Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaufanie
Autor Wiadomość
anulek 
Nowy

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 36
Wysłany: 2012-10-03, 20:00   

No i proszę. Zaufałam ludziom i kolejny raz się przejechałam. A myślałam, że nie jestem tak naiwna jak kiedyś i życie mnie czegoś nauczyło. No cóż... bywa
 
     
sajmon2603 
Aktywny



Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 483
Skąd: woj. kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2012-10-03, 20:47   

Co mogę powiedzieć.? Dziwne nie, rozumiem cię doskonale anulek w każdym bądź razie nie można się poddawać i zamykać na innych po prostu trafiłaś na nie właściwych ludzi nie wartych twojego wsparcia i słów. Wcale nie jesteś naiwna ja bym to tłumaczył, że wiele w tobie dobrej woli. Prawda jest taka, że woda płytka nurt ma silny. Tacy byli ci własnie ludzie którym zaufałaś. Głowa do góry będzie oki::)
 
     
anulek 
Nowy

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 36
Wysłany: 2012-10-03, 21:10   

Szkoda, że trafiam na nich cały czas. Ja swoją "dobrą wolę" nazywam naiwnością, bo dałam się wykorzystać już nie pierwszy raz...
 
     
sajmon2603 
Aktywny



Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 483
Skąd: woj. kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2012-10-03, 21:15   

To może czas zmienić towarzystwo jeśli jest to możliwe i dać się poznać i polubić innym. Sądzę, że miła z ciebie istota więc nie trać czasu i spróbuj zmienić coś. "Ktoś kiedyś powiedział, że wszystko od ciebie zależy...":)
 
     
anulek 
Nowy

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 36
Wysłany: 2012-10-03, 21:19   

Niestety, "tego" towarzystwa na razie zmienić nie mogę. Jedynie chyba podejście do "tych" osób, co szybciutko zamierzam uczynić:)
 
     
sajmon2603 
Aktywny



Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 483
Skąd: woj. kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2012-10-03, 21:24   

Rozumiem. Trzymam kciuki za ciebie anulek.! Będzie ok. zresztą musi BYć.... ;-)
 
     
anulek 
Nowy

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 36
Wysłany: 2012-10-03, 22:03   

Dzięki:) Jakoś to się zawsze w końcu układa:)
 
     
iskierka503 
Częsty bywalec


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 507
Wysłany: 2012-10-03, 22:12   

anulek, nie jestes sama.... ja dzis przeszłam po raz kolejny chyba cos niezbyt milego.... chyba przestaje wierzyc w ludzi... no ale co ma byc to bedzie
 
     
Rossa 
Początkujący


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Paź 2012
Posty: 131
Wysłany: 2012-10-03, 22:32   

zaufanie-dla mnie jest to coś bardzo ważnego, to co tak naprawdę łączy ludzi. Wystarczy raz stracic zaufanie do kogoś to potem ciężko to odbudować.. Jesli sie pragnie mieć udany związek to zaufanie musi być to podstawa. Ja staram sie ufać ludziom ale często bywa tak ze dostaję po du... Takie zycie.. Nigdy nikogo nie mozna być pewnym ale jak nie zaufamy to nigdy nie dowiemy sie jaki ten drugi człowiek jest na prawde.
 
 
     
neo-geisha
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-04, 00:32   

Oj ciężko ponownie zyskać stracone zaufanie. Ja jestem zdania, jeśli chodzi o zaufanie, że do dwóch razy sztuka. Jednej osobie, która mnie zawiodła, w sposób, który jestem w stanie jej wybaczyć, mogła bym dać drugą szansę. Wiadomo coś się może "zdarzyć". I pewność jest niepewna;p. Ja siebie nie jestem pewna, a co dopiero innych ;)...
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-04, 10:04   

Zaufanie jest uczuciem złożonym, jego oblicze ma wiele odcieni.
Zakłada szacunek do samego siebie i przejawia się w racjonalnej,
optymistycznej ocenie możliwości i zdolności ludzkich.

Naturalnie istnieje wiele sposobów okazywania zaufania innym i wiele przejawów wynikających ze świadomości,
iż inni darzą nas zaufaniem, ale ogólnie elementami
prowadzącymi ten mechanizm są.
- szacunek,
- komunikatywność,
- współuczestnictwo,
- uczucie, wolność,
- uszanowanie autonomiidrugiego człowieka,
- przebaczenie, uczciwość,
- prawda.


Czasami ciężko jest odnowić zaufanie do kogoś, jak ta druga osoba zawiodła.
Ale czas leczy rany.
Każde doświadczenie, ma swoje plusy: jak stracę zaufanie do kogoś, to rozmawiam nadal,
ale już nie ufam. Czasami i ta druga osoba musi ( o ile jej zależy) zapracować sobie na zaufanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS