Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Akceptacja siebie
Autor Wiadomość
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-06-25, 18:02   

LazyEye napisał/a:
Zdaje mi się, że jest ok ale zawsze znajdzie się ktoś lepszy i ciekawszy i w sumie to nie mam po co się nawet starać :P

Zawsze znajdzie się ktoś ciekawszy ale i nudniejszy. Nie ma co się porównywać z innymi. Warto starać się być najlepszym dla samego siebie.
 
     
Grishnak
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-25, 18:44   

Zgadzam się z Sunrise. Poza tym, jeśli nie akceptujesz samego siebie, szczytem hipokryzji byłoby oczekiwać, że ktoś zaakceptuje ciebie, prawda?
 
     
Radclifka 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Kwi 2012
Posty: 151
Skąd: Ostatni dom po lewej na Krańcu Świata:-)
Wysłany: 2012-06-25, 21:18   

Każdy jest jedyny w swoim rodzaju, nie ma drugiego takiego samego na świecie. Dlatego nie ma co się porównywać z innymi. Jestes niepowtarzalny i powinieneś być z tego dumny;-)
 
     
baronowa 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 280
Wysłany: 2012-06-25, 21:40   

Podziwiam Was za podejście do samych siebie. :) Ja jakoś nie mogę siebie zaakceptować, chociaż już bardzo długo próbuję sobie wmówić, że wcale nie jest tak źle. Mimo wszystko wydaje mi się, że jest po prostu źle, że wszyscy dookoła też tak myślą. Ciężko mi przez to obcować z innymi, chociaż bardzo się staram. Nie wiem co pomoże mi zmienić pogląd na siebie, ale mam nadzieję, że uda mi się to szybko, pókim młoda. :D
 
     
LazyEye 
Początkujący


Wiek: 34
Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 136
Wysłany: 2012-06-25, 23:14   

No ja wiem i tak właśnie lubię sam siebie jako jednostkę ale nie lubię siebie jako członka społeczeństwa :P
 
 
     
Radclifka 
Początkujący



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Kwi 2012
Posty: 151
Skąd: Ostatni dom po lewej na Krańcu Świata:-)
Wysłany: 2012-06-25, 23:25   

Baronowa napewno Ci się uda, wkoncu ten nick musi coś oznaczać;-)tylko musisz zaczac powoli małymi kroczkami, żeby przekonać siebie że ekstra z Ciebie babka;-)Na Poczatek zastanów się co Ci się w sobie podoba, może być to coś niewielkiego np dlugie rzesy lub ladnie wygladaja moje usta w tej szmince albo mam ładny nosek, ladne oczy itd. musisz zaczac uśmiechać się do siebie w lustrze, i myśleć pozytywnie o sobie.
I nie mówic do siebie że nie jest tak tragicznie czy źle, mów że jest dobrze, ok, zawsze pozytywnie i ważne nie dopuszczaj do siebie negatywnych myśli na swój temat, a gdyby się pojawiły każ im spadać bo dobrze wiesz że fajna i ładna z Ciebie kobietka;-);-);-)
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-26, 10:02   

LazyEye napisał/a:
No ja wiem i tak właśnie lubię sam siebie jako jednostkę ale nie lubię siebie jako członka społeczeństwa :P


A kto ci Kamilu powiedział, że musisz być tym członkiem :) jesteś na tyle mądry, że możesz tworzyć swoją społeczność wokół siebie taką jaka ci odpowiada - będę pierwszą jednostką w niej jeśl zechcesz :) i tak wiesz, że jestem, Twoją fanką :)
 
     
baronowa 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 280
Wysłany: 2012-06-26, 14:27   

Radclifka napisał/a:
Baronowa napewno Ci się uda, wkoncu ten nick musi coś oznaczać;-)


Hm, hm, jedyne co oznacza to nawiązanie do imienia jednego z moich zwierzaków, ale co do reszty postu to się oczywiście zgadzam i będę próbować. Dziękuję za miłe słowa:)
 
     
zaczarowanomnie 
Nowy

Wiek: 40
Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-06-27, 14:10   

Mi jest ciężko samą siebie zaakceptować,choć mam juz 28 wiosenek ;) był okres w moim życiu taki że lubiłam siebie,ale pewna sytuacja to zmieniła...
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-07-10, 20:37   

Akceptuję i lubię swój wygląd. Gorzej jest z cechami charakteru.
 
     
prezes 
Częsty bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wysłany: 2012-09-06, 21:55   

cytrynka83 napisał/a:
Akceptuję i lubię swój wygląd. Gorzej jest z cechami charakteru.


ja mam na odwrót :lol:
 
     
bartekk 
Aktywny


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 223
Wysłany: 2012-09-06, 22:27   

Ja w sumie chciałbym być wyższy, ale nie jest to coś przez co bym siebie nie akceptował, nie zmniejsza to mojej pewności siebie. Jak się komuś nie podoba to już nie mój problem. Wyglądu w znaczący sposób nie jestem w stanie zmienić, więc po co z tym walczyć. Zresztą przez samotność fizycznie lepiej się trzymam niż przeważająca większość dawnych znajomych, którzy mają dziewczynę/żonę/dzieci.
Co do cech charakteru to chyba już zmieniłem się w tym czym mogłem, idealnym nawet dla siebie się nie będzie, więc lepiej zaakceptować swoje wady, w sensie bardziej świadomości niż przyzwolenia na ich wykorzystywanie.

Praktyczniej to mam problem z akceptacją otoczenia (ludzi), wokół których muszę funkcjonować.
 
     
Yogi 
Częsty bywalec



Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 583
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-09-06, 23:07   

Nie akceptuje 2 wad, trądziku, którego nawet antybiotyki nic nie pomagają i beznadziejnego profilu. ;-)
 
     
bartekk 
Aktywny


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 223
Wysłany: 2012-09-06, 23:16   

Nawet jeśli nic na trądzik nie pomaga to raczej w ciągu paru lat zniknie. A profil, no cóż... ;-)
 
     
iris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-15, 13:57   

Ja nie akceptuje swoich wad i swojego wyglądu. To chyba tyle w tym temacie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS