Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dajecie pieniądze żebrakom?
Autor Wiadomość
andi 
Częsty bywalec


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 882
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-09-18, 21:22   

Wypiłeś coś z nimi? :-)
 
     
Amigo Vulnerable 
Moderator


Wiek: 28
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 459
Wysłany: 2015-09-18, 21:28   

Nieee :)
 
     
pennywise 
Nowy


Wiek: 41
Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 10
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-09-21, 21:19   

A moja znajoma kiedyś miała taką sytuację: podszedł do niej gość wyglądający na menela i zapytał czy ma 5 zł żeby mu dać na jedzenie. No i ona mu dała te 5 zł i poszła. Po kilku minutach gościu zaczepił ją ponownie, wyjął z kieszeni 500 zł i jej dał, a następnie podziękował za to, że dzięki niej nie zwątpił w ludzką dobroć. Potem opowiedział jej swoje życie, że kiedyś był biedakiem, ale dorobił się pieniędzy i teraz nie musi pracować.


Mimo to nie daję kasy żebrakom. Czasem wesprę finansowo jakieś akcje charytatywne albo oddam 1% podatku na chore dzieci.
Ostatnio zmieniony przez pennywise 2015-09-21, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zapominajka 
Aktywny



Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 251
Wysłany: 2016-01-19, 02:33   

nie daję żebrakom z zasady, choć parę razy zdarzyło mi się dać, ale zwykle to daję na przykład tym co grają...

nie daję pijakom z zasady, nie lituję się na pijakami, tylko nad ich rodzinami...

biedny człowiek często nie poprosi nawet na chleb

wydatki charytatywne to u mnie zakup paru kilogramów słonecznika i kaszy gryczanej na zimę dla ptaków
Ostatnio zmieniony przez zapominajka 2016-01-19, 02:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Vayre 
Milczący


Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 65
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-01-19, 18:24   

Ja różnie, jeśli mam jakieś pieniądze i ów bezdomny jest mi znany i wiem co z tym zrobi to owszem tak. Żuli odprawiam z kwitkiem :)
 
     
Phryne 
Aktywny



Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 242
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-03-23, 13:00   

Nie daję. Jeśli mogę, wspomagam różne akcje charytatywne (czy to płatnymi smsami, czy przelewem), organizacje pomagające ludziom i zwierzętom (przyznaję, że częściej tym drugim), oddaje swój 1% co roku innej organizacji. Problem polega na tym, że osoby żebrzące mogą zwrócić się o pomoc do różnych miejsc, ale muszą nie pić. A niestety wiele z nich pije.
 
 
     
Pata 
Nowy

Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 19
Skąd: Toruń
Wysłany: 2016-04-05, 20:19   

Pieniędzy nie daję. Raz, jeszcze gdy mieszkałam w Łodzi, jeden bezdomny poprosił mnie o coś do jedzenia. Kupiłam bułkę i do tego napój, by się "nie zapchał". A tak raczej z bezdomnymi nie mam do czynienia.
 
     
Phryne 
Aktywny



Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 242
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-04-05, 21:58   

Pata napisał/a:
jeszcze gdy mieszkałam w Łodzi


Offtop - ja mieszkam w Łodzi :)
 
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-04-05, 22:46   

Nie trawie bezdomnych alkoholików, którzy na parkingach pod marketami proszą o 2 zł, lub o wózek. :szczerbaty:

Łódź to ja znam tylko z okna samochodu, gdy jechało się nad morze. :szczerbaty:
 
     
barikello
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-18, 04:08   

Nie daję, bo wierzę w przesłanki, że wielu z tych żebraków zostaje celowo wykorzystanych do zarabiania na kogoś "wyżej", a może wielu też celowo odgrywa taką rolę, mając z tego korzyści. Więc to tak naprawdę pieniądze nie dla osoby potrzebującej, tylko dla kogoś kto wykorzystuje żebrzące osoby... tak mi się wydaje. Zresztą widzę, że większość ludzi przechodzi obojętnie obok tych z tabliczkami, klęczących, potrzebujących (być może, a może i nie) pomocy.

Poza tym kiedyś widziałem filmik (dostępny gdzieś chyba na YT), gdzie widziałem jak żebraczka zachowywała się bezczelnie, bo ktoś zrobił żart i podstawił manekina żebrzącego człowieka, żeby zobaczyć pewnie jej reakcję na 'konkurencję'. Więc to chyba też pokazuje w pewnym sensie, że nie każda taka osoba skulona na ulicy jest w porządku i można mieć uzasadnione wątpliwości co do jej intencji, czy faktycznej potrzeby wsparcia finansowego.

Szczerze, już wolałbym dać bułkę takiej osobie, coś do zjedzenia, natomiast nie pieniądze.

Dlatego lepszym pomysłem jest, tak jak piszecie, wspieranie jakichś akcji charytatywnych. Wtedy na pewno wiadomo na co ida te pieniądze; lepiej mieć pewność że nie na jakiś alkohol czy używki.
Ostatnio zmieniony przez barikello 2016-04-18, 04:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Panoramix
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-21, 17:39   

Alkoholikom nie daję. Aczkolwiek radzę i tu uważać gdyż osoba pod wpływem alkoholu jest zazwyczaj agresywna i trzeba uważać.

Natomiast daje i to często ulicznym bardom, którzy grają w Krakowie, a wierze ze nie jest to łatwe i bardzo stresujące. I Ci co tam grają po prostu muszą. I takim zawsze wrzucam parę złotych. Doceniają przy okazji czyjś talent :)
 
     
andi 
Częsty bywalec


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 882
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-04-22, 07:50   

Ja robię podobnie nawet jak ktoś nie gra za dobrze.Ważne że coś próbuje robić a nie tylko siedzi czy stoi z wyciągniętą ręką.
 
     
hannahanna 
Nowy

Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-04-24, 21:45   

Nie daję kasy. Kupuję bądź oddaję jedzenie, które mam przy sobie.
Bardzo denerwuje mnie biznes "żebrania" kiedy tracą na tym potrzebujący.
Codziennie temperuję ołówki, które w mojej skromnej wyobraźni wbijam w oko cwaniaka - żebraka, handlowca, od Avon czy "mamy pani numer telefonu z komputerowej ruletki".
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2016-04-24, 23:08   

hannahanna napisał/a:

Codziennie temperuję ołówki, które w mojej skromnej wyobraźni wbijam w oko cwaniaka - żebraka, handlowca, od Avon czy "mamy pani numer telefonu z komputerowej ruletki".


wa da fuck :shock: ?


..
dobre :D... fajną masz wyobraźnie



btw. ja też uwielbiam te gadki
... "jestem z Bydgosczy ... brakuje mi dokladnie 7.50 na bilet :D:D"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS