Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Języki obce
Autor Wiadomość
Fuksia 
Milczący


Wiek: 42
Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 59
Wysłany: 2014-12-23, 21:58   

oskar1996 napisał/a:
ucze sie obecnie intensywnie niemieckiego, jak i podciagam angielski, i zaczynam francuski, w przyszlosci bede chodzic najprawdopodobniej na francuski, jestem mlody to wiec tez mam duzo czasu zeby opanowac dobrze zwlaszcza niemiecki i francuski, i podciagnac angielski od czasu do czasu. Tak jak mowilem duzo siedze w niemieckim, jak i czasem zaczynam zagladac do francuskiego, i wcale jednak duzo nie cierpi moj angielski, umiem go niezle, ale warto jednak podciagnac zeby lepiej umiec kazdy jezyk ktorego sie ucze ;-) .Takze napisze po franusku: Quele agez-vous? J'ai 18 annes. Je me apelle Oskar, je'habit en Polonia. Albo Je voudrais un pizza- umiem tylko naprawde jak narazie pare slow od praktycznie zera, ale jeszcze praktycznie nie znam francuskiego,lecz sie do niego zabieram tylko sluchajac z neta:) Ale zdecydowanie tak to jak wspomnialem angielski, i troche z tendecja na coraz lepiej niemiecki umiem. Ale np jeszcze po francusku: Je parle pas allemagne en anglais nie wiem do konca jak sie pisze, ale moge zalozyc z kolei temat gdzie bedzie jesli ktos chce mowic po angielsku badz niemieckiego :-D


Nie chcę być złośliwa ale podszkol także polski. Pal licho literówki, ale to ostatnie zdanie: "mowic po angielsku badz niemieckiego" to jakiś potworek językowy.
 
     
Czerwona93 
Częsty bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 682
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2014-12-23, 22:09   

Fuksia napisał/a:
oskar1996 napisał/a:
ucze sie obecnie intensywnie niemieckiego, jak i podciagam angielski, i zaczynam francuski, w przyszlosci bede chodzic najprawdopodobniej na francuski, jestem mlody to wiec tez mam duzo czasu zeby opanowac dobrze zwlaszcza niemiecki i francuski, i podciagnac angielski od czasu do czasu. Tak jak mowilem duzo siedze w niemieckim, jak i czasem zaczynam zagladac do francuskiego, i wcale jednak duzo nie cierpi moj angielski, umiem go niezle, ale warto jednak podciagnac zeby lepiej umiec kazdy jezyk ktorego sie ucze ;-) .Takze napisze po franusku: Quele agez-vous? J'ai 18 annes. Je me apelle Oskar, je'habit en Polonia. Albo Je voudrais un pizza- umiem tylko naprawde jak narazie pare slow od praktycznie zera, ale jeszcze praktycznie nie znam francuskiego,lecz sie do niego zabieram tylko sluchajac z neta:) Ale zdecydowanie tak to jak wspomnialem angielski, i troche z tendecja na coraz lepiej niemiecki umiem. Ale np jeszcze po francusku: Je parle pas allemagne en anglais nie wiem do konca jak sie pisze, ale moge zalozyc z kolei temat gdzie bedzie jesli ktos chce mowic po angielsku badz niemieckiego :-D


Nie chcę być złośliwa ale podszkol także polski. Pal licho literówki, ale to ostatnie zdanie: "mowic po angielsku badz niemieckiego" to jakiś potworek językowy.


popieram
 
 
     
oskar1996 
Nowy

Wiek: 27
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-12-24, 00:12   

oj,to naprawdę niechcący wyszło, ponieważ nie patrzyłem co mi się wcisnęło w klawiaturze.Ot taki błąd mały eh:(
 
     
Czerwona93 
Częsty bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 682
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2014-12-24, 00:19   

oskar1996 napisał/a:
oj,to naprawdę niechcący wyszło, ponieważ nie patrzyłem co mi się wcisnęło w klawiaturze.Ot taki błąd mały eh:(


Całą twoją wypowiedź czyta się ciężko ;)
Nie zaszkodzi przed wysłaniem przeczytać całość
 
 
     
oskar1996 
Nowy

Wiek: 27
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-12-24, 00:28   

OK :-) , aha już rozumiem, chodziło tylko o tamto" angielsku bądź niemieckiego" no faktycznie ale to było nie celowo z całą pewnością.
Ostatnio zmieniony przez oskar1996 2014-12-24, 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Satan'sLittleHelper 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 475
Wysłany: 2014-12-25, 10:56   

Czerwona93 napisał/a:
niemieckiego uczyłam się 9 lat i szczerze nienawidzę tego języka. maturę zdałam, lepiej niż z polskiego i na tym koniec. nie lubię i nie umiem.

angielski znam z filmów i piosenek lepiej niż ze szkoły

3 lata rosyjskiego

próbowałam na własną rękę uczyć się hiszpańskiego, ale szybko mi przeszło


Też się szwabskiego uczyłam, też chyba z 9 lat i dokładnie to samo - nie umiem i nie lubię ... tylko jakies podstawowe podstawy ...

Angielski - w szkole, a studiach a i tak najwięcej się nauczyłam z piosenek i filmów ...

Rosyjski - tylko w podstawówce i żałuję, że potem się nie uczyłam bo zawsze mi się podobał.

Hiszpański - 3 lata w liceum.
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-12-29, 01:54   

jezeli mowa o jezykach obcych, moze znacie jakies dobre metody uczenia sie jesyka ang. na wlasna reke.....???????
 
 
     
Czerwona93 
Częsty bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 682
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2014-12-29, 20:12   

petro29 napisał/a:
jezeli mowa o jezykach obcych, moze znacie jakies dobre metody uczenia sie jesyka ang. na wlasna reke.....???????



przychodzą mi do głowy tylko seriale- mowa potoczna, nie szkolne klepanie na pamięć
 
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-12-31, 15:43   

petro29 napisał/a:
jezeli mowa o jezykach obcych, moze znacie jakies dobre metody uczenia sie jesyka ang. na wlasna reke.....???????


Nie wiem, czy chodzi Ci o naukę od podstaw czy doskonalenie znajomości języka obcego zapoczątkowanej np. w szkole. Ja praktykuję teraz ten drugi wariant.
Staram się otaczać językiem angielskim ze wszystkich stron, co w obecnych czasach trudne nie jest. Czytam po angielsku (artykuły, blogi, gazety w wersji cyfrowej, książki z serii Penguin Readers). Najlepiej wybierać sobie do czytania tematy, które nawiązują do naszych zainteresowań. Słucham podcastów z radia dla uczniów języka angielskiego. Rozmawiam w sieci po angielsku z ludźmi z innych krajów. Tłumaczę ulubione teksty piosenek, cytaty, sentencje, jakieś krótkie notki na interesujące mnie zagadnienia. Oczywiście seriale i filmy po angielsku z napisami PL. Wszelkie notatki, jak również słowniczek dobrze jest też prowadzić po angielsku. To tak w ogólnym zarysie. Możliwości szlifowania języka jest mnóstwo.
Może ktoś jeszcze coś podpowie?
Ostatnio zmieniony przez Sunrise 2014-12-31, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
fixela 
Nowy


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Sty 2015
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-07, 20:00   

Czerwona93 napisał/a:
petro29 napisał/a:
jezeli mowa o jezykach obcych, moze znacie jakies dobre metody uczenia sie jesyka ang. na wlasna reke.....???????



przychodzą mi do głowy tylko seriale- mowa potoczna, nie szkolne klepanie na pamięć


Z seriali i filmów nie można się nauczyć pisowni, gramatyki - czyli podstaw.
 
     
petro29 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 372
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2015-01-07, 20:34   

a moze znacie jakies dobre forum z j.angielskim gdzie ludzie sa aktywni i odpowiadaja na pytania jezykowe??
 
 
     
tatsuhiro 
Milczący



Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 52
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2015-02-16, 10:26   

fixela napisał/a:
Czerwona93 napisał/a:
petro29 napisał/a:
jezeli mowa o jezykach obcych, moze znacie jakies dobre metody uczenia sie jesyka ang. na wlasna reke.....???????



przychodzą mi do głowy tylko seriale- mowa potoczna, nie szkolne klepanie na pamięć


Z seriali i filmów nie można się nauczyć pisowni, gramatyki - czyli podstaw.


Niektórzy szybciej załapują gramatyke dzięki takiej biernej nauce, niż poprzez wkuwanie regułek.
 
     
Avinka
Nowy

Wiek: 41
Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-02-21, 08:28   

ja moge pomoc w uczneiu sie j ang w zamian za nauczanie j hiszp. ktos chetny?
 
     
Avinka
Nowy

Wiek: 41
Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-02-21, 08:31   

ja moge pomoc w uczeniu sie j ang w zamian za nauczanie j hiszp. ktos chetny? to sie nazywa TANDEM- ty uczysz mnie jezyka kt umiesz a ja ciebie kt ja umiem. no moge jeszcze uczyc sie czeskiego w zamian za j hiszp lub ang
 
     
LukaCzipriano 
Nowy

Wiek: 34
Dołączył: 21 Mar 2015
Posty: 33
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2016-02-22, 01:01   

A jest wśród Was ktoś, kto uczył się/miał do czynienia z japońskim? :-)
Ja w minionym semestrze miałem ten język na studiach - co prawda tylko na poziomie A1, but still :-)

nie ukrywam, że zapisałem się nań trochę z przypadku, ale mimo to spodobał mi się :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS