Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Angel
2011-11-01, 11:07
"Laboratorium"
Autor Wiadomość
Agucha 
Milczący


Dołączyła: 02 Kwi 2011
Posty: 90
Wysłany: 2011-04-27, 23:22   "Laboratorium"

Dobra, to ja zaczynam następny temat.

Niech za wstęp robi ten kawałek i teledysk (uwaga! zdjęcia nie są przyjemne), jakość nie jest świetna, ale i tak każe zastanowić się nad człowieczeństwem.

http://www.youtube.com/watch?v=L2FCDiMLjtg&feature=related

Co sądzicie na temat takich "doświadczeń"?

Poszukam, gdzieś to mam, które firmy kosmetyczne nie testują produktów na zwierzętach. Oczywiście, jeżeli, kogokolwiek to interesuje.
 
     
Abuss 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 349
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-04-28, 14:38   

Zrobic im to samo, albo przynajmniej cos podobnego zeby zobaczyli sami co robia. Takie moje zdanie..
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-04-30, 16:39   

"Dla większego dobra"
Jeżeli chodzi o kosmetyki to jest to po prostu okropne...
A leki... Jest to okropne, ale... Jeżeli dzięki temu odmieniłby się los jakiejś bliskiej dla mnie osoby. Nie miałabym nic przeciwko temu.
Jednak w przypadku kosmetyków jest to totalnym chamstwem.
 
 
     
Agucha 
Milczący


Dołączyła: 02 Kwi 2011
Posty: 90
Wysłany: 2011-05-03, 00:22   

Angel napisał/a:
Warto pamiętać, że na zwierzętach nie testuje się tylko kosmetyków, ale również (albo przede wszystkim) leki.


Ależ doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Napisałam o kosmetykach, bo to jest coś, co świadomie możemy kontrolować.

Cytat:
Leki, które ratują później czyjeś zdrowie oraz życie. Właśnie dzięki testom na zwierzętach można odkrywać nowe substancje lecznicze, które później pomagają chorym i cierpiącym ludziom. Nie trzeba być chyba znawcą medycyny, by logicznie myśląc zdać sobie sprawę z tego, że każda nowa substancja, czy lek musi być najpierw przetestowany, zanim zostanie udostępniony dla ludzi.


Nie do końca się z tym zgadzam i wcale nie oznacza to, że nie potrafię logicznie myśleć. Po prostu mam inne zdanie.


Cytat:
Ktoś, to nie cierpi na żadną przewlekłą chorobę, cieszy się zdrowiem i swoim radosnym, beztroskim, lekkim życiem...



I tu się mylisz. Można cierpiąc na przewlekłą chorobę, mieć taki zdanie, jakie mam ja. Znam to z własnego doświadczenia. Jeżeli pozwolisz, nie będę się tu "chwalić" na co choruję. Jeżeli mi nie wierzysz, możesz zapytać na PW. Oczywiście nie musisz wierzyć w to, co piszę.

Cytat:
...(a przy okazji przy doskwierającej nudzie, tudzież braku innego zajęcia), to oczywiście może uczestniczyć w akcjach "brońmy zwierzęta", "brońmy lasy", etc itd itp (z resztą w końcu to takie teraz trendy i "revolt").


Oczywiście łatwo wysnuwać takie wnioski, jeżeli kogoś się nie zna. Ja nie kieruję się modą tylko własnymi przekonaniami i trwa to już z jakieś 20 lat. I nie mogłam narzekać na nadmiar czasu przez te wszystkie lata, bo albo się uczyłam, albo pracowałam, albo to i to, albo zajmowałam się raczej ciężkim charakterkiem mojego ojca, albo "wizytowałam" szpitale.
Po za tym, ja żadnej walki nie prowadzę, po prostu myślę, to co myślę i stosuję to tylko i wyłącznie w swoim życiu. Przecież nikogo, do niczego nie namawiam, ani nie nawracam. Tylko informuję.


Cytat:
Zwierzę pocierpi i zostanie uśpione.


Teraz, to mnie normalnie rozbroiłeś...

Cytat:
Natomiast w przypadku okrycia nowego, przełomowego leku, którzy dzięki takim testom uratuje zdrowie i przyczyni się do uniknięcia cierpieniom setkom tysięcy, a nawet milionom ludzi na całym świecie, korzyść dla ludzkości będzie nieporównywalnie większa.


Korzyść dla kogo?
Nie mów mi, że na ówczesnym poziomie medycyny, w dobie DNA, nie można przeprowadzać badań w inny sposób.


Cytat:
(Tutaj teraz można by powklejać linki z ludźmi konającymi i cierpiącymi na różne choroby, na które nie odkryto jeszcze skutecznych leków, ale oszczędzę sobie i Wam takich widoków. Aczkolwiek zaufajcie mi - znalazłyby się widoki bardziej drastyczne i mniej przyjemne do oglądania, niż testy na zwierzętach).


Oczywiście można by, ale weź pod uwagę, że na jednych większe wrażenie robi cierpienie ludzi, a na innych cierpienie zwierząt.
 
     
Agucha 
Milczący


Dołączyła: 02 Kwi 2011
Posty: 90
Wysłany: 2011-05-04, 01:21   

Pierwsze pytanie. Ile razy będziesz zmieniał ten post, bo teraz już nie wiem, do czego mam się ustosunkować?
To już trzecia wersja, a przynajmniej tyle widziałam.
Nie rozumiem, dlaczego najpierw zbeształeś mnie, jak dziecko, a dopiero później zastanowiłeś się nad tym co napisałam. ;)

Ja naprawdę nie chcę nikogo nawracać, ani namawiać do czegokolwiek, niech każdy żyje, tak jak chce i to jest właśnie piękne w człowieku, ale tylko wśród ludzi, którzy naprawdę są ludźmi. (i nie ma to nic wspólnego ze zwierzętami, tylko z jestestwem )
Oki.

Dam Ci tylko wędkę, bo nie mam możliwości iść do czytelni, a wierz mi, nie wszystko można znaleźć w internecie.

Nim zacznę mam tylko jedno pytanie. Po co proponujesz nam zakładanie tematów? Od razu mogłeś napisać, że ma to być coś, co nie nie wymaga myślenia i wymiany poglądów, bo to jest przez Ciebie nie mile widziane. To co? Sens ma tylko kiedy zakładamy "gry" albo się nad sobą użalamy?



Kończę offtop i odpowiedź.


Ludzie, to też ofiary wiwisekcji:

Często zdarzały się poważne wypadki w wyniku używania leków przetestowanych na zwierzętach. Do takich preparatów należały: Thalidomide, Coren, Flenax, Eraldin, Opren, Choramphenicol, Flosint, Ibufenac, Zonax, Flenax, Osmosin.

Contregan - środek uspokajający, zanim został wycofany ze sprzedaży spowodował 100ys. urodzeń kalekich dzieci i około 10 tys. poronień.

Fenacetym - znajdował się w tabletkach od bólu głowy; wycofany z powodu działań ubocznych na krew, nerki, wątrobę;

Mexaform - środek na przeczyszczenie powodował chorobę SMON - w Japonii 200 tys. ludzi utraciło wzrok i władzę w nogach.

Thalidomid - 10 tys. narodzonych dzieci bez rak i nóg.

Eksperymenty na zwierzętach są niepewne z powodu różnych reakcji poszczególnych gatunków na te same substancje, więc nie mogą być stosowane w odniesieniu do człowieka bez ryzyka. Logiczne jest, że żaden lekarz nie zaaplikuje człowiekowi leku stosowanego w weterynarii. Oto kilka przykładów różnej tolerancji środków:

* Penicylina - zabija morskie świnki i chomiki;
* Morfina - uspokaja ludzi, wywołuje agresję u kotów;
* Chloroform - zabójczy dla psów;
* Aspiryna - powoduje deformację płodów u szczurów, kotów, psów;
* Skopolamina - 2 miligramy zabijają człowieka - psy i koty wytrzymują stokrotnie więcej;
* Amylnitrat - podnosi ciśnienie gałki ocznej u psa, u człowieka obniża;
* Arsen - śmiertelna bardzo dla człowieka, dla owcy nieszkodliwa;
* Botulin - nieszkodliwy dla kotów, śmiertelny dla myszy i ludzi;
* Contegran - nieszkodliwy dla myszy i szczurów, upośledzenie potomstwa człowieczego;
* Słodkie migdały - 1 sztuka może zabić lisa;
* Alkohol metylowy - dla zwierząt nieszkodliwy, dla człowieka: ślepota;
* Mleko - odtruwa człowieka, pogarsza zatrucie u kota;
* Nowalgin - pobudza koty, usypia człowieka;
* Opium - nieszkodliwe dla jeży i jeżozwierzy, silny narkotyk;
* Pietruszka - trucizna dla papug;
* Cykuta - zdrowa dla owiec, koni i kóz;
* Strychnina - małpy i świnki morskie znoszą duże dawki, człowiek umiera;
* Witamina C - nie muszą jej przyjmować psy, koty, szczury, myszy, raki;
* Sok cytrusowy - u kotów, psów, królików wywołuje skurcze i drgawki - trucizna;
* Muchomor - śmiertelny dla ludzi, królikom nie wyrządza żadnych szkód;
* Kwas cyjanowodorowy - mała ilość może wytruć całą kompanię, jeżozwierz zniesie taką dawkę;



Zdrowy rozsądek

1. Nie badać preparatów ewidentnie żrących.
2. Uznawać testy przeprowadzone w innych krajach.
3. Korzystać z już gotowych baz danych (istnieje ponad 8000 substancji przetestowanych na zwierzętach, w tym ponad 2000 substancji stricte kosmetycznych). Jedna z takich baz danych dostępna jest poprzez JHK Computational Biology Gopher Server. Baza danych monachijskiej Akademii Ochrony Zwierząt zawiera wyniki 15 tysięcy prac naukowych związanych z alternatywnymi metodami badań.

Programy komputerowe

Programy komputerowe mogą symulować działanie lekarstw i innych chemikalii ze wzrastającą dokładnością. Cale ciało człowieka może być odwzorowane przez komputer.

Mac Frog - od 1993 r. używany przez studentów Uniwersytetu Filipa w Marburgu, Uniwersytecie im. W. Goethego we Frankfurcie nad Menem (oficjalna nazwa programu to: Sim Nerv). Również w Austrii i USA. Wymagania: 8 MB RAM, 30 MB miejsca na dysku. Pracę dyplomową o tym systemie pisał biolog Rufus Rieder. Funkcje: preparowanie żaby (podstawy działania układu nerwowego, funkcje pojedynczego nerwu) - nie polega to na ze skanowanych materiałach doświadczalnych, lecz na wykorzystaniu pewnego algorytmu. Dzięki temu sztuczne nerwy nie zawsze reagują jednakowo, studenci mogą więc uzyskać rożne wyniki.

Inne programy - trójwymiarowy system modelowania białek i ich interakcje z nowoopracowanymi lekami. Opracowaniem tego systemu zajmują się naukowcy z York University w Anglii, firma Glaxo, dr Dawid Lewis z University of Surrey.

Badania molekularne

Zrozumienie medycyny na molekularnym poziomie jest zmierzaniem do lepszego leczenia wielu problemów chorobowych, w tym raka i reumatyzmu. Pojedyncze geny mogą być wydzielone i manipulowane. Infekcje wirusami i bakteriami mogą być blokowane przez spreparowane lekarstwa. Antyciała w próbówce zastępują testy na zwierzętach. Model komputerowy może zidentyfikować chemikalia będące przyczyną raka posługując się ich molekularnym kształtem.

Badania ochotników


Badania ochotników dostarczają bezpośrednich informacji o ludzkim zdrowiu i chorobach. Rak, choroby serca, niekoordynacja mięśni, artretyzm, choroby mózgu i choroby psychiczne mogą być przebadane nowymi skanerami. Instrumenty analityczne identyfikują i mierzą bardzo drobne dawki testowanych lekarstw i ich reakcje w ciele. Lasery, skanery i ultradźwiękowe sondy mogą zobrazować na monitorze wewnętrzne efekty eksperymentalnego leczenia. Scopeman i MEG - to urządzenia, które podobnie jak endoskop pozwalają przyjrzeć się mikroskopijnej strukturze powierzchni skory. Zajmuje się tym m. in. Prof. Graham Harding, University of Aston.

Badania populacji

Badania efektywności danej diety, stylu życia i pracy - demonstrują przyczyny wielu chorób serca, zawałów, nowotworów, osteoporozy, defektów wrodzonych i chorób uzębienia. Również diabetyka, artretyzm, rodzaje sklerozy - są tymi istotnymi problemami zdrowotnymi, które mogą być lepiej zrozumiale poprzez badania populacji.

Próbki tkanek

Ludzkie kultury komórek mogą zastąpić testy na zwierzętach w badaniach medycznych, przy produkcji szczepionek oraz przy studiowaniu i diagnozowaniu infekcji. Również nowotwory, choroby Parkinsona, diabetyka, glaukomia, uszkodzenia kręgosłupa i różnorakie sklerozy mogą być badane z użyciem kultur komórek. Znane są systemy Eytex, Skintex, Hetcom (badanie na błonie płodowej jaj kurzych).

Mikroorganizmy


Testy oparte na bakteriach i drożdżach mogą wskazywać czy substancja chemiczna jest rakotwórcza. Poznane dobrze bakterie są używane do wykrywania produktów, które niszczą oko. Techniki oparte na drożdżach mogą przepowiadać reakcje skory na chemikalia. Używając bakterii można również badać efekty genotoksyczne.

Radioizoterapia


Medycyna molekularna umożliwia podejrzenie rożnych procesów zachodzących w organizmie na poziomie struktur komórkowych. Radioizotopy zachowują się podobnie jak tkanki chore i zdrowe, łączą się z określonymi receptorami, wchodzą w cykle przemiany materii i są markerami wybranych procesów fizjologicznych. Pozwala to bezpośrednio diagnozować wybrane części narządu; szybciej wykrywa np. zaburzenia w strukturze kości lub przerzuty nowotworowe do kości. Radioizotopy podawane są dożylnie lub doustnie, scyntograf podaje wynik. Leczenie radioizotopowe może nawet zastąpić zabieg chirurgiczny (np. leczenie nadczynności tarczycy, choroby ośrodkowego układu nerwowego, scyntografia receptorów mózgu [rozpoznawanie rożnych rodzajów choroby Parkinsona; przewiduje czy dana osoba w przyszłości zachoruje], określanie stopnia złośliwości guza, przewidywalność wznowienia procesów nowotworowych [każda inna metoda może być w tym przypadku zawodna ze względu na zmiany morfologiczne związane z zabiegiem operacyjnym i radioterapią], w neurologii do oceny przepływu krwi przez mózg [w ten sposób określa się położenie ogniska padaczkowego, rozpoznaje rożne postacie chorób zwyrodnienia mózgu, znajduje obszar niedokrwienia w przypadku chorób naczyniowych], lokalizacja pierwotnych zmian nowotworowych [niemożliwe do wykrycia innymi metodami], ustalić stopień zaawansowania choroby, rozróżnić zmiany będące następstwem nowotworów łagodnych i złośliwych, ocenić czy są przerzuty po zabiegu na sąsiednie tkanki i węzły chłonne; także przy chorobach nerek, płuc, serca. (zajmuje się tym m. in. doc. Leszek Królicki, kierownik Pracowni Medycyny Nuklearnej i Rezonansu Magnetycznego).

Wszystkie wyżej wymienione badania są rozwijane, udoskonalane i opracowywane już od 22 lat przez Dr Hadwen Trust. Jej osiągnięcia:

1. Wniesienie udziału do rozwoju Eytexu, który mierzy wrażliwość i reakcje oczu bez testów na królikach;
2. Rozwój nowych kultur bakterii zastępujących 200 zwierząt rocznie w każdym laboratorium badań diabetycznych;
3. Utworzenie banku danych o 4000 zaszczepionych pacjentów i klinicznych prób udoskonalających leczenie;
4. Założono hodowle ludzkiej chrząstki, aby zbadać reumatyzm.

Program badawczy rozszerza się i obecnie zawiera studia na temat stawiających opór lekarstw w przypadkach raka piersi, chorobie Parkinsona, raka żołądka, reakcji naczyń krwionośnych na choroby, AIDS, neurologiczne uszkodzenia, reumatyzm.

Co osiągnięto w nauce bez doświadczeń na zwierzętach.

* odkrycie związku między cholesterolem a chorobami serca; (nr 1 jako przyczyna umieralności w USA);
* odkrycie związku między paleniem papierosów a chorobami nowotworowymi oraz odżywianiem a rakiem (numer 2 jako przyczyna zgonów w USA);
* odkrycie związku między wysokim ciśnieniem krwi a wylewami (nr 3 jako przyczyna zgonów w USA);
* wyizolowanie wirusa HIV i sposobów jego rozprzestrzeniania;
* odkrycie penicyliny i jej leczniczego działania;
* powstanie rentgenologii;
* odkrycie i zastosowanie leków antydepresyjnych;
* szczepionka przeciw żółtej febrze;
* wpływ związków chemicznych na uszkodzenie płodu;
* grupy krwi człowieka;
* biochemia komórki;
* terapie hormonalne w leczeniu nowotworów prostaty i piersi;
* odczytanie kodu genetycznego i jego funkcji w syntezie białek;
* mechanika działania hormonów;
* produkcja syntetycznej insuliny nie wywołującej odczynu alergicznego u człowieka;
* zrozumienie ludzkiej anatomii i fizjologii;
* wyraźne przedłużenie średniej życia w Europie Środkowej w ciągu ostatniego stulecia nie jest wynikiem wiedzy zdobytej dzięki wiwisekcji.


Pozwolisz, że do Twojego postu ustosunkuję się jutro? Raz, że padam, dwa, że dzisiaj mam problem z netem. napisałam cały ten post i okazało się, że nic nie mam, bo internet nam padł i wszystko muszę zaczynać od początku. Jakoś napisałam, ale trochę mi to zajęło, po raz kolejny.. ;)
 
     
Agucha 
Milczący


Dołączyła: 02 Kwi 2011
Posty: 90
Wysłany: 2011-05-04, 14:45   

Troszkę chyba Cię poniosło...
Aleś się zagotował.
Oczywiście, możesz mnie obrażać, chociaż ja Ciebie nie obraziłam, ba! nawet nie zbliżyłam się do Twojego poziomu, nie pisz tylko nieprawdy na mój temat. Widzę, że masz tendencję do przypisywania ludziom rzeczy, których nie napisali.
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-05-04, 15:54   

Agucha, Angel wydawało mi się, że ten temat jest o testowaniu kosmetyków i innych na zwierzętach, a zamiast wymieniać się poglądami zaczynacie się kłócić. To chyba niepotrzebnie psuje atmosferę forum. Wyluzujcie. I może lepiej jak inni użytkownicy też zaczną się wypowiadać, bo taka ostra wymiana zdań pomiędzy dwoma osobami do niczego nie prowadzi.
Angel, rozumiem Twoje zdanie. Myślę, że gdyby mi coś dolegało miałabym podobne. Jednak na razie stanę po stronie zabijanych i krzywdzonych zwierząt :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS