Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Panaceum na stres, czy dymiący morderca?
Autor Wiadomość
Karolina
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-31, 16:59   

andrzej napisał/a:
Australijski sąd najwyższy odrzucił zastrzeżenia czterech firm tytoniowych, które sprzeciwiały się nowym zasadom sprzedaży papierosów w Australii. Od grudnia mają być one sprzedawane w identycznych opakowaniach bez logo producenta i z dodatkowym ostrzeżeniem graficznym pokazującym skutki palenia

Sądzicie, że to przyczyni się do zmniejszenia liczby palących?


Sądzę, że to będzie bez znaczenia. Liczba palących osób na pewno drastycznie nie zmaleje. Przecież każdy palacz wie jakie są skutki palenia czynnego. Zdaje sobie sprawę, jak w przyszłości będą wyglądać jest narządy wewnętrzne i co mu w związku z tym grozi.

Palę 13 lat z 2-letnią przerwą i nawet najdrastyczniejszy przekaz graficzny umieszczony na paczce papierosów nie jest mnie w stanie zmotywować do rzucenia nałogu.

Co do Twojego wcześniejszego pytania, w jaki sposób rzucić skutecznie palenie, to odpowiem że mnie udało się zaniechać palenia na 2 lata. Powodem był mój były partner, który nie palił i bardzo mu przeszkadzało kiedy ja to robiłam. Dla siebie samej nie rzuciłam nigdy i nie zamierzam, jednak Tobie życzę powodzenia :cmok:
 
     
prezes 
Częsty bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wysłany: 2012-08-31, 23:18   

Nienawidze fajek. Przez bierne wdychanie dymu mam astme...juz lepiej sie piwka napić lub zapalić skręta :usmiech:
 
     
andrzej 
Nowy


Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 19
Wysłany: 2012-09-02, 18:50   

Karolina napisał/a:



Co do Twojego wcześniejszego pytania, w jaki sposób rzucić skutecznie palenie, to odpowiem że mnie udało się zaniechać palenia na 2 lata. Powodem był mój były partner, który nie palił i bardzo mu przeszkadzało kiedy ja to robiłam. Dla siebie samej nie rzuciłam nigdy i nie zamierzam, jednak Tobie życzę powodzenia :cmok:


Karolino myślę, że palenie należy rzucić tylko i wyłącznie dla siebie. Tak. Tutaj trzeba być egoistą. Rzucanie palenia dla najbliższej osoby jest bardzo piękne i chwalebne. Jesteśmy tylko ludźmi i istnieje niebezpieczeństwo, że nawet przy drobnym konflikcie palący wróci do papierosów choćby aby zrobić drugiej osoby na złość.
 
     
Karolina
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-03, 11:41   

andrzej napisał/a:
Karolina napisał/a:



Co do Twojego wcześniejszego pytania, w jaki sposób rzucić skutecznie palenie, to odpowiem że mnie udało się zaniechać palenia na 2 lata. Powodem był mój były partner, który nie palił i bardzo mu przeszkadzało kiedy ja to robiłam. Dla siebie samej nie rzuciłam nigdy i nie zamierzam, jednak Tobie życzę powodzenia :cmok:


Karolino myślę, że palenie należy rzucić tylko i wyłącznie dla siebie. Tak. Tutaj trzeba być egoistą. Rzucanie palenia dla najbliższej osoby jest bardzo piękne i chwalebne. Jesteśmy tylko ludźmi i istnieje niebezpieczeństwo, że nawet przy drobnym konflikcie palący wróci do papierosów choćby aby zrobić drugiej osoby na złość.


Racja - po rozstaniu wróciłam do palenia. Jednak nie zrobiłam tego na złość :oczko:

Najlepiej po prostu nie zaczynać palić :yes:
 
     
andrzej 
Nowy


Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 19
Wysłany: 2012-09-04, 15:58   

Mądry Polak po szkodzie :) Jeśli jednak już się zaczęło przygodę z papierosem ważne aby jak najwcześniej zrozumieć, że ta przyjaźń nie jest warta świeczki. Poza tym każdy kto rzucił palenie musi mieć świadomość, że każde zapalenie fajka wiąże się z ryzykiem powrotu do nałogu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS