 2011-05-25, 14:02   

ja czuję się samotna, mimo że teoretycznie mam znajomych, z którymi mogę porozmawiać o jakichś pierdołach, ale te znajomości są bardzo powierzchowne, takie znanie się na 'cześć'. brakuje mi prawdziwej więzi z drugą osobą, czegoś, co nie zniknie, kiedy jedno zmieni uczelnię lub miejsce zamieszkania..

PaterNoster, na pewno w końcu się spotkacie, bo ta odpowiednia pewnie też Cię szuka :) dobrze, że mimo niepowodzeń ciągle pozostajesz sobą :)
 
     
szary7 
Nowy

Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-06-10, 10:15   

Na pewno większe grono przyjaciół niż mam dotychczas. znalezienie miłości swojego życia.
 
 
     
Samotność 
Początkujący


Wiek: 28
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 151
Wysłany: 2011-07-14, 19:54   

Na pewno Przyjaciele lub druga połówka.
 
 
     
kruczoczarna 
Nowy


Dołączyła: 26 Lip 2011
Posty: 16
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2011-07-26, 20:13   

Druga połówka.
 
 
     
Fortune 
Milczący



Wiek: 32
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 58
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: 2011-12-01, 15:49   

mezczyzna, ktory by mnie pokochal i dla ktorego bylabym wazna. wtedy uwierzylabym, ze potrafie byc atrakcyjna i zasluguje na milosc.
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-12-01, 21:53   

Podpisuję się pod tym, co powiedziały Sunrise i Destroyer odnośnie kogoś z kimś można wyjść i pogadać, ale także jak Ever, miło by było móc odnowić więzi z dawnymi przyjaciółmi.
 
     
karola 
Nowy

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-01, 22:07   

Myślicie, że uzależnianie swojego szczęścia i samopoczucia od danej osoby jest dobre? zastanawiam się czy można być szczęśliwym będąc samemu? może pod tym uczuciem samotności kryje się coś innego? np. brak akceptacji siebie?
Fortune napisała: "wtedy uwierzylabym, ze potrafie byc atrakcyjna"
Pytanie nasuwa się samo, teraz nie jesteś atrakcyjna? czy jak spotkasz tą ukochaną osobę za 5 min sprawi ze nagle się nią staniesz?
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-12-02, 08:58   

karola napisał/a:
Myślicie, że uzależnianie swojego szczęścia i samopoczucia od danej osoby jest dobre...


Myślę, że to dobre pytanie. Przyznam, że chciałbym w swoim poczuciu własnej wartości i szczęścia być niezależnym od ludzi wokół, ale nigdy nie potrafię tak do końca. Doceniam chwile samotności, ale drugi człowiek obok sprawia, że czuję się bardziej sobą. To trochę tak jakby realizacja tego, kim jestem, była uzależniona od spełnienia moich potrzeb jako osoby głęboko społecznej.
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 09:43   

Zgadzam się z Karolą, że poczucie wartości ma wpływ na to czy czujemy sie szczęśliwi będąc sam na sam ze sobą czy nie.
Kiedys bez innych ludzi wokół czułąm się podobnie jak K1977 zupenie tak jakby części mnie nie było.
Wciąż szukałam potwierdzienia tego kijm jestem, jaka jestem w oczach innych.
Jeśli była czułam sie szczęśliwa, jeśli nie popadałamw dołki i depresje.
Aż zrozumiałąm, ze tylk ja sama mogę dawać sobie szczęście, akceptując to co mam i to co dał mi los..
Codziennie znajduję plusy w minusach, nie chwalę dnia przed zachodem słońca i prowadzę dzienniczek wdzięczności:
" Dziękuję za samotnosć, bo dzięki temu wiem jaka to radość być z kimś"
"Dziękuje za stertę garów do pozmywania w zlewie, bo dzięki temu wiem, że nie chodzę głodna"
"Dziękuję za chrobę, bo dzięki temu wiem jaką warość ma zdrowie"
"Dziękuję za forum, bo dzięki temu wiem, że nie jestem sama z moimi różnymi problemami,innością itp" :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS