Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak traktujesz innych ludzi ? ...
Autor Wiadomość
SalaSamobójców
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-27, 23:42   Jak traktujesz innych ludzi ? ...

Mam pytanie / a do Was. Jak traktujecie gejów, lesbijki itp. ?. Nurtuje mnie to już od kilku miesięcy .. Prosilbym z uzasadnieniem ..

Ja sam oczywiście nie akceptuję takich ludzi. Dlaczego ?, po prostu nie podoba mi się to i w ogóle jak takie coś widzę to mi się zygać chce .. Zastanawiam się jak Bóg traktuje takich ludzi .. ?
 
     
jednajezyna 
Nowy


Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Daleko i blisko
Wysłany: 2012-11-28, 07:48   

Nie podoba mi się to "oczywiście". No bo niby czemu ma to być oczywiste?

Kieruję się jedną zasadą: ktoś może byc czarny, żółty albo i zielony w fioletowe ciapki.. Może sypiać z kobietami lub mężczyznami. Może być Muzułmaninem, Żydem albo i mormonem. Mało mnie to obchodzi.

Dla mnie ważne jest czy jest dobrym, pozytywnym człowiekiem. Jeśli tak to wszystko wymienione powyżej mało mi przeszkadza..
 
     
neo-geisha
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 10:02   

jednajezyna napisał/a:
Nie podoba mi się to "oczywiście". No bo niby czemu ma to być oczywiste?

Kieruję się jedną zasadą: ktoś może byc czarny, żółty albo i zielony w fioletowe ciapki.. Może sypiać z kobietami lub mężczyznami. Może być Muzułmaninem, Żydem albo i mormonem. Mało mnie to obchodzi.

Dla mnie ważne jest czy jest dobrym, pozytywnym człowiekiem. Jeśli tak to wszystko wymienione powyżej mało mi przeszkadza..

W rzeczy samej. I każdy ma prawo kochać kogo chce. Co do boga, to nie będę tego komentować;p...
 
     
Diabeł Stróż 
Nowy

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 43
Wysłany: 2012-11-28, 10:59   Re: Jak traktujesz innych ludzi ? ...

SalaSamobójców napisał/a:
Mam pytanie / a do Was. Jak traktujecie gejów, lesbijki itp. ?. Nurtuje mnie to już od kilku miesięcy




Mnie nurtuje natomiast co znaczy Twoje "itp" ,kogo jeszcze wrzuciles do tego
worka z "chlopacami do bicia".Jesli jestesmy przy seksualizmie to pewnie tez bi i trans,
jakowychs tam sado-maso i fetyszystow (moim ulubionym fetyszem sa czarne stringi w czerwone rozyczki ,a co ), a z innej beczki-nosicieli wirusa HIV, alkoholikow i bezdomnych, narkomanow, rudych, filatelistow i cyklistow i oczywiscie kurdupli,moze tez tych co maja lewego Windowsa albo deklarowanych linuksiarzy.A tak powaznie-jesli nie akceptujesz ludzi za orientacje seksualna ,wyznanie , przekonania czy cokolwiek badz nie oczekuj ze Ty bedziesz akceptowany, nietolerancja zawsze do Ciebie wroci i przylozy ci po tylku.Boga do tego nie mieszaj, jesli istnieje to widzac Twojego posta musi sie wstydzic za swoje dzielo.
Ostatnio zmieniony przez Diabeł Stróż 2012-11-28, 11:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
bartekk 
Aktywny


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 223
Wysłany: 2012-11-28, 11:31   

Jakby nie było, "tolerancji" na "brak tolerancji" nie ma :zeby: Czy zatem w takim wypadku można o sobie powiedzieć, że jest się tolerancyjnym? :oczko:
A każdy jakieś zdanie na każdy temat ma, choćby na któryś aspekt danej rzeczy, nie da się całkowicie 'nic mnie to nie obchodzi'...

Mi się nie podobają pewne sytuacje, zachowania, dążenia wymienionych grup społecznych (bez itp); uważam, że mam prawo do takiego myślenia i własnego zdania. Jeśli ktoś uzna to i tym samym mnie za nietolerancyjnego to już jego problem. Ale nieco nie tędy droga :oczko:
 
     
jednajezyna 
Nowy


Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Daleko i blisko
Wysłany: 2012-11-28, 12:11   

bartekk

Pewien pisarz powiedzial kiedys: Poglądy są jak d**a, każdy je ma, ale po co od razu pokazywać?

W sumie ja myślę, że pokazać je można ale w nieco mniej zaczepno-obronnej formie. Mysle tu o sformułowaniu "oczywiście" i "rzygać mi się chce".

Bądźmy troszkę dojrzalsi w wyrażaniu opinii.
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 12:34   

Nie mam nic do gejów i lesbijek. Mogą sobie być i żyć normalnie, nawet w moim otoczeniu. :)

Jedynej rzeczy jakiej nie zaakceptuje to adopcja dzieci w rodzinie homoseksualnej. Oka, rozumiem, że i w normalnej rodzinie zdarza się patologia, ale to, to już przegięcie.

a tekst "Jak bóg traktuje takich ludzi?" rozłożył mnie na łopatki.
Ogarnij się chłopie :|
Ostatnio zmieniony przez Sen 2012-11-28, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartekk 
Aktywny


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 223
Wysłany: 2012-11-28, 13:02   

jednajezyna napisał/a:
bartekk

Pewien pisarz powiedzial kiedys: Poglądy są jak d**a, każdy je ma, ale po co od razu pokazywać?

W sumie ja myślę, że pokazać je można ale w nieco mniej zaczepno-obronnej formie. Mysle tu o sformułowaniu "oczywiście" i "rzygać mi się chce".

Bądźmy troszkę dojrzalsi w wyrażaniu opinii.

Z tym się zgodzę :oczko:

Sen napisał/a:
Jedynej rzeczy jakiej nie zaakceptuje to adopcja dzieci w rodzinie homoseksualnej.

I z tym też. Nie jestem przekonany jakiekolwiek może i dobre mieliby intencje.
 
     
SalaSamobójców
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 13:04   

Sam się ogarnij Sen !.

Widzę że szkoda było zakładać takowy temat ..
 
     
Diabeł Stróż 
Nowy

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 43
Wysłany: 2012-11-28, 13:40   

Od wielu lat mam serdeczna przyjaciolke zadeklarowana les ,z ktora chadzam czasem na kawe, koncert, czasem z racji wspolnych pasji wyjezdzam gdzies na weekend.To piekna,niezwykle atrakcyjna i wyjatkowo inteligentna kobieta,wiec z punktu widzenia faceta troche szkoda ze nie interesuja jej mezczyzni, ale to tyle, nie bardzo rozumiem co mialoby mnie obchodzic jej zycie uczuciowe czy erotyczne i niby z jakiego powodu mialoby to ja w jakikolwiek sposob dyskredytowac.Ona poza tym twierdzi ze wszystkie kobiety maja w sobie pierwiastek les,tylko nie kazda spotkala swoja polowke,ale to temat na inna dyskusje ;-) .Co do gejow - osoby histerycznie negujace ich zachowania posadzam nieco o kryptogejostwo, bo co standardowego heteroseksualnego faceta moze obchodzic co ze soba robia w lozku inni faceci.Mnie interesuja dziewczyny w tym zakresie i nic wiecej.Na szczescie obyczajowosc w naszym grajdolku szybko sie zmienia, gej czy trans w parlamencie juz nie wywoluja ogolnonarodowej histerii ,i dobrze, zmiany w tym kierunku sa nieuniknione.
Ostatnio zmieniony przez Diabeł Stróż 2012-11-28, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2012-11-28, 21:36   

SalaSamobójców napisał/a:
Zastanawiam się jak Bóg traktuje takich ludzi .. ?
Przecież sam ich stworzył :P wiec jak ma ich niby traktować.? Homoseksualizm*, inne orientacje są przecież od wieków! a nie od dziś.. "od dziś" to jest nagonka na homoseksualistów, na szczęście powoli się to zmienia.



*Uproszczę sobie pod tym pojęciem mam an myśli również tans, lesb etc..
Ostatnio zmieniony przez Dreamska 2012-11-28, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-29, 13:57   

Dreamska napisał/a:
SalaSamobójców napisał/a:
Zastanawiam się jak Bóg traktuje takich ludzi .. ?
Przecież sam ich stworzył :P wiec jak ma ich niby traktować.? Homoseksualizm*, inne orientacje są przecież od wieków! a nie od dziś.. "od dziś" to jest nagonka na homoseksualistów, na szczęście powoli się to zmienia.



*Uproszczę sobie pod tym pojęciem mam an myśli również tans, lesb etc..


Homoseksualizm to nie tylko faceci (geje) ale i kobiety (lesby). Geje i lesbijki to tylko podkategoria w nazewnictwie. Są tylko trzy orientacje, homo, hetero i bi. ;p

Chyba, że o tym wiesz, tylko mało zrozumiale to napisałaś/łeś, to ok d;
Ostatnio zmieniony przez Sen 2012-11-29, 14:00, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
jednajezyna 
Nowy


Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Daleko i blisko
Wysłany: 2012-11-29, 15:18   

SalaSamobójców napisał/a:


Widzę że szkoda było zakładać takowy temat ..


Trudno się z tym nie zgodzić niestety...
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2012-11-29, 20:39   

Sen napisał/a:
Homoseksualizm to nie tylko faceci (geje) ale i kobiety (lesby). Geje i lesbijki to tylko podkategoria w nazewnictwie. Są tylko trzy orientacje, homo, hetero i bi. ;p

Chyba, że o tym wiesz, tylko mało zrozumiale to napisałaś/łeś, to ok d;
Lenistwo wzięło górę... stąd ta * przy homoseksualizm...

jednajezyna napisał/a:


Widzę że szkoda było zakładać takowy temat ..


Trudno się z tym nie zgodzić niestety...
Zamiast prorokować i z góry pesymistycznie zakładać niepowodzenie tematu, może rozwiniecie?
Temat niewątpliwie drażliwy, ale nie wyklucza kulturalnej dyskusji...
 
     
Karolina
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-30, 11:33   Re: Jak traktujesz innych ludzi ? ...

SalaSamobójców napisał/a:
Mam pytanie / a do Was. Jak traktujecie gejów, lesbijki itp. ?. Nurtuje mnie to już od kilku miesięcy .. Prosilbym z uzasadnieniem ..

Ja sam oczywiście nie akceptuję takich ludzi. Dlaczego ?, po prostu nie podoba mi się to i w ogóle jak takie coś widzę to mi się zygać chce .. Zastanawiam się jak Bóg traktuje takich ludzi .. ?


Tak samo jak każdego człowieka którego spotykam w swoim życiu - z szacunkiem, nie oceniając, nie wydając sądów, grzecznie i uprzejmie. Nie interesuje mnie kto ma jakie wyznanie, orientację seksualną czy poglądy polityczne. Jeśli swoim zachowaniem nie krzywdzi drugiego człowieka - akceptuję jego "odmienność". Jestem bardzo tolerancyjna.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS