Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
3x zmartwienia 3x wdzięczność
Autor Wiadomość
Panna M.
Nowy

Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 7
Wysłany: 2017-01-11, 23:10   3x zmartwienia 3x wdzięczność

Od paru tygodni, choć bardzo nieregularnie, prowadzę dziennik, który w skrócie można by nazwać 3x zmartwienia 3x wdzięczność. A chodzi w nim o wypisanie 3 największych zmartwień, które powodują ogólny niepokój, indolencję, depresję i 3 rzeczy, za które każdego jednego dnia byłam wdzięczna - nie tyle chodzi o bycie wdzięcznym komuś, co raczej docenienie faktu, że coś jest takie, a takie.

Zawsze kiedy mam okazję być sama w pokoju (mieszkam w akademiku), piszę też o tym. Wniosek z tego można wysnuć taki, że chciałabym mieszkać sama :).

I generalnie o to w tym chodzi - żeby a) dostrzec dobre strony swojego położenia b) dowiedzieć się, co powoduje ten chaos, rozstrój i depresyjne myśli.

Nie chodzi tu o to, żeby kogoś oceniać albo podsuwać rozwiązania (jakby to było takie łatwe to nikt by się niczym nie przejmował) jak z rękawa tylko raczej obserwować siebie i nabierać dystansu.

Zaczynając ode mnie, to wyglądałoby tak:
Obawy/trudności:
1. Rehabilitacja, ból, ograniczenia fizyczne
2. zbyt długi dzień na uczelni po którym jestem zmęczona
3. jutrzejszy dzień, interakcje z ludźmi

Wdzięczność/zadowolenie z:
1. udanego dnia na diecie
2. postępu w rehabilitacji
3. że mieszkam w ciepłym miejscu, podczas gdy na zewnątrz jest tak cholernie zimno.

Pozdrawiam, jeśli kogoś zainspirowałam to dobrze :)
 
     
2memo 
Milczący


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2017
Posty: 69
Wysłany: 2017-01-12, 08:08   

Ty to chyba przykładasz się do nauki, hm? A poważniej rzecz biorąc - jestem zdumiony. Jestem zdumiony Twą rzeczowością - sposobem, w jaki podchodzisz do własnych problemów. Przypomina mi to trochę terapię psychologiczną. Ale nie ma w tym nic złego - psycholodzy to przeważnie mądrzy ludzie. Kiedyś jeden z nich poprosił, abym narysował dom z ogródkiem. Taki, w którym chciałbym zamieszkać. A gdy już to zrobiłem, nie stroniąc od cynicznego uśmiechu, psycholog zapytał, gdzie w tym płocie (wysokim na dziewięć pięter) jest furtka.
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-01-12, 19:08   

Pomysł jest mi znany nie od dziś, tylko z praktykowaniem gorzej. Czuję się zainspirowana by to zmienić ;-)
 
     
Marcy 
Aktywny


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lip 2015
Posty: 323
Skąd: Mazury
Wysłany: 2017-01-12, 20:40   

Widziałam na fb fajny patent- każdego dnia zapisywać na karteczce jedną dobrą rzecz, która nas spotkała i wrzucać do słoika. Na koniec roku to wszystko przeczytać. ;)
Ale mi się wydaje, że zapisywanie np. w kalendarzu jest jednak lepsze- ma się dostęp w każdej chwili i to ma chyba mocniejszą wartość terapeutyczną ;)
 
     
Amigo Vulnerable 
Moderator


Wiek: 28
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 459
Wysłany: 2017-01-12, 21:38   

To wydaje się trudne. Ale można wpisywać takie rzeczy jak "obejrzałem kolejny odcinek serialu" itp ?
 
     
Serious 
Aktywny


Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 277
Wysłany: 2017-01-24, 21:30   

Amigo Vulnerable, zdaje się, że wpisujesz tam po prostu to, co chcesz, a nie to, co "można" lub "wypada" ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS