Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Ludzkie ciała na pokaz?
Autor Wiadomość
madamada88
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-12, 10:38   Ludzkie ciała na pokaz?

Kontrowersyjna wystawa "The Human Body" w Polsce ( http://www.mmkrakow.pl/442377/2013/3/12/ludzkie-ciala-na-wystawie--the-human-body-w-krakowie-zdjecia?category=news ).
Kilka lat temu była w Warszawie, teraz jest w Krakowie. Byliście, wybieracie się?
Jeśli tak, to co o niej myślicie?
 
     
Sen
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-12, 13:47   

całkiem całkiem ;)
 
     
bargman 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 592
Skąd: Deep Web
Wysłany: 2013-03-12, 18:32   

Nie byłem ale słyszałem o tym. Prawdopodobnie gdyby była gdzieś bliżej mnie to wybrałbym się. Co do samego pomysłu. Cóż, dzisiejszy świat dziwny pod każdym względem. Taka wystawa jakoś nie zrobi na mnie wrażenia w stylu "o matko, ludzkie zwłoki" tylko bardziej coś w stylu: "o, a to w atlasie było beznadziejnie narysowane". Człowiek po semestrze macania kości na anatomii raczej nie jest łatwy do "ruszenia" w takiej materii. Jak dla mnie projekt całkiem ciekawy. Kto chce może iść i zobaczyć jak to wszystko wygląda, ktoś kompetentny omówi mu jak co działa, a przecież ludzkie ciało to niesamowita układanka, współpraca wszystkich układów, wzajemne uzupełnianie się, regulacja, itp. Dobra rozpisałem się :ysz: . Czy tak: dla mnie spoko 8-)
 
     
madamada88
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-13, 07:57   

bargman napisał/a:
Dobra rozpisałem się

I bardzo dobrze.
Moi znajomi, reagują mniej więcej tak: 'zwariowałaś?!', 'tam są same zwłoki','za drogo, nie idę..'. Osobiście uważam, że wystawa jest naprawdę bardzo ciekawa. Jeżeli ktoś pisemnie zgadza się na takie 'potraktowanie ciała' dla celów naukowych i np. jest bardzo ciężko schorowany bez możliwości wyzdrowienia (bo podobno takich ludzi ciała tam tylko są) to dlaczego nie? Może ktoś pomyśli że w chorobie zawsze nadzieja powinna być.. Otóż powiem Wam, że nie. Wiele w życiu już niestety widziałam :|
Co do samej wystawy wybieram się w najbliższym czasie. Jeśli uda mi się zrobić parę zdjęć, pokażę Wam i napiszę o swoich własnych odczuciach :)
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 16:13   

porąbane z lekka, ale jak kto woli. trochę szkoda że sztuka eksploatuje tereny, których nie powinna.
 
     
bargman 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 592
Skąd: Deep Web
Wysłany: 2013-03-14, 18:41   

madamada88 napisał/a:
Co do samej wystawy wybieram się w najbliższym czasie. Jeśli uda mi się zrobić parę zdjęć, pokażę Wam i napiszę o swoich własnych odczuciach :)

Oooo to ja czekam na relację :usmiech:

Mr.eM napisał/a:
trochę szkoda że sztuka eksploatuje tereny, których nie powinna.

Taka trochę sztuka wymieszana z nauką. Nie jest to złe, nie każą przecież każdemu tam iść. Pomysł dla mnie wydaje się być całkiem ciekawy. A może ktoś ma zamiar wybrać się na medycynę, ale nie wie jak dokładnie zareaguje na ciało w prosektorium, to tam będzie miał okazję poczuć się jak na takich zajęciach. Albo tam wytrzyma i zafascynuje się jeszcze bardziej, albo odpuści. Nie straci roku na akademii medycznej, albo zostanie lekarzem. I druga strona, ktoś nie związany z medycyną będzie mógł pojąć jak pracuje to "w czym siedzi" - czyli nasze ciało.
 
     
madamada88
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-15, 07:51   

Zgadzam się z bargman. Gdyby nagle coś mi się stało, wolałabym, aby lekarz który będzie mi ratował życie, znał się na swojej specjalizacji - bazującej nie tylko na obrazkach z książek..
Nawiąże też trochę np do takiej sekcji zwłok. Niby to godzi, no bo jak tak można ludzkie ciało traktować po śmierci, a konieczne, aby złapać jakiegoś np zwyrodnialca.
Z wystawą jest podobnie, niby w naszych oczach jest brak poszanowania, ciało na pokaz tec... A pomaga przyszłym lekarzom zrozumieć funkcjonowanie ludzkiego organizmu, gdyż nic tak człowieka nie uczy jak 'praktyka' :usmiech:
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-16, 15:05   

Średnio przekonujące ;-) Ja wręcz odwrotnie - za nic w świecie nie chciałbym trafić do kogoś, kto jest entuzjastą ludzkich zwłok z wystaw :-)
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-03-20, 15:09   

Mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony wydaje mi się to trochę chore, a z drugiej strony jestem ciekawa, jak to wygląda wszystko " na żywo". Odczucia na pewno były by bardzo intensywne przynajmniej w moim przypadku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS