Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sunrise
2016-08-12, 10:08
Książki
Autor Wiadomość
Samur
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-25, 10:41   

Nie wiem czy ktoś polecał już to, zaś autorka jest dość znana, ale jeśli ktoś lubi fantastykę, to Maja Lidia Kossakowska jest ciekawą pisarką, a Siewca Wiatru całkiem wciąga. ;-)

Wbrew pozorom nie tylko dla wierzących. :lol:
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-25, 10:44   

To ja z czystym sumieniem mogę polecić "Igrzyska śmierci" ;) O których zapewne większość słyszała.
 
     
Rubio 
Milczący


Wiek: 34
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 93
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-25, 16:50   

NovemberRain, większość nałogowego życia - czerwone Lucky Strike, ale gdy zaczęli przesadzać z ceną, a mój nałóg jeszcze bardziej się pogłębił, przerzuciłem się na czerwone Route66; jedyne setki, które dla mnie nie smakują, jak siano. Poza tym czasem sam skręcam, czasem e-fajka: generalnie pewnie mam w żyłach więcej nikotyny niż hemoglobiny ;D Ech, chciałbym potrafić "zaspokoić się" linkami czy niebieskimi - zazdroszczę Ci tego.

Skoro moje polecenia działają to może jeszcze raz, intensywniej, polecę tego autora - Edward Stachura, o którym nie trzeba niczego ciekawego mówić, bo cytaty same się bronią; wrzuciłbym link do wikicytatów, ale mi system zabrania, więc jedynie zachęcam do zapoznania się z nimi ;)
 
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-25, 19:20   

Rubio, cholera, musisz kopcić jak smok! :-o :shock: :-o
I zwykłe papierosy i e, aaaajjjj, z porównaniem ilości nikotyny i hemoglobiny zapewne masz rację w takim razie! :oczko:

Ja od czasu do czasu zapalę czerwone, fakt, ale po pewnym czasie aż mnie dusi, nie potrafię na dłuższą metę tego palić chyba, wyżarłoby mi całą jamę ustną, a o płucach nie wspomnę!

Ach Sted.. Czy jest ktoś, kto nie zna Jego nazwiska i nie zerknął kiedykolwiek w Jego słowa?
 
     
Rubio 
Milczący


Wiek: 34
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 93
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-25, 20:22   

NovemberRain, no, moje płuca dość często się buntują, ale co zrobić - układ nerwowy i receptory nikotynowe wygrywają większość bitew w tej wojnie domowej toczonej w moim organizmie ;D Tak czy inaczej - jeśli ktoś z czytających nie pali - to niech broń Boże nie zaczyna.

NovemberRain napisał/a:

Ach Sted.. Czy jest ktoś, kto nie zna Jego nazwiska i nie zerknął kiedykolwiek w Jego słowa?


Niestety, jest takich bardzo wielu - więc, póki moje wypociny wciąż się rodzą w strasznych bólach, mam taką małą misję, jaką jest popularyzacja Jego twórczości.

A, jeszcze dla osób, które chciałyby inaczej spojrzeć na swoją samotność - Johannes Eckhart a.k.a Mistrz Eckhart i jego pisma (Kurde, z każdym postem tutaj przypomina mi się jakiś autor, którego chciałbym polecić ;d).
 
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-25, 20:24   

Rubio, śmiało, polecaj, może ktoś się zainteresuje czymś, o czym wspominasz i będzie czerpał z tego jak najwięcej :usmiech:
 
     
Hakim
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-11, 18:57   

Droga Cormac Mccarthy
Cholernie przygnębiająca i mocna książka
 
     
Vyar 
Częsty bywalec



Wiek: 35
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 918
Skąd: Mar Vanwa Tyalieva
Wysłany: 2013-09-11, 20:26   

"Ubik" skończony.
Teraz "Namiestniczka", tom 3.
 
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-15, 11:24   

Skończyłam "Chłopca z latawcem" i dochodzę do wniosku, że to najpiękniejsza książka, jaką dane mi było do tej pory trzymać w dłoniach.
Rewelacyjna, genialna, fascynująca.

Teraz mam kaca książkowego :usmiech: więc sięgnę po coś lżejszego z zakresu psychologii społecznej.
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-09-17, 10:20   

Cytat:
Skończyłam "Chłopca z latawcem"


Czy nie było czasem filmu o tym tytule? Coś mi się obija o uszy.
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-17, 10:22   

Tak cytrynko, na podstawie książki jest film, ale jeszcze go nie oglądałam.
 
     
Vyar 
Częsty bywalec



Wiek: 35
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 918
Skąd: Mar Vanwa Tyalieva
Wysłany: 2013-09-27, 11:32   

I wreszcie "Pan Lodowego Ogrodu" 4 tom <3
 
 
     
Marcin1991 
Nowy


Wiek: 32
Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2013-09-28, 19:25   

Od siebie polecam "Fabrykę oficerów" Hansa Hellmuta Kirsta. Dla ludzi lubiących klimaty IIWŚ będzie znakomitą lekturą.
 
     
Hakim
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-14, 15:32   

hmm chyba sprawię sobie trylogię Andrieja Diakowa Uniwersum Metro 2033 :3
 
     
Vyar 
Częsty bywalec



Wiek: 35
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 918
Skąd: Mar Vanwa Tyalieva
Wysłany: 2013-10-14, 15:52   

A ja już mam nowy stosik niedaleko... ;3
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS
X