Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Angel
2011-11-01, 11:33
Krótkowzroczność
Autor Wiadomość
Naja 
Nowy

Wiek: 35
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-23, 17:56   

Ja noszę okulary od początku podstawówki. 3 lata temu wada mi się zatrzymała, ale od zeszłego roku znowu się draństwo ruszyło, aktualnie -7 (ale podobno moje okulary nie wyglądają jeszcze jak denka od słoików ;) ). Dostałam przez to zakaz jazdy konnej, biegania i kilku innych sportów, które lubię. A soczewki mnie jakoś nie przekonują, nie pasuje mi grzebanie sobie w oczach. ;)
 
     
Anex86 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 150
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-08-23, 20:23   

Ja tez nosze okulary od malego w sumie. -0,5/-0,75, alemusze isc recepte na nowe szkla, bo cos mam wrazenie, ze sie z leksza pogorszylo. Czasem to dyskomfort, bo idac musze nieraz mruzyc oczy zeby dojrzec cos lub kogos, bo pozniej jestem posadzana ze nie rozpoznaje ludzikow. Ale tak na serio to mi to przeszkadza, zwlaszcza jak sie siedzi na zajeciach i ktos cos pisze na tablicy w ramach cwiczen, a ty czleku nie dosc ze siedzisz w pierwszej lawce to i mruzysz oczy, bo nie widzisz co kto pisze, szczegolnie jak ktos koci malutkie literki. Kiedys smialam sie, gdy na cwiczeniach z matmy doktorant rozwiazywal zadanie, pisal niebieskim flamastrem i nagle zauwazylam, ze tablica jest po prostu biala, a on pisze i pisze i pisze, rownoczesnie moje kolezanki kopiowaly do zeszytow to, czego ja juz nie dojrzalam. Wiec to chyba sygnal, ze czas isc do okulisty
 
     
patza 
Nowy

Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 33
Wysłany: 2012-08-28, 12:54   

Ja jestem krótkowidzem i w dodatku mam astygmatyzm.. co prawda nie mam dużej wady, na prawe oko -1 sfery i 0,75 cylindry, na lewe -1,25 sfery i 0,5 cylindry.. czasem noszę okulary, czasem soczewki.. wiadomo, soczewki są bardziej komfortowe, nie brudzą się, nie widać ich, ale zdarza się, że bolą od nich oczy i nie zawsze mogę je zalożyć. Wada wrodzona, a wykryta 5 lat temu :)
 
     
bella47 
Początkujący


Wiek: 58
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 145
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-08-29, 16:35   

nosze okulary od 13 roku życia -,7,5,przeszkadza mi nieco na basenie ale jakoś idzie,czasami tylko na kogoś wpadnę :-D
 
 
     
bargman 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 592
Skąd: Deep Web
Wysłany: 2012-11-04, 21:40   

Ja mam -2 na prawym oku i -0.5 na lewym. Niby niewielka wada ale kiedy ktoś znajomy jest dalej ode mnie to nie poznaję go. Na wykładach lampię w okularach, ale jak się trafi jakiś wykres gdzie naciułane jest niewiadomo czego to nawet nie próbuję się temu dokładnie przyglądać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS