Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
mam pytanie
Autor Wiadomość
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2012-12-14, 21:13   

nic nie szkodzi :)
 
     
Eruantale 
Nowy

Wiek: 28
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 20
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-14, 21:15   

bella47 napisał/a:
Do filmu Nietykalni trzeba dorosnąć,to głęboki film i nie zgodzę się,z twoją opinią o bohaterze...to też jest film na faktach...opiekuje się na co dzień takimi osobami i niewiele się różnią od tkzw. normalnych. Większość z nich chce być traktowana jak normalni zdrowi ludzie a nie umysłowo upośledzeni bo niestety ale tak się w większości postrzega takie osoby ale to temat rzeka.Pozdrawiam.


W swojej wypowiedzi oparłam się głównie na niepełnosprawności fizycznej, bo tylko z taką mam - niewielkie, bo niewielkie, ale jednak - doświadczenia. Masz rację, temat rzeka, można by go ciągnąć i ciągnąc, dlatego też starałam się jak najbardziej uprościć.
Poza tym, Bello, nie do końca mnie zrozumiałaś, bo też użyłam jak widać zbytniego skrótu myślowego. Pozwól, że rozwinę:
Uważam, że ten film był piękny, naprawdę. I do Philippe'a "nic nie mam". Jedynie irytowała mnie jego postawa z "czasów" przed poznaniem Drissa. Bogaty człowiek, który uznał, że skoro jest sparaliżowany, pozostaje mu tylko liczyć na innych, pozbawić się inwencji twórczej w kierowaniu własnym losem i podążać ślepo za schematem (vide scena w galerii sztuki, jedna z moich ulubionych).
Gdy w jego życiu pojawia się Driss, z zupełnie innego niż on środowiska, ergo - z zupełnie innym podejściem, Philippe przechodzi niesamowitą przemianę. To było bardzo subtelnie pokazane w filmie. I po tej przemianie zaczynam go uwielbiać jako postać - także za jego postawę wobec własnej niepełnosprawności - "Skoro jestem sparaliżowany, to nie znaczy, że nie wolno mi się śmiać z innych, a także z siebie, to nie znaczy, że muszę cały czas być nieszczęśliwy" - żeby uprościć to, co mam na myśli.
Oczywiście, to jest tylko moje zdanie, nie musisz się z nim przecież zgadzać, i szanuję to :) Chociaż przedtem poczułam się potraktowana nieco za bardzo z góry przez ciebie (poprzez stwierdzenie "trzeba do tego dorosnąć"). Ale nie nadinterpretuję :)

Ach, no i oczywiście wiem, że "Nietykalni" są oparci na faktach :) Wiem, że pierwowzór Drissa nie był czarnoskóry, ale podoba mi się ta "drobna" zmiana zastosowana w filmie (wspaniale uwypukla różnice!).
Podziwiam cię za umiejętność pracowania z niepełnosprawnymi - wiem, że sama bym tak nie potrafiła, bo czułabym się skrępowana ich niepełnosprawnością, i mimo całego szacunku, jaki do nich żywię, nie byłabym pewna niestety, jak się zachować.
Tak, wiem, najlepiej "normalnie" ;P
Ostatnio zmieniony przez Eruantale 2012-12-14, 21:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Eruantale 
Nowy

Wiek: 28
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 20
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-14, 21:15   

<EDIT - Nosz cholera, i zdublował mi się post x_x >
Ostatnio zmieniony przez Eruantale 2012-12-14, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
SalaSamobójców
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-15, 00:31   

Eruantale, Ciekawa opinia co do filmu .. Oglądałem i po części się z Tobą zgodzę .. Bella też ma rację .. trzeba dorosnąć .. A film jest, był i będzie dla mnie Świetny :-D . Wiele pokazuje, uczy ..
 
     
Eruantale 
Nowy

Wiek: 28
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 20
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-16, 15:57   

Sala, ja oglądałam już dawno, dawno temu, a mam zwykle tak, że z filmów, które obejrzałam dawniej niż trzy dni temu niewiele pamiętam ;) Trafiają się oczywiście wyjątki, które robią na mnie wrażenie - wtedy pamiętam emocje, jakie we mnie wzbudziły, pamiętam co ciekawsze sceny, czasem nawet pamiętam imiona bohaterów ;)
Tak było z "Nietykalnymi" właśnie.
No, ale mniejsza, bo się mały offtop mi zrobił ;)
Ostatnio zmieniony przez Eruantale 2012-12-16, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Monixa7 
Dyskutant


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 1350
Skąd: woj. lubelskie
Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2012-12-16, 16:20   

a może ktoś oglądał PięknE i bestia?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS