Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Śmierć
Autor Wiadomość
iris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-15, 16:41   

Niekoniecznie po długim i szczęśliwym życiu. :-(
 
     
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-15, 16:49   

iris napisał/a:
Niekoniecznie po długim i szczęśliwym życiu. :-(


Koniecznie :zeby:
 
 
     
prezes 
Częsty bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wysłany: 2012-09-15, 17:11   

Teraz to już nie masz wyboru :-D
 
     
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-16, 00:56   

Szczerze powiedziawszy to nie zastanawiam się nad śmiercią. Zupełnie też nie rozumiem antropomorfizowania śmierci, czyli nadawania jej jakiś ludzkich przymiotów (np. okrutna, samolubna, czekająca na kogoś etc.). Dla mnie śmierć jest po prostu stanem ustania procesów życiowych, w szczególności obumarcia mózgu, niczym więcej. Ciało degraduje się i powraca do przyrody. To jest po prostu koniec organizmu. Absolutnie nie wierzę w duszę, reinkarnacje czy jakieś inne astralne wędrówki świadomości. W momencie zepsucia się ciała i mózgu przestają istnieć świadomość, myśli, psychika i wszystko to, co ludzie nazywają duszą czy umysłem. Po mojej śmierci, materia z mojego ciała stanie się częścią robaczków, które mnie zjedzą, a następnie zwierzątek, które zjedzą te robaczki etc. Nie będę istniał w żadnej postaci. Lepiej koncentrować się na życiu.
 
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-16, 21:01   

Nie myślę jeszcze o śmierci, życie przddemną jest, tyle spraw do załatwienia, skupiam się na tym życiu doczesnym, aby było spokojne, radosne i abym umiała pomóc drugiemu człowiekowi.
Smierć prędzej czy później przyjdzie napewno, pochowają mnie, ale wolę być spalona i pochowana w urnie ( tańszy pogrzeb).
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-16, 22:23   

Jak ma nadejść to niech nadejdzie, przynajmniej człowiek nie będzie miał złudzeń co do swojego zycia, ile miało trwać, czym miało być/nie miało być wypełnione. :-(
 
     
zawszespoko 
Nowy

Wiek: 39
Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-09-18, 13:19   

Nie boję się śmierci, bo jestem przekonany(powiedzmy, że wierzę), że dalej już nic nie ma. Bardziej boję się samego umierania.
 
     
Mr. Z 
Częsty bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 730
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-18, 20:43   

Samo umieranie to mogą być męczarnie. Każdy się boi tego. Podejrzewam, że sam moment "wyzionięcia ducha" jest dość przyjemny (jeśli można tak to określić) ale nie chcę tego sprawdzać :zeby:
 
 
     
notGoodnight 
Nowy


Wiek: 33
Dołączyła: 03 Paź 2012
Posty: 7
Skąd: katharsis
Wysłany: 2012-10-03, 17:30   

Trapi mnie ta mysl, od lat.
Czym jest to uczucie, gdy sie umiera.
Co odczuwa wtedy czlowiek, fizycznie jak i psychicznie?
Doswiadczyc tego, doswiadczyc... tym jest smierc?
Doswiadczeniem, ostatecznym, nieznanym a tak popularnym i okazalym?
Nikt tego nie wie, to wszystko... jest, tylko domyslem.
Doswiadczyc jej i zyc.
Zyc... Czy podczas niej serce przyspiesza czy proporcjonalnie do czasu, zwalnia? Nie... ono musi zwalniac, wtedy czernieje.
Czy smierc jest ucieczka przed tym, co widzimy? Czujemy?
Uwalnia, nigdy nie jest ucieczka. NIGDY!
Bo po co uciekac przed czyms, co i tak jest zapieczetowane pusta trumna?

Kazda martwa kropla krwi, daje nam to odczucie. To... niezrozumiale przezycie. Jest tutaj, swieza, jasna czerwien. Jasnosc zostaje w sercu, mimo, ze krew juz ociemniala.

Czy twoje krople wciaz sa jasne? Pamietaj, serce pamieta to, czego oko juz nie widzi. Oni powinni pozostac jasni! Nawet jesli nie zasluguja.

Tym jest smierc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS