Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Demencja
Autor Wiadomość
Lilith
Nowy

Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 23
Wysłany: 2013-05-12, 20:42   Demencja

Zauwazylam pierwsze objawy demencji u moich rodzicow. Oni oczywiscie sie z ta diagnoza nie zgodza. Wydaje im sie, ze sa sprawni jak kiedys. Tak umyslowo, jak fizycznie. Oczywiscie wydaje im sie, a ja widze swoje. No i teraz nie wiem co zrobic z tym fantem.
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-05-12, 21:02   

W jakim wieku są Twoi rodzice?
 
     
Lilith
Nowy

Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 23
Wysłany: 2013-05-12, 21:55   

76 lat cos kolo tego. Oboje wykazuja pewne symptomy, choc rozne. Ogolnie coraz czesciej to brak koncentracji, zapominanie, przejezyczenia, takie 'zawieszenie' umyslowe od czasu do czasu. Mama jest cholerykiem/ sangwinikiem i cale zycie byla hiperaktywna. Wciaz jest, tylko teraz co jakis czas sie w tym wszystkim 'gubi'. Po tacie bardziej widac zmiany. Na nieszczescie uwielbia byc kierowca, i wciaz jezdzi (choc ja tam zawsze sie niepewnie czuje z nim za kolkiem). Ogolnie sprawia wrazenie takiego ...zagubionego.

Tymczasem ma zajecie (wychowuje psa, ktorego przygarnal brat) to moze mu sie polepszy. Ma jakies zajecie przynajmniej, i sie czuje odpowiedzialny. Wychodzenie na spacery, nauka: podaj lape itp..

Ja kiedys chwile pracowalam w domu opieki dla ludzi z demencja, i wiem jak straszna jest ta choroba jak sie juz rozwinie. No i tego sie boje.
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-05-13, 00:03   

Czy masz jakieś rodzeństwo, albo bliższą rodzinę? Samej może ci być bardzo trudno. Twoi rodzice są już w takim wieku, że mają prawo czegoś zapomnieć, ich pamięć nie jest taka sprawna jak kiedyś. Niepokojący jest fakt, że jak napisałaś wydaje im się, że są sprawni tak samo jak kiedyś. Nie są świadomi tego, że dzieje się inaczej. Starsze osoby jeśli zauważą, że czegoś nie pamiętają to zapisują na karteczkach.
Jeszcze jedno pytanie, jak dawno temu zauważyłaś, że rodzice się zmienili? Czy ich objawy nasilają się? Pierwsze objawy pojawiają zazwyczaj przed 60-siątym rokiem życia.
Może powinnaś pójść do lekarza, którego chodzą Twoi rodzice. Może on coś doradzi, coś podpowie?
Myślę, ze dobrze, iż Twój tata ma zajęcie. To też jakaś forma ćwiczeń dla jego umysłu.
 
     
Lilith
Nowy

Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 23
Wysłany: 2013-05-13, 00:16   

Od osmiu lat nie mieszkam w Polsce. Rzadziej ich widuje, i stad wyrazniej zauwazam zmiany. Siostra i brat (w PL) bagatelizuja sprawe. W razie czego i tak mnie przypadnie w udziale opieka. No zreszta niewazne.

Za lekarza by sie obrazili. Chyba kupie im jakas ksiazke na ten temat, albo jakies broszurki tematyczne, magazyny, artykuly.
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-05-13, 00:20   

A może zajrzyj też na strony związane z demencją? Tam będzie więcej konkretnych porad.
 
     
Lilith
Nowy

Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 23
Wysłany: 2013-05-15, 11:04   

Tak, tak. Bede musiala sie za to zabrac.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS