Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Języki obce
Autor Wiadomość
Pietrek 
Aktywny



Wiek: 27
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 422
Skąd: Południe
Wysłany: 2013-09-25, 14:01   

Póki co nawet nie mam jak wyjechać,najwcześniej w 2015.Swoją drogą słyszałem, że te wszystkie czasy tak naprawdę przydają się głównie w szkole, bo w krajach anglojęzycznych ludzie jakby nie zwracają na to uwagi i można się dogadać bez znajomości tych wszystich dokładnych regułek. Co o tym sądzicie? może macie doświadczenia z wyjazdów?
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-27, 17:34   

Pietrek napisał/a:
Co o tym sądzicie? może macie doświadczenia z wyjazdów?

Polskim językiem dogadasz się wszędzie, my polacy jesteśmy w każdym zakątku świata.
Sama miałam taką przygodę, jadąc do Francji szukałam ulicę, podeszłam z koleżanką do taksówkarza, podaliśmy adres i koleżanka po niemiecku mu tłumaczy,
a on po francusku, podeszłam do nich i powiedziałam koleżance po polsku parę słów.Taksówkarz od razu zareagował "dlaczego nie mówicie, że umiecie j. polski?"
Zawiózł nas na daną ulicę. Nawet nie wziął za kurs.
Tak że j. polskim dogadasz się wszędzie.
 
     
Pietrek 
Aktywny



Wiek: 27
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 422
Skąd: Południe
Wysłany: 2013-09-27, 22:04   

Tylko mi chodzi o dogadanie się z kimś, kto nie jest polakiem i nie umie mówić w naszym języku :P
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-29, 19:35   

Cytat:
Tylko mi chodzi o dogadanie się z kimś, kto nie jest polakiem i nie umie mówić w naszym języku :P

Niestety Pietrek musisz szukać gdzie indziej, Ja osobiście znam tylko j. niemiecki
ale dalej Ci nie umię pomóc. Pozdrawiam
 
     
Marceli23 
Nowy

Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 20
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2014-01-05, 17:20   

chciałbym umieć chociaż jeden język dobrze

niemiecki uczyłem się do 4 klasy podstawówki i dalej nic nie umiem po za nielicznymi zwrotami, nie mam chyba daru do języków ;<
 
     
robert86 
Nowy


Wiek: 37
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 45
Skąd: Opolszczyzna i Dolnośląskie
Wysłany: 2014-01-05, 20:57   

Przez cały okres szkoły uczyłem się angielskiego, a w liceum dodatkowo miałem rosyjski (pamiętam trochę alfabet).
Od dawna myślę, aby w ramach zainteresowań historycznych (III Rzesza) zacząć się uczyć niemieckiego, ale pomimo tego, że mam w domu jakieś dwie książki z podstawami, to jakoś nie mogę się "zmotywować" i za to zabrać :-?
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-06, 17:33   

Marcel 23 i [b]robert86, [/b]

Pomału nauczycie się. potrzeba cierpliwości.
Ja j.niemiecki umię w miarę dobrze, j. angielski i j. francuski kaleczę, ale się dogadam.
 
     
Jan 
Milczący


Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 74
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-01-06, 18:09   

Ja sie ucze niemieckiego cale zycie i teraz chodze na kurs dla srednio zaawansowany.
Bardzo ładny jezyk polecam.
 
     
Czerwona93 
Częsty bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 682
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2014-08-20, 23:37   

niemieckiego uczyłam się 9 lat i szczerze nienawidzę tego języka. maturę zdałam, lepiej niż z polskiego i na tym koniec. nie lubię i nie umiem.

angielski znam z filmów i piosenek lepiej niż ze szkoły

3 lata rosyjskiego

próbowałam na własną rękę uczyć się hiszpańskiego, ale szybko mi przeszło
 
 
     
Rii 
Milczący



Wiek: 28
Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 51
Wysłany: 2014-08-21, 00:11   

Z obcych angielski najlepiej, poza maturą nie miałam okazji dłużej mówić, ale myślę, że jakoś bym sobie poradziła. Niemieckiego się uczyłam 5 lat, w tym 3 to był profil językowy w lo, kiedyś wiązałam z tym nawet plany, ale w połowie 2kl znalazłam sobie inne zajęcie, więc moja znajomość kończy się na podstawach ;)
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 22:34   

Cytat:
Ja sie ucze niemieckiego cale zycie i teraz chodze na kurs dla srednio zaawansowany.

Bardzo ładny jezyk polecam.


Może jest piękny dla Ciebie, jak mieszkasz w kraju, ale kurs, kursem, Nie to samo,
zdecyduj się pojechać.np. do Niemiec, wtedy przekonasz się czy ten język Ci służy.
Jest troszeczkę,ciężko, ale sam pojmniesz to. Pozdrawiam.
 
     
Ametyst 
Milczący



Dołączyła: 09 Sty 2014
Posty: 52
Wysłany: 2014-12-07, 19:12   

Muszę się wziąć za angielski... Większości interesujących mnie książek czy artykułów nie ma w języku polskim, przez co muszę zadowalać się własnym kulawym i mozolnym tłumaczeniem. Rozumiem ok. 60-75% tekstu, z regularnym zaglądaniem do słowników- do 85% powiedzmy, ale to stanowczo za mało jak na kilkanaście lat "nauki". Dziś doprawdy żałuję, że nie przykładałam się do nauki języka, bo faktycznie z wiekiem nauka przychodzi coraz trudniej. Ile ja bym dała, by znów mieć tak chłonny umysł, jak jeszcze kilka lat temu- ale wolałam marnować swoje możliwości na głupotki :-P
Ostatnio zmieniony przez Ametyst 2014-12-07, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-12-08, 06:00   

Ametyst napisał/a:
M Ile ja bym dała, by znów mieć tak chłonny umysł, jak jeszcze kilka lat temu- ale wolałam marnować swoje możliwości na głupotki :-P


nie Ty jedna :)
 
     
Rilke 
Nowy


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-15, 01:14   

wiadomo, że w szkole języka świetnie się nie wyuczy. niemiecki mam 12 lat. a umiem strasznie niewiele. już bardziej angielski, choć miałam go na dobrą sprawę 3 lata liceum, ale angielski jest wszędzie i siłą rzeczy człowiek go chłonie, nie jak niemiecki. choć z racji upodobania do łaciny wolałabym żeby to był jedyny i uniwersalny język, byłoby o wiele proście, no ale...
nie wiem jak to jest u mnie z językami, przekonałam się jednak, że szybko i łapię akcent. prócz powyższych uczyłam się kilku języków, choć w ostatnim czasie je zaniedbałam - czeski, fiński, włoski, o japońskim i kasie na niego wydanej nie wspomnę (choć to już bardziej odległe czasy).
i w ogóle uważam, że za granicą, podczas jakiegoś wyjazdu łatwiej wydobyć z siebie zapomniane pokłady słownictwa, a jeśli już chodzi o zwykłe dogadanie... to dogada się i w łamanym języku pomagając sobie gestami, bo po prostu jest mus i trzeba. człowieka przypartego do muru stać na wiele rzeczy.
 
     
oskar1996 
Nowy

Wiek: 27
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 24
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-12-22, 16:24   

ucze sie obecnie intensywnie niemieckiego, jak i podciagam angielski, i zaczynam francuski, w przyszlosci bede chodzic najprawdopodobniej na francuski, jestem mlody to wiec tez mam duzo czasu zeby opanowac dobrze zwlaszcza niemiecki i francuski, i podciagnac angielski od czasu do czasu. Tak jak mowilem duzo siedze w niemieckim, jak i czasem zaczynam zagladac do francuskiego, i wcale jednak duzo nie cierpi moj angielski, umiem go niezle, ale warto jednak podciagnac zeby lepiej umiec kazdy jezyk ktorego sie ucze ;-) .Takze napisze po franusku: Quele agez-vous? J'ai 18 annes. Je me apelle Oskar, je'habit en Polonia. Albo Je voudrais un pizza- umiem tylko naprawde jak narazie pare slow od praktycznie zera, ale jeszcze praktycznie nie znam francuskiego,lecz sie do niego zabieram tylko sluchajac z neta:) Ale zdecydowanie tak to jak wspomnialem angielski, i troche z tendecja na coraz lepiej niemiecki umiem. Ale np jeszcze po francusku: Je parle pas allemagne en anglais nie wiem do konca jak sie pisze, ale moge zalozyc z kolei temat gdzie bedzie jesli ktos chce mowic po angielsku badz niemieckiego :-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS