Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Alkohol.
Autor Wiadomość
t1993k 
Nowy

Wysłany: 2016-09-12, 21:01   

Może i ja się wypowiem, ojciec od małego pił, matka ani kropli. Od zawsze pamiętam ich kłótnie, nigdy nie zapomnę. W ojca ślady raczej nie pójdę, ale piwko czasem machnę, raz na jakiś czas też lubię sobie machnąć jakiegoś np. Jamesona.

Lady Jess 
Początkujący

Ostrzeżeń:
 4/4/4
Wysłany: 2016-09-13, 11:29   

Ja nie jestem uzależniona, ale piwko, cydr, szampana czy winko sobie codziennie piję.

Luin 
Początkujący

Wysłany: 2016-09-13, 20:50   

z góry przepraszam, jeśli kogoś urażę, ale...

"alkoholu i pacierza nie odmawiam" :lol2:

długopis 
Aktywny

Wysłany: 2016-09-13, 22:15   

Lady Jess napisał/a:
Ja nie jestem uzależniona, ale piwko, cydr, szampana czy winko sobie codziennie piję.

Ostrożnie z tym. Alkoholicy często zaprzeczają byciu alkoholikami.
Co ciekawe osoby uzależnione od innych narkotyków rzadziej zaprzeczają temu, że są uzależnione. Są bardziej świadome swojego problemu.

Marcy 
Aktywny

Wysłany: 2016-09-14, 22:59   

Lady Jess napisał/a:

No spoko, to tak samo, jakby ktoś powiedział, że waży 150 kilo i nie jest otyły.

Spełniasz książkową definicję uzależnienia: "Uzależnienie – to nabyty stan zaburzenia zdrowia psychicznego albo psychicznego i fizycznego, który charakteryzuje się okresowym lub stałym przymusem wykonywania określonej czynności lub zażywania psychoaktywnej substancji chemicznej". (Encyklopedia PWN, Uzależnienie)

deaky 
Aktywny

Wysłany: 2016-09-14, 23:43   

Marcy, niekoniecznie. Wedle definicji, osoba uzależniona czuje przymus wykonywania czynności czy zażywania czegoś. To, że ktoś pije regularnie alkohol, nie znaczy, że jest osobą uzależnioną. Problem zaczyna się w momencie, gdy nie można przestać.

Marcy 
Aktywny

Wysłany: 2016-09-15, 14:07   

deaky napisał/a:
Marcy, niekoniecznie. Wedle definicji, osoba uzależniona czuje przymus wykonywania czynności czy zażywania czegoś. To, że ktoś pije regularnie alkohol, nie znaczy, że jest osobą uzależnioną. Problem zaczyna się w momencie, gdy nie można przestać.

Ale to się zazębia. Pije regularnie z jakich powodów? Może z właśnie takich, że nie umie już przestać.

Love-Craft 
Nowy

Wysłany: 2016-09-15, 18:39   

Cóż, ja do tej pory uwielbiałem wypić, chyba to było spowodowane ciągłą samotnością i chęcią jej zagłuszenia. W innym wątku napisałem co ostatnio mnie spotkało, przez alkohol doznałem najtragiczniejszej straty, urwał się kontakt z moją przyjaciółką Natalią. Akurat przyjechał z Anglii stary znajomy i poszliśmy się napić. Ciąg trwał 6 dni nieprzerwanego nawalenia. Wtedy to właśnie straciłem Natalię. Kiedy wytrzeźwiałem wstrząs był nieziemski, miałem myśli samobójcze i dół absolutny. Wtedy to właśnie postanowiłem skończyć z piciem. Nie w takich ilościach jak dotychczas. Piłem bo byłem samotny i smutny, Natalia wprowadziła prawdziwą radość do mojego życia. Już nie byłem samotny i smutny. Po tym co się stało miałem ochotę zapić się na śmierć. Po wytrzeźwieniu doszedłem jednak do wniosku, że aby mieć jakąkolwiek możliwość odbudowania relacji z przyjaciółką, to muszę definitywnie przestać pić, aby ona czy ktokolwiek z jej rodziny nigdy nie zobaczyli mnie pijanego. Mam nadzieję, że po 2-3 miesiącach znowu zaczniemy ze sobą normalnie rozmawiać, musi widzieć, że się zmieniłem.

A alkohol to największa trucizna na świecie i to jeszcze legalna, tyle ludzi zostało pozbawionych szczęścia, tyle rozgoryczenia, bólu i nieszczęść sprowadziła ta zaraza. Nie pijcie, to mówi wam facet, który po 10 latach postanawia rzucić. Amen

slawo07 
Milczący

Wysłany: 2016-09-15, 19:19   

Też jestem z grona lubiących wypić. Używki weszły do mojego życia po nie szczęśliwej miłości. Na codzień po pracy 2-3 piwka a jeśli mam jakiś dzień wolny i nie muszę prowadzić samochodu to wypijam więcej ale nie do nie przytomośći. Coraz częściej myślę żeby ograniczyć ale wychodze z pracy mnie suszy.

Migotka0401 
Początkujący

Wysłany: 2016-09-15, 21:04   

Ja mając w rodzinie alkoholika do tej pory wystrzegam się alkoholu. Jakoś mnie po prostu nie ciągnie do tego.

4w5 
Częsty bywalec

Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2016-09-16, 11:08   

Marcy napisał/a:

Spełniasz książkową definicję uzależnienia: "Uzależnienie – to nabyty stan zaburzenia zdrowia psychicznego albo psychicznego i fizycznego, który charakteryzuje się okresowym lub stałym przymusem wykonywania określonej czynności lub zażywania psychoaktywnej substancji chemicznej". (Encyklopedia PWN, Uzależnienie)

A ja?

Kupuje sobie czasem whyskacza o i czasami z nudów wieczorem, walne sobie drina albo dwa z cola, na weekendzie czasem sobie wychodzę z kumplem na piwo... kończy się na 3 do 8?.
Z mojego punktu widzenia ciężko powiedzieć, żeby musiał to robić, po prostu nie mam innych planów na wieczór, teraz trochę chodze na siłownie także piwo odstawiam... ;-)

"alkohol nie rozwiązuje żadnych problemów,... ale mleko też nie :)"

Marcy 
Aktywny

Wysłany: 2016-09-16, 13:17   

Love-Craft napisał/a:
A alkohol to największa trucizna na świecie i to jeszcze legalna, tyle ludzi zostało pozbawionych szczęścia, tyle rozgoryczenia, bólu i nieszczęść sprowadziła ta zaraza. Nie pijcie, to mówi wam facet, który po 10 latach postanawia rzucić. Amen

No wreszcie jeden mądrze gada! :) Przykro tylko, ze po szkodzie, ale lepiej późno niż wcale. :usmiech:

t1993k 
Nowy

Wysłany: 2016-09-16, 17:40   

Cytat:
na weekendzie czasem sobie wychodzę z kumplem na piwo... kończy się na 3 do 8?.

O tak.
A: Idziesz na piwo?
B:Nie, nie chce mi się.
A:No chodź, tylko na jedno.
B:No dobra.

A kończy się, jak się kończy :-D

4w5 
Częsty bywalec

Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2016-09-17, 09:31   

t1993k napisał/a:
Cytat:
na weekendzie czasem sobie wychodzę z kumplem na piwo... kończy się na 3 do 8?.

O tak.
A: Idziesz na piwo?
B:Nie, nie chce mi się.
A:No chodź, tylko na jedno.
B:No dobra.

A kończy się, jak się kończy :-D

Kumpel: Idziesz na piwo ?
Ja: Nie
K: To gdzie idziemy?
J: na wały ?
K: ok
J: To weź tam jeszcze przy okazji po fajce :P