Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie sporty uprawiacie, aby poprawić swoje samopoczucie?
Autor Wiadomość
Don_kichot
Nowy

Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-06-12, 19:28   Jakie sporty uprawiacie, aby poprawić swoje samopoczucie?

Tak jak w temacie, czyli na początek zaczne od siebie. Kiedyś było to bieganie oraz jazda szosowa na rowerze, dziś nie jest to już dla mnie aż tak atrakcyjny sport, gdyż nie mam z kim jeżdzić. Przejechanie dystansu 30 km pozwala na zbyt wiele myślenia, poza tym kolana mam już nie te co kiedyś(Dziadzia ze mnie ;) ). Więc sam szukam jakiegoś sportu, który pozwolił by mi wypocić błędne myśli i nie był sportem wysiłkowym, a raczej rozciągającym.

Tak więc mam nadzieje, że podzielicie się wrażeniami z uprawianych przez was sportów.
Pozdrawiam
 
     
Ari2k5 
Administrator



Wiek: 30
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 260
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-12, 19:32   

Kiedy jest mi smutno to biorę gokarta i idę na tor na Wyrazów - przejadę 20 kółek i jest mi jakoś weselej, jeżeli pobiję swój rekord :D
 
 
     
Don_kichot
Nowy

Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-06-12, 21:51   

Nie każdy ma dostęp do toru z gokardami(fajna sprawa). Taka dawka adrenaliny napewno by się każdemu z nas od czasu do czasu przydała, ale chodziło mi raczej o sporty poprawiające kondycje fizyczną.

Twój podpis dość ciekawie kontrastuje z tym co napisałeś.
Ostatnio zmieniony przez Don_kichot 2012-06-12, 22:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
lumiere 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączyła: 08 Kwi 2012
Posty: 160
Wysłany: 2012-06-12, 22:08   

Ze swojej strony polecam pływanie :) Nigdy jakoś tego nie lubiłam, aż w styczniu psycholog polecił mi ten sport w ramach terapii. No i przyznam, że bardzo mi to pomogło :-) Co prawda jeszcze mam różne problemy ze sobą, ale miło jest się tak porządnie zmęczyć. To naprawdę pozwala pozbyć się myśli, tak totalnie odmóżdżyć :-D No i kondycja coraz lepsza. A moja pani od wf-u zawsze powtarzała, że pływanie dobrze wpływa na kształt biustu... ot, taka ciekawostka dla pań :-)
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-12, 22:21   

spanie :serduszka: :serduszka: :serduszka:
 
     
Don_kichot
Nowy

Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-06-12, 22:36   

duenderosa napisał/a:
spanie :serduszka: :serduszka: :serduszka:
Spanie napewno rozciąga, tylko że to nie sport. Bo do spania trzeba dwojga, a ja singiel jestem ;).
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-12, 22:47   

hmmmm ciekawe... ja raczej nie moge zasnąć jak leży koło mnie facet :zeby:
 
     
Don_kichot
Nowy

Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-06-13, 11:52   

To z pewnością przez te serduszka ;) , a jeśli chodzi o sporty rozciągające to sam zastanawiam się nad wschodnimi sztukami walk, ponoć spisują się lepiej od pływania, które jest sportem dużo bardziej wysiłkowym. Trenuje ktoś?

Zależy mi na czymś co nie będzie negatywnie wpływać na mięśnie kręgosłupa. Najlepiej gdybym mógł uprawiać ten sport elastycznie w pasijących mi godzinach, tryb pracy , oraz studia nie pozwalają mi na dostosowanie się do ewentualnych treningów niestety.
 
     
kilr0 
Nowy


Wiek: 33
Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 25
Wysłany: 2012-06-13, 12:02   

Sporty walki to fajna sprawa, sam ćwiczyłem taekwondo i krav-mage jakiś czas. Ważne żebyś trafił na odpowiedniego partnera do ćwiczeń (waga jest szczególnie istotna). Bo nie będziesz mógł się potem ruszyć;p
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-13, 13:10   

tak poważnie to kocham żeglarstwo..ale po kontuzji musiałam odstawić...
przerzuciłąm się na strzelanie.. ale pewnie też powiecie, ze to nie sport :)
Mnie uspokaja...(ale oczywiście nie do zwierząt tylko do tarczy)..
a dodaje adrenaliny jak jestem na paint bolu :)
 
     
p.aulina 
Nowy


Wiek: 35
Dołączyła: 08 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-13, 19:40   

Rolki rolki rolki :)
 
     
maciekotw 
Nowy

Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 13
Skąd: Otwock
Wysłany: 2012-07-16, 15:21   

Dla panów polecam piłkę nożną (poszukać ekipy i zabawa przednia)

A dla wszystkich rower (np 80-kilometrowy dystans), bieganie, siatkówka, pływanie.
 
 
     
Dreamska
Aktywny



Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 470
Wysłany: 2012-07-16, 17:38   

zdecydowanie rower :) bieganie również:) strasznie chciałabym się nauczyć pływać oraz jeździć na rolkach niestety brak nauczyciela/ki :roll:
 
     
Tutiki
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-16, 19:23   

hmmm... leżenie? tylko nie wiem czy to jest sport ;)
 
     
Grishnak
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-16, 19:34   

Tutiki napisał/a:
hmmm... leżenie? tylko nie wiem czy to jest sport ;)


Nie jest :jezyk2:

U mnie szermierka, albo fechtunek, jak kto woli. Wakacyjna przerwa aktualnie, ale po lecie wracam, bo to naprawdę poprawia mi samopoczucie, a i dla zdrowia też pewnie dobre ;-)

Mam aspirację zostać piątym muszkieterem :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS