Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Angel
2012-08-10, 18:17
Wiara i religia
Autor Wiadomość
Fortune 
Milczący



Wiek: 32
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 58
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: 2011-12-01, 18:29   

kocham Boga. wierze, ze musi byc cos ponad nami, co sie nami opiekuje, jakos prowadzi, widzi i byc moze slucha. tyle sie w moim zyciu wydarzylo fantastycznych rzeczy, ze musze za nie komus podziekowac. lepiej sie czuje, kiedy rozmawiam z Bogiem. wierze, ze jest gdzie Moc, ktora mnie slucha.
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2011-12-02, 09:52   

Wierzę w Boga.. nie ważne jakiego ;-) Wierzę, dla siebie, nie dla księdza, popa, sąsiadki i znajomych. Wierzę o chcę wierzyć. A moja wiara to pomieszany buddyzm z chrześcijaństwem. Chodzę do kościoła, czytam od czasu do czasu Biblię,Suttę. Moja wiara to moja sprawa:) To ona po części kształtuje jakim jestem człowiekiem, jak postępuję w życiu i co jest dla mnie ważne. Z pewnością nie mogę o sobie powiedzieć: ateistka. Chociaż ponoć Ateizm to też wiara...
Ostatnio zmieniony przez Dreamska 2011-12-02, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-12-02, 13:25   

Jeśli mam dać się zaszufladkować to wybieram etykietkę 'naturalisty'. Do ateizmu się nie przyznaję :)
Ostatnio zmieniony przez Dalwin 2011-12-02, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 15:52   

Wierzę w Boga. Wierzę, że jest totalną nieskończoną miłością, a to co ludzie mogą sobie dać to tylko marne okruchy tego uczucia. Niedoskonałe, połamane, egoistyczne, interesowne... ale między ludźmi bywają chwile tak cudne, że chciałoby się zatrzymać je na wieczność... to jakaż może być ta Miłość która jest Bogiem?
 
     
Allure77 
Nowy

Wiek: 45
Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 38
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-12-02, 18:42   

Duenderosa: miłość składa się z okruchów...
 
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 18:44   

powiedziałabym, ze z chwil :)
"bo w życiu piękne są tylko chwile"
ale nawet dla tych chwil warto żyć :)
ja je zbieram jak perły w moich wspomnieniach :-)
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-02, 21:16   

Jestem osobą wierzącą w Boga, tutaj na emigracji Go odnalazłam i głębiej pokochalam. To dzięki Bogu umię się dzisiaj śmiać, jestem radosna i zadowolona ze swojego życia, bo wiem że On mnie kocha, wierzy we mnie i pomaga każdego dnia. Odczuwam to w sercu.
 
     
Lonely4Ever 
Milczący



Wiek: 38
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2011-12-03, 14:03   

Także jestem osobą wierzącą, jestem katolikiem chociaż ostatnio jakby moja wiara nieco osłabła :-( Wiadomo - życie, problemy...
Chodzę regularnie do kościoła, a modlę się nie do księży lecz do Boga!
Ksiądz to tylko ziemski pośrednik między człowiekiem, a Bogiem! Nie jest nieomylny, bez wad, popełnia czasem błędy jak każdy z nas. Pełni zwykłą funkcję publiczną tak jak strażak, policjant, lekarz itd. Oczywiście świat, a szczególnie media żyją sensacjami i jak jakiś duchowny coś przeskrobie to od razu mają o czym gadać, pisać itd. Prawdą jest, że pełni on odpowiedzialną funkcję przewodnika duchowego, ale za swoje grzechy będzie rozliczony przed samym Bogiem, a nie ludźmi. Takie jest moje zdanie ;-)

Dreamska napisał/a:
Chociaż ponoć Ateizm to też wiara...

Bzdura! W jaki sposób niewiara może być wiarą (wierzę, że nie wierzę...?)
Dreamska posłuchaj sobie piosenki Raz Dwa Trzy - Trudno nie wierzyć w nic ;-)
I żeby nie było - nie mam nic przeciwko ateistom (każdy może wierzyć lub nie wierzyć - demokracja, jego sprawa, wola i wybór), ale nigdy nie zniosę braku szacunku i pogardy ateistów względem osób wierzących...! Przykład Nergala :ysz:
Ostatnio zmieniony przez Lonely4Ever 2011-12-03, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2011-12-03, 14:14   

Lonely4Ever napisał/a:
Bzdura! W jaki sposób niewiara może być wiarą (wierzę, że nie wierzę...?)
Ależ oczywiście, ze tak!!:) bo ateista WIERZY, ŻE NIE MA ŻADNEGO BOGA chcąc nie chcąc, to też jakaś wiara.. przekonanie, pogląd i trzymanie swoich racji.:)
 
     
Lonely4Ever 
Milczący



Wiek: 38
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 88
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2011-12-03, 14:22   

Dreamska napisał/a:
Lonely4Ever napisał/a:
Bzdura! W jaki sposób niewiara może być wiarą (wierzę, że nie wierzę...?)
Ależ oczywiście, ze tak!!:) bo ateista WIERZY, ŻE NIE MA ŻADNEGO BOGA chcąc nie chcąc, to też jakaś wiara.. przekonanie, pogląd i trzymanie swoich racji.:)


Chodzi o wiarę, ale w innym aspekcie... To tak jakbym powiedział: wierzę, że jutro będzie słoneczna pogoda.
Wiara w nic to w zasadzie wiara w próżnię, powietrze...?
Ostatnio zmieniony przez Lonely4Ever 2011-12-03, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2011-12-03, 14:37   

Niektórzy z nas sądzą, że ateiści nie kierują się w swoim życiu wiarą, lecz wiedzą, są bardziej racjonalni od ludzi wierzących. Według mnie Tego typu przekonanie jto ignorancji lub ludzka niewiedza . Ateiści są ludźmi wierzącymi w określony sposób rozumienia człowieka i sensu jego życia.
Zarówno człowiek religijny jak i ateista to zatem ludzie wierzący. Różnica polega na tym, że np. chrześcijanie wierzą, iż pochodzą od kogoś większego niż oni sami: od Boga, który kocha i który rozumie człowieka. Ateiści natomiast wierzą, że pochodzą od czegoś mniejszego niż oni sami: od materii, od świata przyrody, że są wytworem ewolucji lub dziełem przypadku.

Różnica między ludźmi religijnymi a ateistami nie polega jednak jedynie na odmiennych przekonaniach co do pochodzenia człowieka. Różnica ta dotyczy także przekonań co do sensu ludzkiego życia. Człowiek religijny, który wierzy, że pochodzi od kogoś większego niż on sam, wierzy w konsekwencji także w to, że celem i sensem jego życia jest coś większego, a raczej ktoś większy niż martwa materia, nieświadoma siebie przyroda, czy mechaniczne prawa ewolucji. Tymczasem ateista, czyli ktoś, kto wierzy, że pochodzi od czegoś mniejszego niż on sam, jest w konsekwencji zmuszony wierzyć, że celem jego życia jest coś mniejszego niż on sam: np. walka o byt, doraźna przyjemność czy zobojętnienie na własny los i powrót do martwej materii (nirwana). Jeśli ateista stawia sobie większe cele, np. próbuje kochać, rozwijać swoją świadomość czy chronić swoją wewnętrzną wolność, to postępuje wtedy w sposób sprzeczny z własnymi przekonaniami. Wierzy bowiem, że pochodzi z materii albo z nicości, a stara się zmierzać do tego, czego w materii czy nicości nie ma: do miłości, prawdy i odpowiedzialności.:):) Warto poszperać w necie:)
Ostatnio zmieniony przez Dreamska 2011-12-03, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-12-11, 04:00   

Ateizm, to nie jest taka "płaska kwestia", jak próbuje to przedstawić Lonely4ever..
Natomiast, odnośnie wątku:religia i wiara, to bardzo złożony, delikatny i drażliwy temat. Uważam jednak,że każdy ma prawo wyznawać to, co chce, byle odbywało się to przy zachowaniu szacunku dla innych i bez nachalnej indoktrynacji innowierców i osób inaczej myślących.
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2011-12-20, 23:53   

Ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad apostazją. Przeraża mnie to co dzieje się w Kościele, przeraża mnie ojciec R! I jego wyznawcy, przeraża mnie że wszystko jest tak jak nie powinno być.
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2012-03-01, 22:06   

Piotrek, Luna! Tu macie temat, rozmawiajcie do woli :)
 
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-03-01, 22:10   

Dobrze pani moderator :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X