Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieszczęście człowieka - Pożywka dla innych?
Autor Wiadomość
prezes 
Częsty bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wysłany: 2012-12-02, 17:39   Nieszczęście człowieka - Pożywka dla innych?

Ostatnio postanowiłem coś sprawdzić na fejsbuku. Zdecydowana większość moich postów jest optymistyczna lecz prawdziwą furore robią posty w których wspominam o jakiejś porażce. Zauważyłem też taką tendencje w życiu codziennym. Ludzie sie często cieszą z nieszczęść innych i życzą źle gdy ktoś odnosi sukces...

W sumie ta piosenka dobrze obrazuje ten samolubny obraz:
http://dasiekmwa.wrzuta.pl/audio/9KspxdgW7vk/sokol_pono-tpwc-nie_martw_sie_mna

Coraz częściej myśle że trafiłem nie do tego świata co trzeba...
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2012-12-02, 17:56   

dokładnie tak, jak mówisz coś dobrego to nie ma żadnego halo, a jak coś Ci się przytrafiło to od razu, potwierdzam.
 
     
elliot
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-02, 18:47   

prezes napisał/a:
Ludzie sie często cieszą z nieszczęść innych i życzą źle gdy ktoś odnosi sukces...


Może to po prostu przez zwykłą zawiść ludzką :roll: Inaczej by ciężko było tłumaczyć takie zachowania ludzi. Mi samemu zdarza się 'zazdrościć' komuś sukcesów, ale wtedy nie życzę komuś źle tylko się dołuję, że to ja nie odniosłem jakiegoś (choćby najmniejszego) sukcesu.
 
     
random0x735e8 
Milczący



Wiek: 36
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 69
Skąd: mniej więcej Lublin
Wysłany: 2012-12-02, 18:55   

to prawda, tak działają media.

ale jest też zjawisko odwrotne np. popularne ostatnio "zagranico" gdzie ludzie się chwalą wyjazdami zagranicznymi żeby sobie podbić ego.
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-12-02, 20:23   

Nie wiem czy to domena tylko nas Polaków, ale rzeczywiście tak jest. Nikt nie cieszy się, kiedy ktoś odniesie sukces, za to inaczej patrzą na ciebie, jak zaliczysz jakąś porażkę. Mnie też się to zdarza, choć nie jestem jakąś zazdrośnicą, że pomyślę z niechęcią o tym komu coś się udało. Jest takie powiedzenie " Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Może nie zawsze jest czego zazdrościć innym, choć z boku może się wydawać inaczej.
 
     
iskierka503 
Częsty bywalec


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 507
Wysłany: 2012-12-02, 20:28   

potwierdzam... ludzie sa zazdrosni, a co smieszniejsze czasem tylko o to ze ktos otworzyl buzie sprzeciwil sie i cos osiagnal tym... sami by tak mogli zrobic... a wola siedziec cicho.... ludzie sa coraz gorsi....
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2012-12-02, 20:29   

hyhy właśnie dzwoniłam do koleżanki hyhy i mówiła, że jej chłopak raz 10 tys raz 14 tys, raz 9 na coś tam( nie ważne co) przeznaczył....... oj ta zazdrość hyhy ale to z powodów osobistych
 
     
prezes 
Częsty bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wysłany: 2012-12-02, 22:44   

A czego tu zazdrościć? pewnie bardziej kocha hajs niż ją :D
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2012-12-02, 22:48   

nie, ona jest inna, serio,to nie ten typ
 
     
void 
Nowy

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-02-15, 23:26   

Moim zdaniem nie zawsze chodzi o zawiść, czy radość z cudzego nieszczęścia. Takie informacje z życia można porównać do wiadomości z różnych wydarzeń na świecie. Właśnie kiedy dzieje się coś negatywnego to jest to pokazywane w telewizji, mówi się o tym w radiu, pisze w internecie. Może to wynika z tego, że ludzi interesują tylko te "szokujące" informacje? Pozytywne strony życia nie są tak emocjonujące jak te negatywne (z punktu obserwatora), bo pozytywy są czymś zwyczajnym. Może to dobrze, że żyjemy w takim świecie, gdzie jednak to pozytywnych rzeczy jest tyle, że nas nudzą?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS