Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie w Gdańsku.
Autor Wiadomość
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-07-13, 14:54   Mieszkanie w Gdańsku.

Witam :) Doświadczony nieprzyjemną przeszłością tej społeczności całych lat szkolnych gimnazjalnych, wcześniej podstawówki chciałbym po maturze ( jak oczywiście zdam ) zamieszkać w jakimś dużym mieście :) Myślę bardzo poważnie o Gdańsku, chociaż to dosłownie najbardziej oddalone miejsce ode mnie. Byłem tam na wycieczce i mi się strasznie spodobał Gdańsk :) Wieczorami można iść na spacer w piękne miejsca, po starówce, można iść na plażę posłuchać morza :) Takie piękne miejsce jak Gdańsk mi się marzy :) W ogóle taka anonimowość jest idealna, wiadomo pracę również łatwiej znaleść i w ogóle życie w mieście to inne życie :) Takie mam poglądy, których wielu nie rozumie niestety z mojej rodziny, czy to rodzice, czy to ogólnie rodzina. Zawsze mi ucinają, że oni nigdy w mieście by nie zamieszkali bo to, tamto itd. Trudno ich sprawa. I chciałbym zadać takie pytanie, bo powoli zastanawiam się nad tym wszystkim. Teraz idę do drugiej liceum. Tak jak pisałem po maturze chciałbym zamieszkać sam, z dala od chorych rodziców, chociaż ostatnio sie troszke lepiej zachowują, tego cholernego społeczenśtwa wiejskiego gdzie każdy widzi co robisz, nie masz gdzie wyjść i w ogóle, mam dość tego miejsca. Co prawda mam do miasta jakieś 25 km większego, ale nienawidzę tego miasta, przez ludzi i w ogóle nie podoba mi się. Ale właśnie koszty, koszty. Jestem jedynakiem, jedyny plus że wszystko rodzice mogą wydać na mnie... Rodzice zarabiają może nie jakieś kokosy, bo po 2000-2500 zł jakoś tak miesięcznie, ale nie palą, nie piją. Do czego zmierzam... Gdybym podjął jakąkolwiek pracę w tym Gdansku + studiował zaocznie + rodzice mnie jakoś wspomogli na wynajem mieszkania, jak sądzicie możliwe to? Bo w takim mieście to na pewno tanio nie jest, bo to duże miasto ( chociaż z tego co czytałem to i tak Warszawa bije na głowę wszystkie miasta w kosztach ). Dodam, ze ci rodzice często są chorzy, odsyłam do moich wątków o nich, ale pod wzglęem kasy nie są tacy najgorsi muszę przyznać. Może to dziwne ale tak jest. Co o tym sądzicie? Jest to możliwe przy moich warunkach takie coś? Dodam, że nie chciałbym w akademiku, nie lubie szaleństwa i w ogóle nie lubie mieszkac z kims kogo nieznam. Chciałbym w swoim, moze być małym mieszkaniu w miare wygodnym i takim do zycia, nie jakiejs klicie typowej :) Co sądzicie o tym?
Ostatnio zmieniony przez Grzeesiu96 2013-07-13, 14:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-13, 16:24   

"Chciałbym w swoim, moze być małym mieszkaniu w miare wygodnym i takim do zycia, nie jakiejs klicie typowej :) Co sądzicie o tym?"

Zapomnij o tym. Kawalerki kosztują około 1000 zł z opłatami, więc od razu Ci mówię, że będziesz miał z tym ciężko, a do tego jeszcze studia zaoczne? Nah...
W najlepszym wypadku pokój jedynak w mieszkaniu, albo pokój w akademiku, tez jedynak ( jeśli takie są ). Koszta dużo niższe.
Średnio za pokój w mieszkaniu to 400 zł, do tego wyżywienie ze 300 zł, studia średnia cena 400 zł, wychodzi Ci na miesiąc 1.100 zł.
 
     
Córka Wojownika 
Milczący


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-07-13, 16:50   

Oj, w Gdańsku za pokój w mieszkaniu zapłacisz jakieś 500-700 zł. No, chyba, że znajdziesz gdzieś stancję, to będzie taniej.

Jeszcze dodaj sobie do tego bilety na komunikację miejską (ale to już jest mały koszt, bo 40 zł na miesiąc).

Jak chcesz iść na zaoczne to musisz się zastanowić czy chcesz płacić od razu za cały rok, czy może tylko za semestr czy miesięcznie. Oczywiście jak wybierzesz opcję "miesięcznie" to może Ci wyjść nawet 600 zł za miesiąc.
 
     
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-07-13, 16:53   

Dzięki za te fajne wyliczenia :) Popytałem już dwójkę ludzi ( tutaj dziękuje Sen - pomocny człowieku :P ) i słyszałem dwa takie same zdania, że w kawalerce oszaleję z nudów jeśli zdecyduje sie na takie coś i nie polecają mi te osoby tego zdecydowanie. A ja sobie ciągle tak myślę, fajnie jest wracać do swojej kawalerki, która ma 30m ( więc nie jest tak źle ) nikt ci nie przeszkadza, to jest tylko twoje, masz spokój i ciszę. Byłem w internacie dwa dni i trafiłem na takich gosci ze nie mogłem wytrzymać. Ale z drugiej strony moze mają racje? Samemu mozna oszalec tez przeciez ani sie do kogo odezwać ani nic. Przeciez kazdy student mieszka z osobami innymi praktycznie, a ja byłbym takim odlutkiem. Więc juz sam nie wiem, moze rzeczywiscie z innymi to fajnie? zawsze mozna pogadac i w ogóle? Ja lubie rozmawiac, teraz obecnie jestem strasznie samotny, wiec zdany jestem tylko na rodziców i z nimi rozmawiac nawet na siłe im opowiadam, a oni są jacy są... Więc sam juz nie wiem :( Niby samemu fajnie, spokoj i wszystko Twoje, a z drugiej strony czy nie oszaleje tak? Mieszka w ogole ktos tak?
Ostatnio zmieniony przez Grzeesiu96 2013-07-13, 22:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Córka Wojownika 
Milczący


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-07-14, 12:45   

Ja CI nie polecam kawalerki. Raz, że za drogo Ci wyjdzie, dwa, że lepiej jest mieszkać z kimś nie tylko po to, żeby mieć towarzystwo, ale ze względów czysto praktycznych. Możesz liczyć na czyjąś pomoc, możecie podzielić się obowiązkami... Są takie przypadki, kiedy nie można samemu czegoś zrobić - wtedy przyda się ktoś do pomocy. I oczywiście sama rozmowa z współlokatorami wiele daje. Jeśli to będzie mieszkanie, a nie pokój w akademiku, to zawsze będziesz mógł się zamknąć w swoim pokoju, jeśli będziesz miał dość towarzystwa.
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-14, 12:53   

Grzeesiu96, mowisz, że czujesz się strasznie samotny, więc zamieszkanie w kawalerce będzie najgłupszą rzeczą, jaką mógłbyś zrobić. Potrzebujesz ludzi. Sam mówisz, że lubisz rozmawiać, więc.. MUSISZ (oczywiście człowiek nic nie musi, ale używam tego do podkreślenia powagi sytuacji ;-) ) z kimś zamieszkać. Pokój jednoosobowy - w razie czego masz tam swoje miejsce zawsze przecież.
 
     
Anonimka 
Początkujący



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 197
Skąd: 3city
Wysłany: 2013-07-14, 16:12   

NovemberRain napisał/a:
Grzeesiu96, mowisz, że czujesz się strasznie samotny, więc zamieszkanie w kawalerce będzie najgłupszą rzeczą, jaką mógłbyś zrobić. Potrzebujesz ludzi. Sam mówisz, że lubisz rozmawiać, więc.. MUSISZ (oczywiście człowiek nic nie musi, ale używam tego do podkreślenia powagi sytuacji ;-) ) z kimś zamieszkać. Pokój jednoosobowy - w razie czego masz tam swoje miejsce zawsze przecież.

Zgadzam się, mieszkanie w pojedynkę niczego Cię nie nauczy, dopiero w większym gronie uczymy się żyć ze sobą i rozwiązywać wspólnie problemy.
 
 
     
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-07-21, 00:22   

Czyli sądzicie że lepiej z innymi? Ale to są ogłoszenia i sie patrzy czy ktos kogos poszukuje czy jak? Bo ja nie mam znajomych w ogóle itd. Wiem ze to sporo i duzo czasu do tego, ale juz tak chciałbym sie stąd wyrwać :)
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-21, 09:15   

Grzeesiu96, znajdziesz pewnie ogłoszenia, że do wynajęcia jest jednoosobowy pokój, po prostu.
Rzadziej można spotkać ogłoszenia, że grupka ludzi się ogłasza i szukają jeszcze jednej/dwóch osób do wynajęcia całego mieszkania, raczej robią to ze swoimi znajomymi.
Po prostu szukaj pokoju, a nie całego mieszkania ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS