Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Poznań - warsztaty z psychologii pozytywnej
Autor Wiadomość
Kreska1234
Nowy

Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 2
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2013-04-09, 22:21   Poznań - warsztaty z psychologii pozytywnej

Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska zaprasza na:

Warsztaty z psychologii pozytywnej

PROJEKT „TĘCZA”
Psychologia wielu z nas kojarzy się z rozwiązywaniem problemów, ze zgłębianiem trudności, z pomaganiem w kryzysowych sytuacjach, ogólnie
– z towarzyszeniem ludziom w ich drodze od „złego” stanu do stanu neutralnego. My natomiast chcemy pokazać Wam drugie, nadal jeszcze mniej znane oblicze psychologii – na naszych warsztatach poznacie sposoby na dotarcie do stanu znacznie powyżej zera, powyżej neutralności, poprzez rozwijanie tego, co w nas dobre, zamiast koncentracji na tym, co w nas niedoskonałe.

Esencją szczęśliwego, spełnionego życia jest jego różnorodność
i wielowymiarowość – czego świetną metaforą może być tęcza, złożona z wielu ciekawych, zupełnie od siebie różnych kolorów, które połączone razem dają niezwykły, zapierający dech w piersiach, w żaden inny sposób niemożliwy do osiągnięcia efekt – podobnie jak różne obszary naszego życia i związane
z nimi umiejętności, nad którymi będziemy pracować podczas warsztatów.

1. CZERWIEŃ – MIŁOŚĆ
18.04.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Podczas warsztatu porozmawiamy o definicji miłości, składnikach miłości, jej powiązaniach z innymi (zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi) uczuciami,
a także wypracujemy wspólnie sposoby rozwijania i pielęgnowania swojego uczucia miłości – do drugiego człowieka, jak i do nas samych.

2. CZERWIEŃ – ASERTYWNOŚĆ
25.04.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Asertywność to umiejętność niezwykle przydatna w pracy nad swoim szczęściem. Zachowując się asertywnie, dajemy sobie i innym przestrzeń na samorealizację i zaspokajanie swoich potrzeb i potrzeb innych ludzi. Warsztat pokaże nam, czym jeszcze oprócz sławnego „mówienia NIE” jest asertywność
i jak można nad nią skutecznie pracować w codziennym życiu.

3. POMARAŃCZOWY – ENERGIA I MOTYWACJA
9.05.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Często w drodze do szczęścia na przeszkodzie stają nam brak energii, uczucie zmęczenia, niechęć do wysiłku. Podczas zajęć doświadczymy kilku sprawdzonych i powszechnie używanych w psychologii technik zwiększania swojego poziomu energii i motywacji do wykonania czekających nas zadań.

4. POMARAŃCZOWY – KREATYWNOŚĆ
16.05.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Kreatywność i twórczość to umiejętności przydające się niemal w każdym obszarze życia. Są bardzo ważne również w procesie budowania subiektywnego poczucia szczęścia. Dzięki nim możemy uniknąć popadania w błędne koła czy opierania swoich działań na utartych, nieefektywnych schematach. Podczas warsztatu poznamy m. in. metodę sześciu kapeluszy De Bono, pomagającą w twórczy i wieloaspektowy sposób radzić sobie z trudnościami, które stają na naszej drodze do szczęścia.

5. ŻÓŁTY – OPTYMIZM
23.05.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Optymizm to skłonność do postrzegania otaczającego nas świata, siebie, innych ludzi i przyszłości w pozytywny sposób, do skupiania się na dobrych cechach, zaletach, możliwościach. Warsztat odpowie nam na pytania: Jak widzieć szklankę do połowy pełną, zamiast do połowy pustej? Czy optymizm nam służy? Czy optymizmu można się nauczyć? A jeżeli tak, to jak to zrobić?

6. ŻÓŁTY – PRZYWIĄZANIE
6.06.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Styl przywiązania jest względnie stałym sposobem, w jaki wchodzimy w relacje międzyludzkie i w jaki tworzymy związki partnerskie; mocno wiąże się z poczuciem bezpieczeństwa, niezbędnym składnikiem szczęścia. W czasie zajęć uczestnicy będą mieli okazję poznać swój styl przywiązania oraz wziąć udział w ćwiczeniach wzmacniających poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości.

7. ZIELONY – NADZIEJA
13.06.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Nadzieja i ufność to uczucia, których zalążki kształtują się już w najwcześniejszym okresie naszego życia. Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, dlaczego nasze poczucie szczęścia bardzo wzmacniają zaufanie oraz przekonanie o uczciwości i lojalności otaczających nas osób, dotkniemy także tematu równowagi pomiędzy ufnością a nieufnością w naszym życiu.

8. ZIELONY – SPOKÓJ
20.06.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Te zajęcia poświęcimy doświadczaniu relaksacji i medytacji – jako technik pozwalających nam w całkowicie naturalny i rozwijający naszą świadomość sposób odczuwać spokój, zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy.

9. NIEBIESKI – FLOW
27.06.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Flow to termin tłumaczony na język polski jako przepływ, uskrzydlenie. Jest to moment, kiedy jesteśmy w pełni zaangażowani w wykonywanie jakiejś czynności, jesteśmy całym sobą w teraźniejszości, w trwającej właśnie chwili. Na zajęciach dowiemy się, dlaczego flow ma wpływ na globalne poczucie szczęścia, a także będziemy pracować nad zwiększaniem ilości optymalnych doświadczeń flow w naszym codziennym życiu.

10. GRANATOWY – SENS ŻYCIA
4.07.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Oprócz pragnienia doświadczania chwilowej przyjemności, ludzie – świadomie lub nie - dążą do nadawania swojemu życiu głębokiego sensu. Warsztat pomoże nam się zastanowić nad tym, jakie są nasze wartości i cele; będziemy również pracować nad odnalezieniem indywidualnego, niepowtarzalnego sensu swojego życia.

11. FIOLET – WDZIĘCZNOŚĆ
11.07.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

Wdzięczność jest uczuciem blisko powiązanym z miłością i ze szczęściem – pobudzanie swojej wdzięczności i uznania dla siebie samego i dla innych osób może nam pomóc w pełniejszym odczuwaniu innych pozytywnych emocji
i nastrojów. Na warsztacie nauczymy się metod pracy z wdzięcznością, a także doświadczymy medytacji i wizualizacji związanej z uznaniem i miłością.

12. FIOLET – HARMONIA
18.07.13, czwartek, godz. 18.00-20.00

W dzisiejszym zabieganym świecie wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak połączyć wszystkie sfery życia, jak dobrze wypełniać wszystkie role osobiste
i zawodowe, które przyjmujemy. Podczas warsztatu będziemy pracować nad uzyskaniem harmonii i równowagi pomiędzy pracą, rodziną, czasem wolnym
i innymi ważnymi dla nas obszarami.

Można wziąć udział we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych / wybranym.

Prowadzi: Karolina Kasprzak-Tomys – studentka V roku psychologii (UAM Poznań)

Miejsce: Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska, ul. Grunwaldzka 37a/15, Poznań

Cena 1 warsztatu: 20 zł

Zniżki:
10% dla studentów, uczniów i emerytów,
10% dla osób, które polubią nas na Facebooku,
10% dla osób, które zapłacą z góry za 5 lub więcej warsztatów

Zniżki łączą się – maksymalna zniżka to 30%.

Zapisy i wszelkie informacje:
tel. 608 489 442

Zapraszamy:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2013
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS