Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Angel
2012-07-18, 12:23
Muzyka
Autor Wiadomość
czekolada 
Początkujący



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: jestem?
Wysłany: 2011-04-14, 16:58   

To miło :mrgreen:
 
     
kota 
Milczący


Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 69
Wysłany: 2011-05-25, 15:41   

bez muzyki nie mogłabym żyć! :D

ale gdyby tak przelecieć przez przekrój tego, czego słucham, to.. tam nic do siebie nie pasuje ^^ jest rock, metal, tochę industrialu, a obok elektronika, folk i nawet pop, choć wcale niekoniecznie taki, który słychać w popularnych radiach, których nazw nie wolno wymawiać :)

swoją drogą, nasunęło mi się pytanie. jak muzyka wpływa na wasz nastrój? czy kiedy czujecie się źle, włączacie coś wesołego na poprawę humoru? czy może właśnie na odwrót, słuchacie czegoś, co akurat pasuje do waszego aktualnego stanu?

dla mnie muzyka jest idealnym 'wyzwalaczem' nastroju. np. kiedy czułę się zła, sfrustrowana, uwielbiam katować sąsiadów cięższym brzmieniem. świetnie rozładowuje każde napięcie ;]
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-05-25, 15:49   

kota napisał/a:
jak muzyka wpływa na wasz nastrój? czy kiedy czujecie się źle, włączacie coś wesołego na poprawę humoru? czy może właśnie na odwrót, słuchacie czegoś, co akurat pasuje do waszego aktualnego stanu?

Ja słucham tego co pasuję do mojego stanu. Kiedy mi smutno to najczęściej słucham zespołu Evanescence. Jak jestem zła to trochę power metalu,bm i hm, np. DragonFace, Hunter. Jak jestem szczęśliwa, mam dobry nastrój to słucham wszystkiego, bo nic nie jest w stanie zepsuć mi humoru.
 
 
     
Brann 
Nowy

Wiek: 36
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2011-10-23, 23:50   

metal, rock, grunge;)
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-10-24, 15:51   

Cytat:
metal, rock, grunge;)

Już Cię lubię :)
Jakieś ulubione zespoły?
 
 
     
Brann 
Nowy

Wiek: 36
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Lower Silesia
Wysłany: 2011-10-24, 20:40   

Alice in Chains, Mastodon, Kyuss, Kings'x, Deftones, Gojira - tego najwięcej słucham ostatnio.
Jest tego multum, więc nie chciałem przesadzać.:)

Świetny numer z świetnej płyty, polecam każdemu:

http://www.youtube.com/watch?v=KEeFNvvR-ng
Ostatnio zmieniony przez Brann 2011-10-24, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-11-05, 20:33   

Muzyka? Ja lubię ciężko i konkretnie, ale jednocześnie melodyjnie i melancholijnie. :zeby:
 
     
Allure77 
Nowy

Wiek: 45
Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 38
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-11-05, 20:52   

Cradle Of Filth, Ammon Amarth, Rotting Christ, Marilyn Manson
Lacrimosa, Theatre Of Tragedy, Epica, Moonspell, Tiamat, Therion
The Sisters Of Mercy
Rammstein
The Doors
Pink Floyd
Kraftwerk, Jean Michel Jarre, Mike Oldfield, Vangelis, Enya, Kitaro,
Sarah Brightman,
Farinelli El Castrato
Dżem, Kult, Maciek Zembaty
Keith Jarret, Wojciech Kilar, Jan Garbarek
Dire Straits
Leonard Cohen
Dead Can Dance, Arcana, Blackmores Night
Stare Dobre Małżeństwo, Marek Grechuta, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Edyta Geppert
i wielu wielu jeszcze innych wykonawców :-D
 
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-11-05, 20:59   

Dużo podobieństw, Allure77,jeśli chodzi o gust muzyczny: wiele z wymienionych przez Ciebie kapel kojarzy mi się bardzo sentymentalnie z czasami licealnymi i studiami. W tym temacie nie wdawałam się jednak w konkrety, to czego obecnie słucham, opisałam/wymieniłam, po krótce, w temacie: Czego teraz słuchacie?
 
     
Tanasha 
Nowy

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-11-05, 21:43   

Proszę bardzo- oto osoba-czasy licealne i muzyka po części wymieniona przez Allure: Marilyn Manson
The Doors
Pink Floyd
Mike Oldfield, Enya, Kitaro,
Dżem, Kult
Leonard Cohen
Stare Dobre Małżeństwo, Marek Grechuta, Michał Bajor

I moi ulubieni wykonawcy:
Santana
Loreena Mckennitt
Tricky
Portishead
King Crimson

+trochę reggae (przez mojego brata) i wszystkiego co ma szybki rytm i dobry bit (do biegania i hula-hopowania ) :jezyk2:
 
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-11-10, 15:55   

Ja z moimi upodobaniami odstaję i pewnie jako jedyny nie słucham rocka :( Lubię Bacha, trochę Chopina, amerykański i francuski folk, blues i jazz do lat 40stych, a potem tylko B Holliday, E Fitzgerald, Coltrane, Grapelli, i D Reihardt i cały gypsy jazz, oraz starszych wykonawców francuskich. Nieco muzyki klezmerskiej i sefardyjskiej. Ze współczesnych rzeczy raczej głównie artystów niezależnych. Z mniej lub bardziej komercyjnych ulubieńców: Bjork, Nosowska, L. Allen, T. Amos, N. Yaim, itp. Sentymentem darzę Kazika, wszystko, co związane z hippisami i muzyką psychodeliczną, Nirvanę oraz Dąbrowską, bo z Chełma :) Jedyny koncert, na który mam tak naprawdę się wybrać, byłby grany przez Belle & Sebastian, którego mogę słuchać zawsze i wszędzie. Wiem, źle ze mną :)
Ostatnio zmieniony przez Dalwin 2011-11-10, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-11-10, 21:15   

achaja napisał/a:
To jesteś oryginalny:) Bach, Chopin, folk,blues,jazz no no to się ceni.


bo ja wiem :) jestem wypadkową gustów moich dawnych znajomych :) może po prostu pielęgnuję w ten sposób wspomnienia
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-11-10, 21:26   

K1977,jeśli nie jesteś pewien jaką muzykę kochasz całym serduchem, to proponuję poszukiwania :usmiech: , może na początek wypróbujesz to, na punkcie czego ja mam szał i jazdę od liceum :oczko:
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-11-10, 21:33   

broken_glass napisał/a:
K1977,jeśli nie jesteś pewien jaką muzykę kochasz całym serduchem, to proponuję poszukiwania :usmiech: , może na początek wypróbujesz to, na punkcie czego ja mam szał i jazdę od liceum :oczko:


to znaczy? Co Ciebie wprawia w ten szał?
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-11-10, 22:22   

Do K1977 moje serce to Gotyk i cały jego splendor :serduszka: ale oszczędzę Ci litanii, bo byłaby bardzo dłuuga ..
Obecnie słucham zespołów, które podałam w 2 postach(dzisiaj i jakiś tydzień temu)w temacie:Czego teraz słuchacie?, bo gdybym miała całą chronologię moich muzycznych, gotyckich zachwytów wymienić, to zabrakłobystrony :serduszka: :yes:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS