Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Aborcja
Autor Wiadomość
Anex86 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 150
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-09-20, 21:28   

Jestem negatywnie nastawiona - to zabojstwo ze szczegolnym okrucienstwem, a za to powinno sie isc na kilkukrotne dozywocie bez mozliwosci starania sie o wyjscie iles lat wczesniej lub za dobre sprawowanie.
Chyba, zeby to bardzo ale to bardzo grozilo zyciu dziecka i jego mamy.
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 32
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2012-09-22, 22:32   

Wydaję mi się, że aborcja wg. sumienia każdego z nas to jedna sprawa, a wg. regulacji prawnych, to druga sprawa i to trzeba wziąć pod uwagę. Mariette, w Niemczech aborcja z tego co wiem jest legalna, czy to przyzwolenie jest nagminnie nadużywane? Wydaje mi się, że nie bardziej niż w Polsce, gdzie kobiety to robią nielegalnie. Także aborcja wg. sumienia-nie, wg. prawa-tak. W Polsce ciężko jest uzyskać przyzwolenie na usunięcie ciąży, która była wynikiem gwałtu, lub życie matki jest zagrożone. Niestety większość osób na hasło aborcja jest ograniczone do jednej myśli- zabójstwo. Nie, aborcja to problem, który w naszym kraju potrzebuje reformy prawnej. Tak jak in vitro, eutanazja i antykoncepcja do 78h. Niestety w rękach polityków to narzędzie wyborcze, a w głowach wyborców kolejny powód do sprzeczek polityczno-moralnych.
 
     
iskierka503 
Częsty bywalec


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 507
Wysłany: 2012-10-02, 21:29   

ja jestem przeciwna aborcji poza gwaltem i zagrozeniem zycia.

jesli ludzie decyduja sie na sex to sa swiadomi konsekwencji... to chyba jest dorosle zycie i branie odpowiedzialnosci za swoje czyny.
 
     
Diabeł Stróż 
Nowy

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 43
Wysłany: 2012-11-09, 17:54   

Jestem za.Dlaczego? Bo tak.Przedstawianie tego jako morderstwo to bardzo niebezpieczne naduzycie i gwalt na sferze emocjonalnej kobiety stojacej przed takim dylematem.Zakaz formalno prawny to kosmiczny absurd dajacy pole do popisu babom szarlatankom dlubiacym
szydelkami,turystyce aborcyjnej i innym rownie pociagajacym alternatywom,nie tedy droga.Ostatnio na pewnym cmentarzu widzialem symboliczny grob "dzieci nienarodzonych".
Inicjator tego pomyslu powinien byc przymusowo leczony i odizolowany od spoleczenstwa bo to juz objaw skrajnego i niebezpiecznego fanatyzmu.
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2012-11-09, 18:54   

Diabeł Stróż napisał/a:
grob "dzieci nienarodzonych".
Inicjator tego pomyslu powinien byc przymusowo leczony i odizolowany od spoleczenstwa bo to juz objaw skrajnego i niebezpiecznego fanatyzmu.
Dlaczego fanatyzm ?
 
     
Diabeł Stróż 
Nowy

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 43
Wysłany: 2012-11-09, 19:11   

Dreamska napisał/a:
Diabeł Stróż napisał/a:
grob "dzieci nienarodzonych".
Inicjator tego pomyslu powinien byc przymusowo leczony i odizolowany od spoleczenstwa bo to juz objaw skrajnego i niebezpiecznego fanatyzmu.
Dlaczego fanatyzm ?




Bo to przejaw nietolerancji,slepej niczym nieuzasadnionej wiary w nieomylnosc wlasnych pogladow ,zerowanie na uczuciach i makabreska.Symboliczny grob nienarodzonego dziecka nosi zapewne w sercu kobieta ktora dokonala aborcji,i tylko ona ma prawo do zaloby,i nikomu nic do tego.Z mojego punktu widzenia stawianie na rowni zygoty z czlowiekiem to nieporozumienie, niewiedza, manipulacja, naduzycie, demagogia ,podlosc , i co tam chcesz,mnie pietnowanie kogokolwiek za i tak obciazajace zyciowe wybory po prostu zniesmacza,powoduje bunt, wprawia w oslupienie.Wiem ze ten temat jest drazliwy i wywolujacy emocje- moja intencja nie jest wywolywanie burzy ,po prostu przedstawilem swoj punkt widzenia.
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2012-11-09, 19:20   

Diabeł Stróż napisał/a:
po prostu przedstawilem swoj punkt widzenia.
każdy przedstawia swój punkt widzenia i nikt nie powinien być za niego krytykowany.
Ja się z Twoim punktem widzenia nie zgadzam.. przemawia przez niego pewien cynizm i hipokryzja. Ale to tylko moje subiektywne odczucia, być moze się mylę, lub mam skrzywiony obraz ludzkości przez moją pracę.
 
     
Diabeł Stróż 
Nowy

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 43
Wysłany: 2012-11-09, 19:30   

Dreamska napisał/a:
Diabeł Stróż napisał/a:
po prostu przedstawilem swoj punkt widzenia.

Ja się z Twoim punktem widzenia nie zgadzam.. przemawia przez niego pewien cynizm i hipokryzja



To dosc mocne okreslenia, chyba trudno tak oceniac kogos po kilku postach ;)
Hipokryta nie jestem,moja postawa w sprawie aborcji to wlasnie zaprzeczenie hipokryzji.Cynikiem tez nie jestem, ale poniewaz troche przezylem i doswiadczylem jestem wyrozumialy dla ludzkich slabosci.Poza tym staram sie nie oceniac nikogo poza zupelnymi juz ekstremami,jakimi sa dla mnie niektore zachowania antyaborcjonistow.

Pozdrawiam.
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2012-11-09, 19:38   

Diabeł Stróż napisał/a:
To dosc mocne okreslenia, chyba trudno tak oceniac kogos po kilku postach ;)
Owszem, mocne, ale po co mam pisać w zaowalowny sposób, opisując moje odczucia zaraz po przeczytaniu Twojego posta?

Piszesz, ze nie oceniasz, że jesteś wyrozumiały, ale nie dla
Diabeł Stróż napisał/a:
uz ekstremami,jakimi sa dla mnie niektore zachowania antyaborcjonistow.
Wtym pewnie ten nagrobek tak?

Ale czy nie żyjemy, niby w wolnym kraju? czy nie każdy ma prawo radzić sobie ze swoimi problemami, tak jak chce, manifestować swoje przekonania tak jak chce? dlaczego określasz postawienie nagrobka dzieciom nienarodzonym fanatyzmem? Czy ten nagrobek komuś zawadza? szkodzi? zajmuje niezwykle potrzebne miejsce?
 
     
Diabeł Stróż 
Nowy

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 43
Wysłany: 2012-11-09, 19:51   

Dreamska napisał/a:
Diabeł Stróż napisał/a:
To dosc mocne okreslenia, chyba trudno tak oceniac kogos po kilku postach ;)
Owszem, mocne, ale po co mam pisać w zaowalowny sposób, opisując moje odczucia zaraz po przeczytaniu Twojego posta?


Pisac oczywiscie mozesz co chcesz,ale przeciez mnie nie znasz, a ferujesz dosc
jednoznaczne osady ;)

Dreamska napisał/a:
Wtym pewnie ten nagrobek tak?


Nagrobek,wystawy z fotografiami usunietych plodow,rozhisteryzowane kobiety gotowe palic na stosie itd,itp.

Dreamska napisał/a:
Ale czy nie żyjemy, niby w wolnym kraju? czy nie każdy ma prawo radzić sobie ze swoimi problemami, tak jak chce, manifestować swoje przekonania tak jak chce? dlaczego określasz postawienie nagrobka dzieciom nienarodzonym fanatyzmem? Czy ten nagrobek komuś zawadza? szkodzi? zajmuje niezwykle potrzebne miejsce?


Dlatego ze zyjemy w wolnym kraju trzeba zachowac umiar, dystans, nie przekraczac granic dobrego smaku, nie zaszczuwac, potepiac,pietnowac.Mnie ten nagrobek osobiscie obraza,bo absurd polaczony z fanatyzmem wyrzadza krzywde ludziom ktorzy i tak
cierpia z powodu trudnych zyciowych dylematow.
 
     
neo-geisha
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-09, 20:06   

No, z pewnością dla niektórych kobiet decyzja o aborcji nie jest wielkim życiowym dylematem. A przynajmniej z początku, bo później mogą się odezwać wyrzuty sumienia... Moim zdaniem taki nagrobek nikogo nie krzywdzi, w sposób bezpośredni. Nie musisz na niego patrzeć;p. Osobiście też nie jestem za takim pomysłem, ale... jak kto woli;p.
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2012-11-09, 20:10   

Diabeł Stróż napisał/a:
Pisac oczywiscie mozesz co chcesz,ale przeciez mnie nie znasz, a ferujesz dosc
jednoznaczne osady ;)
Jeżeli uraziłam, to przepraszam.
Diabeł Stróż napisał/a:
Dreamska napisał/a:
Wtym pewnie ten nagrobek tak?


Nagrobek,wystawy z fotografiami usunietych plodow,rozhisteryzowane kobiety gotowe palic na stosie itd,itp.
Mi ani nagrobek, czy też zdjęcia nie przeszkadzają. Rozhisteryzowane kobiety, owszem, z takimi nie można prowadzić normalnych, logicznych dyskusji. Niestety, z takimi w swojej pracy i życiu spotykam się dość często.

Diabeł Stróż napisał/a:
Dlatego ze zyjemy w wolnym kraju trzeba zachowac umiar, dystans, nie przekraczac granic dobrego smaku, nie zaszczuwac, potepiac,pietnowac.Mnie ten nagrobek osobiscie obraza,bo absurd polaczony z fanatyzmem wyrzadza krzywde ludziom ktorzy i tak
cierpia z powodu trudnych zyciowych dylematow.
Te granice chyba już dawno sie zatarły, teraz nie wiadomo co jest akceptowalne, moralne, a co nie.
Ludzie cierpiący z powodu często trudnych dylemantów życiowych można podzielić na kilka kategori : Tych którzy mają to na własne życzenie, tych którzy dokonali to bezmyślnie, tych, od któych nic nie było zależne.. tych ostatnich mi najbardziej szkoda.
Po za tym, nie ma sytuacji bez wyjścia. Problem jest z "wyjściem ", tak jak i nie każdego zadowolisz. Dylemant, problem aborcji będzie jeszcze długo szokował w Pl. Nie dorośliśmy i nie mamy jeszcze podwalin do normalnej na w miarę wysokim i dojrzałym poziomie, dyskusji.
Uważam, że aktualnie lepiej jest sie zając edukacją seksualną w szkole, która też nie jako jest powiązana z aborcją., a totalnie leży i jest lekceważona w Pl szkoach
 
     
iskierka503 
Częsty bywalec


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 507
Wysłany: 2012-11-09, 20:23   

tu duzo zalezy od podejscia czlowieka do ciazy... dla mnie od poczatku jest to plód-dziecko-człowiek... aborcja jest niszczeniem zycia... jesli ktos nie chce dziecka to niech je urodzi i odda... ma do tego prawo... a dziecko niczemu nie jest winne... napewno nie temu ze powstalo... samo sobie zycia nie dalo...
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-09, 22:06   

Diabeł Stróż napisał/a:
Jestem za.Dlaczego? Bo tak.Przedstawianie tego jako morderstwo to bardzo niebezpieczne naduzycie i gwalt na sferze emocjonalnej kobiety stojacej przed takim dylematem.Zakaz formalno prawny to kosmiczny absurd dajacy pole do popisu babom szarlatankom dlubiacym
szydelkami,turystyce aborcyjnej i innym rownie pociagajacym alternatywom,nie tedy droga.Ostatnio na pewnym cmentarzu widzialem symboliczny grob "dzieci nienarodzonych".
Inicjator tego pomyslu powinien byc przymusowo leczony i odizolowany od spoleczenstwa bo to juz objaw skrajnego i niebezpiecznego fanatyzmu.


W jakie to słowa nie przyodziejesz, to zabójstwem pozostanie, niezależnie od tego czy Twoje poglądy wpłyną na późniejszy kształt jej definicji czy też nie. Ale wątpię w to bardzo mocno. Raczej nikt Ci dojść do głosu nie da. Obiektywnie rzecz biorąc - celowe, zaplanowane działanie przeciwko innej istocie ludzkiej , zmierzające ku zaniechaniu funkcji życiowych tejże jest równoznaczne z zabójstwem. Możesz podchodzić do tego protekcjonalnie, ale przynajmniej poprzyj to czymś, bo to nie trafi do innych, takie zupełnie pozbawione mocy, suche 'tak' . Jak chcesz, by Twoja afirmacja coś sobą prezentowała, to się wysil, proszę ja Ciebie. Dodatkowo, zamiast przedstawienia konkretnego uzasadnienia Ty miotasz jakimiś bezpodstawnymi zarzutami, nazywając innych fanatykami(Nawet nie określiłeś się co do targetu dla tych słów).
Gdyby przyjąć Twój wspaniałomyślny tok myślenia za obowiązujący standard, szanse na to, byś dotrwał do tego dnia, były by bardzo nikłe. "Mamo, a dlaczego chcesz mnie usunąć? Bo tak!"
Oczywiście...to nie jest antymoralne, róbta se co chceta (No co, nikt nad Tobą nie stoi, to możesz wszystko, hę?).
 
     
Diabeł Stróż 
Nowy

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 43
Wysłany: 2012-11-09, 22:21   

Mr.eM napisał/a:


W jakie to słowa nie przyodziejesz, to zabójstwem pozostanie, niezależnie od tego czy Twoje poglądy wpłyną na późniejszy kształt jej definicji czy też nie. Ale wątpię w to bardzo mocno. Raczej nikt Ci dojść do głosu nie da. Obiektywnie rzecz biorąc - celowe, zaplanowane działanie przeciwko innej istocie ludzkiej , zmierzające ku zaniechaniu funkcji życiowych tejże jest równoznaczne z zabójstwem. Możesz podchodzić do tego protekcjonalnie, ale przynajmniej poprzyj to czymś,


Zabojstwem pozostanie,bo tak uwazasz,i jestes uosobieniem patentu na prawde?
Napisalem "bo tak" nie przez protekcjonalizm,pyche czy zidiocenie,choc rozumiem ze tak to moze zostac odebrane.Napisalem w ten sposob bo to jest dla mnie tak samo oczywiste jak
cala masa oczywistych w naszej kulturze spraw.Fanatyzm to z definicji nietolerancja i pewnosc jedynie slusznych rozwiazan, co juz powyzej pisalem,nieuwaznie czytasz.Wlasnie ocierasz sie o fanatyzm, ja tylko prosze o odrobine dystansu i refleksji.
Ostatnio zmieniony przez Diabeł Stróż 2012-11-09, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS