Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Śmieciowe Umowy.
Autor Wiadomość
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-15, 13:01   Śmieciowe Umowy.

Może ktoś doradzi,bo już mi się pomysły skończyły...Pracuję na tkzw.śmieciowej umowie,na papierze zarabiam bardzo mało(1/2 etatu,najniższa krajowa),nie mogę zmienić pracy bo lepiej płatnej (na rękę mam znacznie więcej)nie dostanę,ogólnie to ciężko z pracą.Problem w tym,że z taka umową nie mogę dostać żadnej pożyczki,rat i ogólnie nic nie mogę....niedawno przeszłam operację i zdrowie mi się nieco posypało,potrzebuję na leczenie...mogę spłacać, ale nie mogę tego udowodnić...rodziny u mnie deficyt,przyjaciół też,no i tak to...Ma kto jaki pomysł,gdzie się udać po pomoc,tylko nie mówcie mi o pomocy z naszych urzędów,próbowałam..
 
 
     
prezes 
Częsty bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wysłany: 2012-09-15, 14:31   

Nie wiem skąd narzekania że pracy u nas mało(no jasne, jak wszyscy by chcieli być postawieni wysoko)...pochodź po biurach pracy (adecco,trenkwalder,manpower itp) i napewno coś znajdziesz jeśli masz bogate CV ;-) na początku ciorasz za 1500 ale jak się sprawdzisz i firma Cię przejmie to i kasa pójdzie w górę ;-)
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-15, 18:09   

Nic o mnie nie wiesz,więc nie osądzaj,pisałam o sobie,przeczytaj a potem pogadamy...nie każdy ma wybór.
 
 
     
Jasper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 461
Skąd: Woj. Podlaskie
Wysłany: 2012-09-15, 19:29   

prezes,
Nie jest proste znalezienie pracy... ktoś kto ją ma to dla niego "znaleźć pracę? phi!" ale nie jest to wbrew pozorom łatwe. Jeden ma szczęście a inny nie. Urzędy to kpina- siedzą na krzesełkach i piją kawkę a ty biedny człowieku usłyszysz że nie ma pracy.
bella47, może popytaj znajomych, może ktoś ma już pracę to pogadaj z nim bo może w firmie gdzie pracuje jest wolne miejsce. Starał bym się wśród znajomych, no albo internet. Lub własna działalność nie musi być to nie wiadomo co ale wystarczy rozsiać pogłoski że np. hmmm bardzo dobrze wychodzi ci robienie makijaży czy fryzur i że bierzesz za takową usługę mało kasy. Ja tak "dorabiam" na naprawie komputerów i konsol i ecetera. kokosów nie ma ale mam na własne ciuchy, tu dycha, tam dwie i nowa bluzeczka jest. Tylko żeby nie było że Jasper prowadzi działalność bez zezwoleń ja po prostu pomagam sąsiedzo a ta kasa po powrocie to ten... no na ulicy znajduje! ha! mogę przecież znaleźć, nie? :)
 
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-15, 19:53   

Ludzie! ja mam 47lat! myślicie,ze w tym wieku łatwo znależć pracę? Mój wyuczony zawód to asystent osoby niepełnosprawnej i instruktor terapii zajęciowej,wiecie jak nisko jest opłacany jest mój zawód? Ja mam pracę i lubię ją jest dobrze płatna lecz z pewnych względów nie mogę być zatrudniona na cały etat tylko na 1/2. Muszę utrzymać i siebie i syna częściowo bo jeszcze się uczy...zapłacić rachunki itp. Ech,nie chce mi się gadać,chyba za mlodzi jesteście żeby pewne sprawy zrozumieć.
 
 
     
Selcia 
Początkujący


Wiek: 49
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 192
Skąd: Nieważne
Wysłany: 2012-09-17, 15:23   

Bella, ja też na takiej umowie siedzę i wiem jak to wygląda. Tyle, że u mnie niestety to co na papierku,to i w kieszeni;/ Zero możliwości lepiej płatnej;/ Niech oni poczekają, aż dobiją do wieku 30, 35 lat, to sami zobaczą jak jest z pracą dla osób "starszych", bo za takich uważają już kobiety w tym wieku, pracodawcy. Facetom jest o wiele lżej w tym przypadku.

Bello, z tego co mi wiadomo, to delikatnie mówiąc jesteś w sytuacji bez wyjścia. Do urzędów pewnie będziesz przekraczać ich próg dochodowy. Może jedynie pożyczka typu Provident, czy jak oni to tam zwą, ale tam są cholernie wysokie odsetki.
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-17, 20:02   

A coś ty! Chroń mnie Boże od providenta! Poradzę sobie ,jak zwykle,czyż nie musimy wciąż sobie radzić,zaciskając zęby bo przecież musimy? Musi być ci strasznie ciężko Selcia,wiem jak to jest,kiedy każdą złotówkę obejrzysz zanim ją wydasz...ja dopiero teraz powoli wychodzę na prostą,dzieci samodzielne(prawie),powoli ułoży się i twoje życie czego szczerze ci życzę :przytul:
 
 
     
sajmon2603 
Aktywny



Wiek: 34
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 483
Skąd: woj. kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2012-09-17, 20:50   

Drogie panie żadnych pożyczek z providenta bo to po prostu jest mafia z która raz umowę podpiszesz to już na całe życie. Coś wiem na ten temat. A co do śmieciowych umów To Śmiechu Warte normalnie Tadeusz Drozda by się uśmiał. To wprost takie matactwo na rzecz państwa i pracodawców aby tylko statystyki sobie poprawić na tle innych państw Uni Europejskiej ws. bezrobocia. U nas w Polsce jak nic jest 19% bezrobocia...
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-17, 21:06   

No i doradził...masz ci los :roll:
 
 
     
Selcia 
Początkujący


Wiek: 49
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 192
Skąd: Nieważne
Wysłany: 2012-09-18, 00:10   

O tego typu pożyczkach to coś niecoś wiem... swojego czasu były mąż wziął sobie takie dwie, z różnych takich firm, wiecie na jaki dochód? Na alimenty, które ja dostaję na dzieci... Jak oni mu to przyznali, to ja nie wiem... w każdym razie skończyło się tak, że musiałam za h... to pospłacać... bo skubaniec to załatwił przed rozwodem i była jeszcze wtedy wspólnota majątkowa.
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-18, 10:27   

bella47 napisał/a:
Mój wyuczony zawód to asystent osoby niepełnosprawnej i instruktor terapii zajęciowej,wiecie jak nisko jest opłacany jest mój zawód?


Bello, współczuję Ci z całego serca, masz świetny zawód, podobny trochę do mojego. Ja musiałam tutaj przejiść szkolenie, dopiero mogłam pracować z trudną młodzieżą.
Doskonale, Cię rozumię jak trudno z jednej wypłaty utrzymać siebie, dzieci i rachunki. Kredyty czy pożyczki jest łatwo wziąść, tylko z czego się to później spłaci, jak matka musi sama na siebie liczyć.
U nas jak kobieta samotna z dziećmi ma małe zarobki pomaga państwo.
Nie umię Ci pomóc, co masz w tej sytuacji robić.
Ale chcę Ci napisać, że barzo Ci współczuję i doskonale rozumiem.
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2012-09-23, 00:05   

Bella47, w providenta można wziąc normalną pożyczkę, oprocentowaną jak w każdym innym banku, tylko, że internetowo. Pośrednicy o tym nie wspominają, bo wtedy nie mają zysku, ale jak zadzwonisz na infolinię to ci powinni powiedzieć. Wiem, to bo koleżanka pracowała tam. Provident przekształca się już w placówkę bankową tak jak niegdyś żagiel. Także bez obaw można, tylko trzeba czytać umowę. No i bez pośrednika, bo wtedy do raty się dolicza sporą sumkę za to, że pan przyjdzie po pieniążki.

A tak poza tym skoro pracujesz na pół etatu, jako asystent osoby niepełnosprawnej mogłabyś dać może ogłoszenie, że 2 czy 3 razy w tygodniu będziesz pomagać prywatnej osobie, nie jest majątek, ale zawsze kilka złoty więcej.
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-23, 18:14   

Źle zrozumiałaś,ja pracuję na cały etat,nawet więcej,tylko mam na papierze 1/2etatu,a faktycznie wypłatę dostaję za cały...moja praca jest zbyt absorbująca abym mogła dorobić.zaczynam o 7rano a kończę o 19.w ciągu dnia mam 2godz.wolne.
 
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2012-09-23, 19:49   

Przepraszam, rzeczywiście źle zrozumiałam. To rzeczywiście będzie problem, pożyczka albo w providencie lub zmiana umowy, czy w ogóle pracy, a z tym w naszym kraju jest porażka...
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-09-24, 15:34   

Jak na razie nie chcę zmieniać pracy,ta mi odpowiada...ale to jest własnie polska rzeczywistość.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS