Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Amigo Vulnerable
2016-02-28, 17:15
Czy warto odkładać na "czarną godzinę"?
Autor Wiadomość
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2019-01-02, 14:18   

Ja obecnie mam bardzo drobną sumę odłożoną w domu i jest to śmieszna kwota, jak na dzisiejsze czasy, ale więcej nie dałem rady odłożyć.

Przymierzam się do kupna jakiegoś telewizora, ponieważ mam jeszcze stary i mały telewizor, kineskopowy, ale muszę uzbierać na telewizor, bo nie mam teraz gotówki, żeby od razu pojechać do sklepu z elektroniką i kupić telewizor.
Oczywiście, ja nie kupię telewizora za dwa tysiące złotych, tylko za tysiąc złotych i, mniejszy telewizor, bo można już kupić telewizor 32 cale, i to jeszcze w CENACH PROMOCYJNYCH, jakie oferują sklepy i markety z elektroniką już za 1000 zł.

No ale nie mam teraz takiej kwoty.

Niektórzy są w takiej sytuacji, nieciekawej, że muszą nawet skromne sumy zbierać, bo mają z tym ciężko.

Ludzie zbierają pieniądze na tyle, na ile mogą. Różnie to u ludzi wygląda.
 
 
     
Darrro5 
Nowy

Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 18
Wysłany: 2021-03-03, 15:33   

Poduszka finansowa jest bardzo ważna, przekonałem się o tym bardzo boleśnie w pandemii...
 
     
Serious 
Aktywny


Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 277
Wysłany: 2021-03-06, 08:37   

Darrro5, ale udźwignąłeś temat mam nadzieję? :)
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2021-05-05, 21:15   

jeśli masz stabilna prace lub łatwo jesteś w stanie ja znaleźć to jeśli odkładanie nie ma jakiegoś celu typu... chcesz uskładać na mieszkanie czy cos innego, to nie ma sensu... nie oszczędzaj - spełniaj marzenia.
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2021-05-06, 11:57   

Tu trzeba spojrzeć na sytuację, jak ludzie mają.
Jeżeli ludzie żyją skromnie, mają prace za marne wynagrodzenie ( a np. najniższa pensja krajowa taką jest w Polsce ), to nie mają realnych możliwości na odłożenie konkretnej sumy pieniędzy, jakiejś sporej kwoty, bo nie ma z czego. Jedynie to mogą odłozyć marne grosze, które nic im nie pomogą.
Ja od wielu już lat odkładam tylko to, co mogę w domu. Pracuje różnie i nie zawsze codziennie, za różne stawki godzinowe.
Tyle ile pracy wykonam, tyle dostanę kasy z pracy.

W Polsce nadal, w dzisiejszych czasach bardzo wielu ludzi w ogóle nie ma prawie żadnych oszczędności, bo nie mają z czego ich mieć.
Wielu ludzi pracuje tylko za najniższą pensje ( o ile prace mają ) i to, co dostają z pracy wydają na bieżące wydatki, na opłaty i nie mają z czego odkładać.
Żeby można było odkładać konkretne pieniadze, to zarobki musiałyby być większe, a nawet spore.
No i stała, stabilna praca, co nie jest łatwe w dzisiejszych czasach, bo pracę nawet dobrą można stracić z różnych przyczyn.
A w pandemii zwolnienia już były w niektórych miejscach pracy i to jest jedna z takich właśnie przyczyn i nikt nie ma na to wpływu, bo coś nagle przychodzi i się dzieje.
 
 
     
Aurantia 
Nowy


Dołączyła: 22 Sie 2021
Posty: 10
Wysłany: 2021-11-13, 01:42   

Jak najbardziej warto, przezorny zawsze ubezpieczony. Pieniądze dają niezależność, więc w razie jakiejś sytuacji bez wyjścia, możesz polegać na sobie, a nie martwić się i panikować, że nie masz skąd wziąć kasy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS