Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady w życiu
Autor Wiadomość
chocholica 
Początkujący


Wiek: 39
Dołączyła: 21 Kwi 2012
Posty: 107
Wysłany: 2012-05-28, 11:36   Zasady w życiu

Jak w temacie. Jakimi zasadami kierujecie się w swoim życiu?
Czy Nasze zasady zmieniają się wraz z wiekiem, czy może istnieją pewne, które są niezależne od czasu?
Czy jedynie tylko te, które przeszły weryfikacje w "prawdziwym życiu" mogą być tymi właściwymi, a reszta, która się nie sprawdziła, powinna zostać wyrzucona do kosza?
 
     
panna Z. 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 207
Wysłany: 2012-05-28, 15:42   

Ostatnio do moich zasad doszło bycie sprawiedliwą - bycie dobrą dla innych w takim samym stopniu jak inni są dla mnie. Nie znaczy to, że się mszczę jak ktoś mi zrobi przykrość, po prostu jeśli nie przeprosi itp nie będę miła dla takiej osoby i nie pomogę jej raczej gdy mnie o coś poprosi.
Jeśli chodzi o weryfikację - kiedyś szukałam autorytetu w kościele (teraz to dla mnie abstrakcja) i wyznawałam takie różne zasady - wybaczanie wszystkim wszystkiego itp. Później zrobiłam się bardziej pragmatyczna, uważam, że często zasady brzmią pięknie, ale nie sprawdzają się w życiu, zwykle nie można jednoznacznie ocenić co jest dobre a co złe.
Zawsze starałam się nie krzywdzić innych. I nadal jest to dla mnie priorytet. Myślę nawet o wytatuowaniu sobie symbolu ahimsy tylko nie wiem gdzie ;).
 
 
     
Ari2k5 
Administrator



Wiek: 31
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 260
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-28, 23:54   

1. Primum non nocere.
2. "Jeżeli każdego dnia będziesz żył tak, jak gdyby miał być on twoim ostatnim, pewnego dnia z całą pewnością będziesz miał rację" - Steve Jobs

3. Zawsze pomagaj ludziom, bo nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz tej pomocy potrzebować.
 
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-29, 00:07   

Zasady?
Te "moje" spójne ze mną - nie zmieniają się z wiekiem
Te "wdrukowane", narzucone - weryfikuję je, zmieniam lub odrzucam
ale od lat kieruję się zasadą: "nie przepraszaj, tylko kochaj"
Więc nie przepraszam zato, że żyję, oddycham,potrafię być szczera, wymagać tyle samo od innych ile od siebie - ale staram się wszystko robić z miłością i szacunkiem dla innych i siebie samej :)
Jak na razie działa -...
 
     
Karuta 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 274
Wysłany: 2012-05-30, 22:07   

Zasady zmieniam na bierząco w zależności od sytułacji
 
     
wesley 
Milczący



Wiek: 35
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 63
Wysłany: 2012-05-30, 23:50   

Myślę że kieruję się w życiu własnymi zasadami, ciężko komuś mi coś zarzucić, jeśli jestem czemuś wierny to zawsze do końca, takie wyznaje zasady. Jeśli chodzi o samo podejście do życia, to jestem w nim dosyć konserwatywny i zawsze staram się nie odchodzić od pewnym zasad które dla mnie są ważne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS