Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Howdy!
Autor Wiadomość
Hombre 
Milczący

Wysłany: 2012-07-13, 14:32   Howdy!

Szargały mną pewne wątpliwości przed rejestracją na tym forum, bo do tej pory uważałem, iż takie fora są dla ludzi skrajnie zdesperowanych, którzy totalnie nie potrafią pogadać z osobą obok i znaleźć dla siebie pomocy. (no offence, już tak nie myślę! xd) Ale pooglądałem trochę tematów z ciekawości i stwierdziłem "Czemu nie? Skoro to ma pomóc, na pewno nie zaszkodzi."
A więc:
Witam. Na imię mi Darek, mam 18 lat na karku i mam taki problem, iż mam poczucie osamotnienia mimo, iż mam ludzi wokół siebie. Nie jest ich wiele, jestem osobą introwertyczną i nie lubię mieć przy sobie tabunów ludzi. Chodzi o to, że czasami uderzają mnie fale "poczucia beznadziejności" i przez to odcinam się od ludu i osamotniony kontempluję w kącie swój problem. Poczucie beznadziejności wynika z mojej nieśmiałości, spowodowanej tym, że w podstawówce byłem popychadłem xd. Odciąłem się od ludzi totalnie i znalazłem pociechę w komputerze, który jest już mi nałogiem ponad 8 lat. Taki okres wystarczy, by "zapomnieć jak się rozmawia z ludźmi". Od tamtej pory zawsze przesadnie analizuję to, co chcę powiedzieć i staram się przewidywać reakcje drugiej osoby, żeby ona nie pomyślała, że gada z durniem. Nie mam też powodzenia u kobiet, mimo iż wybitnie brzydki nie jestem xd. Chodzę z tym problemem do psychologa. "Strach przed krytyką, niskie poczucie własnej wartości i brak akceptowania samego siebie", jak to mówi. Obecnie moje relacje z innymi dzielą się na dwie fazy - dobrą i złą. Dobra faza, to taka, podczas której wśród dobrze znanych mi ludzi czuję się swobodnie i rozmawiam z nimi o wszystkim i o niczym. Zła faza? Odcinam się i ani myślę wrócić, mimo iż czuję się z tym cholerrrrnie źle xd

Ale czuję, iż powoli się z tego wygrzebuję. Patrzę teraz na to wszystko z pewną nutą maniakalnego, niepoprawnego optymizmu. Nabrałem odrobinę dystansu i obojętności. Ale to wciąż długa droga.

Moje zainteresowania to - gra na gitarze, komponowanie muzyki, rysowanie, grafika komputerowa, stare komputery, programowanie, gry komputerowe.

Co chcę zdziałać na tym forum? Poznać jakichś wartościowych ludzi, wymienić doświadczenia, zabić nudę w dłuuugie wakacyjne dni.

Amen.

Radclifka 
Początkujący

Wysłany: 2012-07-13, 15:31   

No to dobrze trafiłeś:-)witaj:-)

Monia00000 
Nowy

Wysłany: 2012-07-13, 19:38   

Witam!
Dobra decyzja i napewno poznasz tutaj duzo fajnych i wartosciowych ludzi :) moja historia jest troche podobna do twojej ale u mnie jak narazie nic nie idzie ku lepszemu tylko wrecz mam wrazenie ze z dnia na dzien jest coraz gorzej :( zycze powodzenia i trzymam kciuki aby ci sie udalo w koncu poradzic z tym wszystkim!

mihi17maj 
Dyskutant

Wysłany: 2012-07-13, 21:46   

Cześć Daro

Robsson 
Aktywny

Wysłany: 2012-07-14, 20:05   

Witaj Darku ;)

Sunrise 
Zasłużony

Wysłany: 2012-07-14, 20:24   

Cześć Darek, miło Cię poznać :-)

lumiere 
Początkujący

Wysłany: 2012-07-14, 20:43   

Witaj na forum Darku! Widzę że jesteś do mnie podobny, przynajmniej jeśli o osobowość chodzi. Jeśli masz czas i ochotę - odezwij się na PW ;)

Łucja -> lumiere

Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-17, 23:34   

itaj Darku, mam nadzieje, ze wsrod nas poczujesz sie dobrze. ;-)

duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-18, 08:34   

Witaj Darku z Rudy :).. mam nadzieję też, że będzie ci dobrze z nami.. i że może spotkamy się na Piwiw w Katowicach :)

Selcia 
Początkujący

Wysłany: 2012-07-18, 08:35   

Siemka :D

Odpowiedz do tematu