Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Amigo Vulnerable
2016-06-18, 12:55
Chciałbym pojechać do Republiki Czeskiej.
Autor Wiadomość
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2016-06-26, 19:40   

Tak, Cyganów, to tak jak i w Polsce jest w Czechach dużo.
U nich jest podobno lepsza służba zdrowia, bo tam to lepiej funkcjonuje niż u nas.
Szkolnictwo też mogą mieć lepsze, bo i nauczycieli mają lepszych, gdzie duży nacisk się tam kładzie na nauki praktyczne.
Ale to może też zależy od regionu Czech. Czytałem, że Czesi to typowi domatorzy, którzy lubią swoje domy, mieszkania i bardzo lubią telewizję oglądać. U nich jest bardzo popularna telewizja, nawet bardziej niż w Polsce, bo mają znane filmy i kino.
Czeskie jedzenie to rzeczywiście nie jest za dobre, ale podobnie jest i w Niemczech, gdzie tam mają obrzydliwe jedzenie i wszystko sztuczne.
Wiele rzeczy mają podobnych, jak w Niemczech.
 
 
     
pysiek28 
Aktywny



Wiek: 36
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 220
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: 2016-06-26, 21:21   

Skąd wiesz że maja lepszych nauczycieli? jak to mierzyć? Jak dla mnie nauczyciele u nas sa w porządku tylko system oświaty kuleje.
Filmy i może sa znane ale to nie jest przyczyna dlaczego oglądają tv. Bo siedzą w domu to co maja robić? Ich tv jest na takim samym poziomie jak i u nas. raz trafiłem o 22 film jak dobrze się masturbować i to o 21.00! reszata jak i u nas - amerykanizacja.
 
 
     
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2016-06-26, 22:12   

Po prostu czytałem o czeskim szkolnictwie i o systemie nauczania tam. Nie wiem czy tak do końca tam jest, ale chyba by nie ściemniali w tej sprawie?
W Polsce niestety, system szkolnictwa nie jest dobry i on się pogorszył, jak się skończyły lata 90 - te. W tamtych latach, szkolnictwo w Polsce było dobre, bo były na czasie szkoły zawodowe i technikum, gdzie były dobre zawody. Teraz to zanikło, bo stały się popularne licea ogólnokształcące i teoria w nauczaniu.
Tylko że w Czechach inaczej trochę uczą, bo inaczej trochę tam wygląda system nauczania. Np. tam uczą już dzieci, jak należy oszczędzać, jak być gospodarnym i sobie radzić w życiu.
U nas jeszcze nie ma takiej edukacji, chyba że dopiero to wchodzi do polskiego systemu szkolnictwa.
Czesi mają w świadomości, że trzeba być oszczędnym i gospodarnym, więc tego uczą w systemie szkolnictwa. I rzeczywiście, Czesi potrafią być bardziej oszczędni, gospodarni od nas, bo tam jest taka edukacja i tego się uczy, a to dobrze i całkowicie to popieram u naszych sąsiadów.
Polacy też powinni iść tą drogą, a tego tu nie ma, bo tutaj się trwoni pieniądze i w wielu przypadkach nie ma gospodarności społecznej, co mi się bardzo nie podoba w tym kraju.
Czesi są tacy jacy są, ale swój rozum mają, bo uczą się oszczędzania i gospodarności, co u nich widać. Może nie we wszystkich grupach w Czechach tak jest, bo to może zależeć od danego regionu, ale ogólnie, to naród oszczędny i gospodarny.
 
 
     
pysiek28 
Aktywny



Wiek: 36
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 220
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: 2016-06-27, 14:56   

Oszczędny i gospodarny. Jakie to niemieckie. Jakie to mało słowiańskie. Dla mnie (ale to moje odczcuie) to kraj, właściwie naród bez wyrazu.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS