Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sunrise
2016-08-07, 10:31
Jaki jest Wasz stosunek do Boga? Do koscioła?
Autor Wiadomość
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-07-21, 11:00   Jaki jest Wasz stosunek do Boga? Do koscioła?

No właśnie jaki jest Wasz stosunek do kościoła czy Boga? Chodzicie do kościoła? Czy może nie, a wierzycie w Boga? Ja osobiście chodzę, bo rodzice każą i tak jakoś po prostu, ale nie odczuwam potrzeby zeby chodzić tam. Jeszcze nie tak dawno bo jakies półroku temu byłem ministrantem, a nawet lektorem przez trzy lata ( czytałem czytania ). Chodziłem słuzyć bo na kosciele nie chciałem stać bo jakoś tak i w ogóle wiecie jak to na wsi jest w kosciolach jest jakis podział tu siedzą tacy tam tacy, starsi itd. i wielu moich przesladowcow z gimnazjum musiałbym pewnie widziec wiec ze strachu i checi unikniecia ich chodziłem słuzyć... Tak jakos wychodziło. Długo nie potrafiłem powiedzieć sobie dość. Jeśli Was to ciekawi to mogę się podzielić jak to u mnie było. Miałem takiego okropnego proboszcza przez wszystkie lata szkolne w tej wiosce że masakra. Taki hamski, opryskliwy, trzeba było mu nosić teczkę pod pokój nauczycielski. W ogóle co powiedział to uczniowie musieli zrobić okropny typ. Podam taki przykład, byłem ministrantem ogrom czasu od komunii do początku tego roku. Wkoncu powiedziałem sobie dość ( wiem wiem niby służyłem Bogu a nie księdzu, ale miałem dość tego jego cwaniactwa, przykładowo wchodzę do zachrystii a ten mi mówi, masz przyjsc o 16 coś tam robic w niedziele i tak często mi mówił i to z taką złością, zero jakiegoś szacunku czy coś ) poza tym byłem lektorem, nigdy mnie nie pochwalił, nigdy nie docenił tego, a czytałem jakieś trzy lata. Poza tym zero jakis wycieczek, niczego nie było. Było tyle sytuacji ze powiniem zrezygnować a mimo to zawsze jakoś tam szedłem. Poza tym zacząłem inaczej patrzeć na kosciół i te sprawy. Nie widze sensu chodzenia tam, zreszta jesli ten Bog w ogóle jest to po co do tego kosciol? Przeciez mozna byc dobrym czlowiekiem i tyle chyba o to chodzi? A poza tym wątpie w tego Boga, tyle przeszedłem że nie widze sensu. Za przeproszeniem w dupie mam takiego Boga. A moze go wcale nie ma i to wszystko jest jak kazde wiary inne w starozytnosci itd.? Od zawsze w cos ludzie wierzyli przecież. Nie wiem...
Ostatnio zmieniony przez Grzeesiu96 2013-07-21, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS