Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jestescie szczesliwi????
Autor Wiadomość
pique 
Aktywny


Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-06-24, 15:36   

Moją receptą na szczęście jest skupienie się na na innych i otoczeniu.
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-06-24, 15:42   

no niestety czesciej jest tak ze czlowiek nie widzi dobra jakie posiada,tylko rozglada sie za czyms nowym...........ale kiedy sa cieżkie dni dopada jakis kryzys to wtedy dostrzega sie to co sie ma :)
przykro mi Shy, ze czesciej dopada cie szarosc ale jesstes mloda moze z wiekiem uda ci sie odnalesc kolory szczesliwego zycia:)

czy ja jestem szczesliwy?teraz mysle ze tak ze jestem jakos wszystko mi sie uklada na razie i jestem zadowolony z z ycia i z siebie,a czy potrafie sie cieszyc z tego co mam,mysle ze tak ze doceniam na codzien to co dostalem od losu,chociaż wiadomo ze ma sie lepsze i gorsze dni w zyciu:)


a czemu Shy, czesciej odczuwasz szarosc w swoim zyci??wydajesz byc sie osoba pelna emocji i checi do dzialania to powinnas miec,, kolorowe zycie'':) i jeszcze jestes artystką (lubisz rysowac)to tym bardziej powinnas dostrzegac inne barwy w swoim zyciu :mrgreen:
 
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-06-24, 15:44   

pique, a czemu skupianie sie na innych i otoczeniu daje ci szczesie??
lubisz pomagac innym??
 
 
     
Shy 
Początkujący


Wiek: 31
Dołączyła: 30 Maj 2014
Posty: 195
Skąd: opole
Wysłany: 2014-06-24, 21:55   

Cytat:
a czemu Shy, czesciej odczuwasz szarosc w swoim zyci??wydajesz byc sie osoba pelna emocji i checi do dzialania to powinnas miec,, kolorowe zycie'':) i jeszcze jestes artystką (lubisz rysowac)to tym bardziej powinnas dostrzegac inne barwy w swoim zyciu


Dobrze zauważyłeś, mam chęci do działania, może czasem "przepełnia mnie" energia, ale to zwykle na tym się kończy. Działam tyle, ile sama jestem w stanie zrobić, na ile pozwala mi mój charakter, osobowość, nieśmiałość. Są więc pewne bariery, które nie pozwalają mi na wszystko.
Poza tym, to myślę, że nie warto się użalać nad sobą i dołować tym innych. Może źle uważam...? Wydaje mi się, że wtedy i my nie mamy szans na radość z drobnych rzeczy, ale i odbieramy tę możliwość innym. Wiem, moje słowa są bezsensowne. Staram się jednak to w sobie zmieniać, nie odbierać szczęścia innym.
 
     
pique 
Aktywny


Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-06-25, 06:51   

Staram się jak mogę :) myślenie o sobie nawet do pewnego stopnia egoizm jest zdrowe, jednak jeśli głównie na tym opieramy naszą egzystencję to jest to jak dla mnie bezproduktywne. Jeżeli nie jest się pustelnikiem a należy się do społeczeństwa to tylko relacje z innymi budują naszą pozycję, organizują nam czas i zapewniają poczucie wartości.
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-06-25, 16:17   

Shy, odnosnie charakteru czy nieśmiałość jest wada??wydaje mi sie ze tylko wtedy kiedy przeszkadza to tobie,bo ja powiem szczerze ze wole ludzi niesmialych niz cwaniakow i takich ktorzy lubia opowiesci dziwnej tresci:)i nawet od towarzyskich i z humorem jesli nie mozna sie z nimi dogadać

odnosnie dolowania sie to mysle ze to nic nie daje tylko czlowiek przez to wpada w bledne kolo,a jesli obarczmy tym innych to na pewno znajomi nie sa zadowoleni :) naszym marudzeniem:p
wiec mysle ze twoje slowa maja sen,tylko zeby udalo to sie wprowadzić w zycie:)hehe
 
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-06-25, 16:32   

pique, czlowiek jest istota spoleczna i potrzebuje kontaktu z innymi ludzmi albo z innymi stworzeniami,np.ludzie samotni czesto maja swoje ulubione zwierzaki ktore tuczą z powodu ich przywiazania do nich i uczuć jakimi ich darzą

co do egoizmu to wydaje mi sie ze masz racje bo ,np.masz kobiete ktora kochasz i zrobisz dla niej wszystko to dla tego ze potrzebujesz jej zeby ja kochac i nie byc samotny,albo jesli pomagasz koledze w czyms to z jakich powodów albo dla tego ze go lubisz i chcesz sie z nim spotykac,albo dla tego ze kiedys on tobie pomorze,albo dla tego ze bedziesz mial plusa u Pana BOGA,albo ze chcesz od niego jakies pomocy,albo albo........
tylko dzieci sa bezinteresowne........

eh jak fajnie było byc dzieckiem,takim naiwnym :aniolek: i szczerym.......
 
 
     
pique 
Aktywny


Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-06-25, 21:40   

Ja dalej jestem naiwny :)
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-06-25, 22:35   

petro29 napisał/a:
pique, czlowiek jest istota spoleczna i potrzebuje kontaktu z innymi ludzmi albo z innymi stworzeniami,np.ludzie samotni czesto maja swoje ulubione zwierzaki ktore tuczą z powodu ich przywiazania do nich i uczuć jakimi ich darzą
.


Ta własnie widze to po moich rodzicach są już 50+... wnuków na horyzoncie ani widu ani słychu. No i coo.. kupili sobie suke,ta ma dwa roczne szczeniaki... i w życiu nie widziałem tak rozpieszczonych psów.... Te psy w domu są ponad prawem...
No nikt mi nie wmówi, że to normalne żeby pies spał w domu. Tym bardziej, że ma pod domem pół hektara ogrodzonej działki. Żeby to były jakeis domowe psy to ok... a to foksteriery...

Chce ktoś psa? :S ....dopłace :D
Ostatnio zmieniony przez 4w5 2014-06-25, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-06-25, 22:47   

4w5, będziesz :yes: mial taniej i przyjemniej jak zrobisz wnuka hihi :yes:
 
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-06-25, 22:57   

pique, byc niwnym jako dorosly jest ciezko,jak sie ma dobre serce to trzeba miec twarda du*...e...

ale mysle ze zaryzykuj w jakims portalu dla samotnych,jesli masz problemy w swoim otoczeniu,jesli masz leki, to zadaj sobie pytanie co mozesz stracicjesli myslisz ze masz cos do stracenis(godnosc,honor,dume,czy osoby ktorym wydaje sie ze mnie lubia)to ok.sam sobie odpowiedz na pytanie czy przez to mozesz stracić wiecej niz zyskac

a nóż widelec:)
 
 
     
Pawel88 
Początkujący



Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 160
Skąd: okolice Puław
Wysłany: 2014-06-25, 23:24   

petro29 napisał/a:
4w5, będziesz :yes: mial taniej i przyjemniej jak zrobisz wnuka hihi :yes:


No nie wiem czy taniej :lol:
 
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-06-26, 00:00   

Pawel88, a no to masz racje taniej nie bedzie,ale przyjemniej to na pewno :)
 
 
     
pique 
Aktywny


Dołączył: 08 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-06-26, 06:30   

Ja znalazłem swoje szczęście, tylko to szczęście mnie nie wiem czemu mnie nie chce. Ja nigdy się nie poddam, jeśli zmieni telefon - będę pisał, jeśli zmieni maila - będę pisał, jeśli się przeprowadzi - będę siedział na ganku :D
Bez Niej jestem nikim, lepsza chwila z Nią niż całe życie bez.
Ostatnio zmieniony przez pique 2014-06-26, 06:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-06-26, 10:30   

pique, gratuluje ze znalazles swoje szczesie mama nadzieje ze oboje bedziecie ze soba szczesliwi ,pozdrawiam........
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS