Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepis na szybki obiad
Autor Wiadomość
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2011-12-20, 23:24   Przepis na szybki obiad

Tak pomyślałam, że skoro tu taka przewaga pań (chociaż mówi się że najlepszymi kucharzami są mężczyźni) można by sie podzielić jakimiś przepisami na szybki, nie drogi i smaczny obiad (wcale nie mówię o zupce błyskawicznej :mrgreen: )

Sama na razie eksperymentuje moje popisowe danie z serii "na szybko" to kurczak z ważywami. Cała filozofia polega na podduszeniu ważyw, podsmażeniu pokrojonej piersi z kurczaka, doprawieniu i zjedzeniu :mrgreen:

Oraz może na początku nie wydaje się "na szybko" ale jak czasem zostaje sama w domu to robię zestaw. Gotuje z udek lub całego kurczaka wywar (wole udka, bo z kurczaka jest za tłusty dla mnie), z wywaru robię pomidorową (bo lubię :-D ) ale można każda inną zupę oczywiście, mięso wyciągam żeby obciekło i robię a'la KFC czyli w jajeczko i mąkę i na patelnie. Do tego frytki albo ziemniaczki. Gotuje raz a mam obiad na kilka dni.

No i ostatni przepis dla łasuchów ciasto w 5 minut :mrgreen:
Moje wygląda tak- 4 łyżki mąki, 4 łyżki cukru, 4 łyżki mleka, 2 kakao, 1 oleju, 1 jajko, pół łyżeczki proszku do pieczenie, mieszamy i na 4 minuty do mikrofalii i mamy murzynka :mrgreen:
 
     
czekolada 
Początkujący



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: jestem?
Wysłany: 2011-12-31, 21:46   

Pamiętam jak była faza na te warzywa z kurczakiem po przeprowadzce tutaj. Z dala od dziadków to trzeba sobie radzić! Wieczorem mamuś zawsze.. ''Obiad!'' 'Niech zgadnę.. Warzywa z kurczakiem?'' '' Skąd wiedziałaś.. No ba. Najlepsze z tego wszystkiego co w sklepie sprzedają ;] Kot na kolanach, spokój, bez telewizora itd. Preferowany bezstresowy styl życia. Komputer? Chyba szatan Cię dziecko opętał. Masz się uczyć :] . Właśnie kiedyś.. Tak spróbowałam się nauczyć zrobić jakąś zupę.. Składników nie pamiętam, bo spontanicznie wrzucałam xD Ale na pewno. Był cieniutki makaron.. Taki troszkę twardawy.. Do wody obowiązkowo chili i inne pikantne przyprawy. Cytrynka? Chyba też. I no miodzio zupka :D Albo takie coś bardziej tłuste.. Kiełbaskę na dość cienkie plasterki.. No gdzieś ok. 5 mm :-P Bo jak się usmaży tak fajnie chrupkie są 8-) Do tego wedle gustu.. Frytki, pieczone ziemniaczki, smażone czy cu tam.
Ze słodkości to lubię robić cake popsy: http://mojewypieki.blox.pl/2011/11/Cake-pops-ciasto-na-patyczkach.html . Tylko mi się nie chce bawić z tymi patyczkami, ale kulki.. Pycha :serduszka:
Jak kiedyś zostawał makaron ugotowany.. Odsmażałam go.. Wbijałam jajka, trochę kiełbaski? I twarożku białego <3 Mam trochę dziwne nawyki żywieniowe.. :mrgreen:
Albo jogurt owocowy. Kupuję banana, jabłko, winogrona itd. W zależności na jakie owoce mam ochotę. Do tego danio i mieszam :D Można też jogurt naturalny, tylko mniej słodki.. Albo sałatka warzywna z kurczakiem albo mięskiem grillowym.: Sałata [jaką kto lubi], pomidorek, ogórek, papryka no i warzywa jakie kto lubi :-P Mozzarella serek feta też może być np. I kurczak! Najważniejszy 8-) W Lidlu? było jeszcze takie mięsko grillowe chyba. Też dobre do tego. A jak nie to to pierś kurczaka pokroić w kosteczkę, posypać przyprawą do kurczaka, dać się wsiąknąć i smażyć. Potem to wszystko wymieszać z sosem [czosnkowy pycha :] i voila! 8-)
Kilka krótkich a'la przepisów :-D A do tego wszystkiego pasuje kakao :zeby:
Ostatnio zmieniony przez czekolada 2011-12-31, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS