Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Amigo Vulnerable
2015-11-22, 09:11
POSZUKUJĘ OSOBY DO POMOCY
Autor Wiadomość
dobrostan
Nowy

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: 2014-05-08, 13:52   POSZUKUJĘ OSOBY DO POMOCY

Dotychczas pomimo niepełnosprawności starałem się więcej dawać innym niż brać...
Niestety, teraz nadchodzą dla mnie trudniejsze dni, gdyż Tato będzie musiał pójść na dłużej do szpitala, a Mama bez pomocy drugiej osoby nie jest w stanie zapewnić mi pełnej opieki.
Mam jednak nadzieję, że napiszą do mnie osoby, które będą w stanie poświecić mi po parę dni.
Ze swojej strony mogę zapewnić miłe towarzystwo i ciekawie przeżyty czas...
Jacek
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-10, 15:27   

dobrostan napisał/a:
Mam jednak nadzieję, że napiszą do mnie osoby, które będą w stanie poświecić mi po parę dni.

Ze swojej strony mogę zapewnić miłe towarzystwo i ciekawie przeżyty czas...

Nic nie napisałeś o jaką pomoc chodzi? Z jakiego miasta jesteś?
Jesteś niepełnosprawny, ale j jakim stopniu? czy fizycznie czy umysłowo, to jest ważne, napisz jak możesz coś na ten temat.
I jakiej pomocy od nas oczekujesz? Na pewno chętni by się znaleźli, tylko nic o tym nie napisałeś. Pozdrawiam.
 
     
dobrostan
Nowy

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: 2014-05-12, 12:15   

Dopowiem, że zazwyczaj zimą dużo przebywam przy komputerze - tworząc m.in. strony internetowe. Wydałem też książeczki: "Docenić chwilę..." i "Być dla siebie Słońcem i Kwiatem". Są to moje przemyślenia, doświadczenia i przeżycia, ilustrowane zdjęciami.
Natomiast latem staram się podróżować do ciekawych miejsc. Taka aktywność jest dla mnie jedyną a zarazem najlepszą formą rehabilitacji.
Wówczas mogę odpocząć nie tylko ja, ale i Rodzice, którzy mają coraz mniej zdrowia i sił, lecz starają się zapewnić mi podstawową opiekę.
Niestety, bez fizycznej pomocy drugiej osoby, nie wiele mogę... - nawet wyjść z domu, aby cieszyć się pięknem przyrody.
Niemniej jednak każdy mój wyjazd uzależniony jest od tego, czy znajdę kogoś, kto mógłby wówczas mi towarzyszyć...?
Mieszkam pod Opolem, na w wsi.
Teraz jest tu bardzo pięknie, gdy wszystko rozkwita w moim ogrodzie...
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-14, 22:19   

dobrostan napisał/a:
Niemniej jednak każdy mój wyjazd uzależniony jest od tego, czy znajdę kogoś, kto mógłby wówczas mi towarzyszyć...?

Czy nie ma u Ciebie, jakieś pomocy z ośrodka rehabilitacyjnego? Nie idzie to załatwić? Wiele jest takich instytucji w Polsce, nawet można popytać, w Opolu też na pewno coś by się znalazło.
Siedzisz dużo w komputerze, porozglądaj się, poczytaj może coś się znajdzie.
A jak wygląda u Was sprawa z wolontariatem? Może tam znalazł by się ktoś do pomocy dla Ciebie?.
 
     
dobrostan
Nowy

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: 2014-05-15, 18:32   

Te wszystkie instytucje mogą najwyżej zaoferować jakąś pomoc doraźną...
Natomiast przy mnie jest to bardziej towarzyszenie...
Dlatego najbardziej ceniłbym obecność samotnej Kobiety, z którą moglibyśmy dzielić wzajemnie ubogacający czas...
Ostatnio zmieniony przez dobrostan 2014-05-15, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-19, 08:44   

Cytat:
Dlatego najbardziej ceniłbym obecność samotnej Kobiety, z którą moglibyśmy dzielić wzajemnie ubogacający czas...



Może znajdziesz taką, wiele jest tutaj kobiet samotnych. Głowa do góry, porozglądaj się. Pozdrawiam.
 
     
dobrostan
Nowy

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 10
Wysłany: 2014-05-19, 16:52   

Czasem obawa przed nieznanym, nie pozwala otworzyć się na drugiego człowieka...
Mam świadomość, że moja niepełnosprawność jest dodatkową barierą.
Zapewniam jednak, że przestaje ona istnieć przy bliższym poznaniu...
Aby więc dać możliwość lepszego poznania mnie, można wpisać do Google: Jacek przyjaciel
 
     
4w5 
Częsty bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 994
Skąd: Poludniowa Polska
Ostrzeżeń:
 1/4/4
Wysłany: 2014-05-19, 23:39   

dobrostan,

Rzuciłem okiem na tą Twoją stronę... troszke poczytałem... i autentycznie Ci powiem, że Cie podziwiam a nigdy nikomu czegoś takiego nie mówiłem - za tą najzwyklejszą chęć życia, czerpania z niego ile tylko się da. Nie wiem czy moge tak powiedzieć, ale moje problemy przy Twoich to ciężko je nazwać problemami a sporo z nich zafundowałem sobie na własne życzenie... nie doceniam bardzo często tego co dostaje od losu.... a wiele talentów które mam leżą i kurzą się na półce. Jakbym był pewnie na Twoim miejscu już dawno bym się załamał, nie miałbym siły walczyć o cokolwiek. Nie chciałbym, żebyś odebrał ten post jako hmmm... podkreślanie tego w jaki sposób jesteś inny od "przeciętnych ludzi". Troszke mnie zainspirowałeś ...czas podjąć pare wyzwań których się obawiam z niewiadomych przyczyn.
Życzę powodzenia w szukaniu towarzystwa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS