Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Introwertyk - Wyrok czy Błogosławieństwo?
Autor Wiadomość
Crowley 
Milczący



Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 84
Skąd: Kraków/Myślenice
Wysłany: 2013-09-22, 14:31   

Myśle że dobrze jest być introwertykiem i myśle też że na forum mamy pomieszanie pojęć.To że ktoś siedzie w domu,mało wychodzi,nie zna wielu ludzi nie oznacza że jest introwertykiem.
Myśle że na naszym forum jest wielu nieśmiałych ekstrawertyków i tacy właśnie najgorzej znoszą samotność,to dla nich szczególnie duży problem.Ja jestem takim przypadkiem.
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-09-23, 17:04   

Sorry, Crowley, ale jak można być nieśmiałym ekstrawertykiem? Jedno przeczy drugiemu.
 
     
Crowley 
Milczący



Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 84
Skąd: Kraków/Myślenice
Wysłany: 2013-09-26, 16:33   

Oczywiście że nie,to takie pozorne odczucie że każdy ekstrawertyk jest śmiały a intowertyk nieśmiały.Eksta/introwersja jest związana ze 'zużyciem energii",ekstrawertycy ładują się przy ludziach,intro odwrtotnie.
Lęk społeczny,nieśmiałość mogą dotknąć zarówno intro jak i ekstrawertyków,a ekstrawertyków ta choroba boli bardziej,bo mocniej potrzebują ludzi.Jest sporo książek o nieśmiałości stąd to wiem.
 
     
Jasper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 461
Skąd: Woj. Podlaskie
Wysłany: 2013-09-26, 18:15   

Pragnę dodać że jest tak że nie stuprocentowych introwertyków czy ekstrawertyków. Zawsze będzie coś co nie będzie pasować, przypisywanie sobie cech introwertyka nie jest wcale oznaką że się nim w pełni jest, można posiadać coś z ekstrawertyka.
Tak samo jest z poglądem na jakąś opinię, możemy się z czymś zgadzać choć coś tam może nam się nie podobać i być zaczerpnięte z opinii innej osoby.
Te przemieszanie cech występuje jednak nie sądzę by możliwe było zestawienie przeciwieństw. Bo nie można lubić czegoś jednocześnie lubiąc to, coś jest albo czarne albo białe.

Crowley, mógł byś rozwinąć swoją myśl na temat
"nieśmiałych ekstrawertyków" ?
 
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-09-28, 11:09   

Tu jest fajny artykuł o nieśmiałych ekstrawertykach. Całkiem ciekawy ;).

http://clienting.blox.pl/2010/04/Niesmialy-urok-ekstrawertyka.html

Coś chyba w tym jest. Ja niby jestem osobą nieśmiałą, introwertyczką, która nie lubi być w centrum, ale jednocześnie zakładam żywe kolory, lub oryginalną biżuterię i jednak w jakiś sposób się wyróżniam :).
Ostatnio zmieniony przez cytrynka83 2013-09-28, 11:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Santine 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 129
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-10-07, 13:52   

cytrynka83 napisał/a:
Sorry, Crowley, ale jak można być nieśmiałym ekstrawertykiem? Jedno przeczy drugiemu.

Znalazłam dzisiaj słowo, które rozwiązuje tą sprzeczność.;p
Wygląda na to, że odpowiedzią jest... Ambiwersja.

Ambiwersja to właściwość osobowości, polegająca na zrównoważeniu cech intrawertywnych i ekstrawertywnych. Wynika więc z tego, że ambiwertyk jest osobą, u której występuje równowaga cech intrawertywnych i ekstrawertywnych. To nie jest osoba nijaka. To człowiek, który potrafi być jak kameleon, dostosować się do chwili jaka panuje i miejsca w którym się znajduje. Pojęcie ambiwersji wprowadził Hans Eysenck i można się z nim spotkać w jego kwestionariuszu EPQ-R składającym się z czterech skal: Ekstrawersji, Neurotyczności, Psychotyczności i skali Kłamstwa.
źródło: zbadane.pl
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-04-19, 01:50   

Hmmm... sam na pewno jestem intro, więc jak ja to mniej więcej widzę.

Plusy:
- Zimno-chłodne spojrzenie na otaczające nas problemy typu polityka, religia, czy cały ten telewizyjny show-biznesowy magiel
- w jakimś sensie samowystarczalność - taki introwertyk często żyje sobie w swoim świecie są ludzie w nim to są, a jak nie ma to też jakoś będzie
- często dziwaczne zainteresowania
- wolność

Minusy:
- samotność jednak bywa uciążliwa
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-04-19, 15:11   

Santine napisał/a:


Ambiwersja to właściwość osobowości, polegająca na zrównoważeniu cech intrawertywnych i ekstrawertywnych. Wynika więc z tego, że ambiwertyk jest osobą, u której występuje równowaga cech intrawertywnych i ekstrawertywnych. To nie jest osoba nijaka. To człowiek, który potrafi być jak kameleon, dostosować się do chwili jaka panuje i miejsca w którym się znajduje. Pojęcie ambiwersji wprowadził Hans Eysenck i można się z nim spotkać w jego kwestionariuszu EPQ-R składającym się z czterech skal: Ekstrawersji, Neurotyczności, Psychotyczności i skali Kłamstwa.
źródło: zbadane.pl


O to chyba ja ... choc zawsze myślałam, że cechy introwertyczki we mnie przeważają, ale w tym coś jest ....
A jak nie to to nie wiem ... w takim razie jestem socjopatką albo inna psychopatką :lol:
 
     
Orion 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 98
Skąd: Wrocłopole
Wysłany: 2014-04-20, 19:37   

Myślę, że całe gadanie o tym jest bez sensu. Ja jestem introwertykiem, i dlatego jestem wyjątkowy. A ja jestem ekstrawertykiem, i dlatego jestem wyjątkowy. A ja jestem ambiwertykiem, i dlatego jestem jeszcze bardziej wyjątkowy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS