Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przybyłem
Autor Wiadomość
Jov Tass 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska
  Wysłany: 2019-05-02, 23:48   Przybyłem

Witam wszystkich cieplutko. Mam nadzieję, że forum jeszcze nie umarło, bo problem który nas tu łączy niestety żyje i ma się dobrze.

W moim życiu samotność nadgryzała mnie od samego początku, powoli, po kawałku, aż w końcu mnie przeżuła i połknęła. Miałem 22 lata kiedy śmiercią naturalną ale wciąż tragiczną umarło moje życie towarzyskie, kumple nie mają już czasu, dziewczyna odeszła a pozostałe znajomości chyba się przedawniły. Próby poprawy/ odnowy kontaktu z dalszymi znajomkami nie powiodły się, może z winy mojej nieudolności w tej kwestii, a może nie było to możliwe. Podobnie nie udało mi się poznać nowych osób, znaleźć dziewczyny itd. Na razie nie poddałem się, ale okoliczności wydają się na tą chwilę niesprzyjające. W efekcie przez ostatnie cztery lata mam poczucie, że jakoś odpadłem od społeczeństwa, jestem odizolowany. Cały swój czas wolny spędzam w pojedynkę, czasem wychodzę na spacer, przejażdżkę albo przesiaduję na ławkach w okolicznych miastach, ale wciąż czuję się wyobcowany. Dołuje mnie to niesamowicie, myślę o tym codziennie i nie umiem przestać.

Z perspektywy czasu widzę, że powodem, przez który moja historia potoczyła się w takim kierunku była moja nieumiejętność nawiązania głębszych relacji z ludźmi. Nie byłem antyspołeczny ani nieżyczliwy, ale w rozmowach z większością nie natrafiałem na "wspólne fale", pozostawałem "kolegą neutralnym" i dość biernym, bo trzeba przyznać, że na codzień jestem małomówny i zawsze miałem nastawienie samotnicze. Dlatego znajomości pozostały na płytkim poziomie i z czasem się skończyły. W przeszłości jak i teraz w kontaktach z obcymi jak i znajomymi, szczególnie w większej grupie dopada mnie wrażenie, że jestem społecznie niedostosowany, odstający, nie mam pojęcia o czym gadać z innymi ludźmi. Pewnie niektórzy z tu obecnych znają to uczucie.

Czasem gdy negatywne emocje mnie boleśnie przytłoczą zastanawiam się czy nie wymagam pomocy specjalisty. Internetowe testy psychologiczne pokazują jednak, że choć mam bardzo niską samoocenę, to co najwyżej lekkie objawy depresji i kompletny brak fobii społecznej, toteż chyba rokuję nadzieję na poprawę sytuacji.

Każdego, kto chciałby ze mną pogadać zapraszam do odezwania się do mnie, a szczególnie tych , którzy mają jakieś rady, bo z samotności udało im się uciec lub zawrzeć z nią "przymierze pokoju". Ostatecznie jeśli miałbym pozostać samotny już zawsze, chciałbym umieć się do tego odpowiednio nastawić, tak by nie zadręczać się, ale cieszyć resztą życia. To chyba najtrudniejsze rozwiązanie, ale może do osiągnięcia.

Na koniec wszystkim, którzy przeczytali moją próbę "wygadania się"( chyba pierwszą w życiu) dziękuję za poświęcony czas.
 
 
     
Senny 
Aktywny



Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 251
Skąd: Centrum
Wysłany: 2019-05-03, 00:01   

Cześć,

Ciekawie napisane, chyba przeczytałem też coś o sobie w Twojej wypowiedzi.
Mam nadzieję, że uda Ci się tu znaleźć kogoś z kim znajdziesz wspólny język.
A samotność to tylko stan przejściowy, tego się trzymaj.
Pozdro.
 
     
notideal 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Maj 2018
Posty: 115
Wysłany: 2019-05-03, 12:53   

Witam. Powodzenia i nie poddawać się. A testy psychologiczne to słaby specjalista psychologiczny, wydaje mi die, że skoro pojawiają się take myśli to warto jednak wybrać się do psychologa/psychiatry.
 
     
Jov Tass 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-05-03, 13:17   

Zgadza się, według badaczy i ich statystyk samotność to zazwyczaj stan przejściowy :)
Z drugiej strony mówi się, że nadzieja matką głupich, a bezpodstawna nadzieja przynosi więcej szkody niż pożytku. Mimo to na razie jeszcze pozwalam sobie być "głupim".

Co do korzystania z pomocy psychologa to jestem raczej sceptyczny, może zmienię zdanie jeśli mi się kiedyś pogorszy sytuacja.
 
 
     
Peter7400 
Początkujący



Wiek: 32
Dołączył: 16 Kwi 2019
Posty: 117
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-05-03, 15:35   

Część ,

spróbuj porobić to co lubisz , rozwijaj się , poznaj siebie , to co lubisz robić itd. Ja polecam od siebie ćwiczenia , nie ma nic lepszego niż ćwiczenia i zadowolenie z siebie po nich , że tym razem zrobiłeś więcej itd. No , a jak masz jakieś hobby to zajmij się nim , staniesz się od razu ciekawszym człowiekiem do rozmowy , a kobiety to lubią ;-)
 
     
Jov Tass 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-05-03, 16:33   

Ćwiczenia robiłem przez ostatnie 3 lata, bardziej rekreacyjnie niż dla jakiś efektów, ale też mógłbym je polecać, bo odrywają uwagę od myślenia. Każda aktywność jest lepsza niż bezczynność kiedy odczuwasz pustkę w życiu, ta fizyczna szczególnie.
 
 
     
Peter7400 
Początkujący



Wiek: 32
Dołączył: 16 Kwi 2019
Posty: 117
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-05-04, 11:20   

Wiem jaki ból sprawia bycie samemu , ja jestem przeciwieństwem Ciebie, jestem gaduła itd. i każda napotkana przeze mnie dziewczyna mówiła że Ty to raz dwa sobie kogoś znajdziesz itd. Jesteś sam i musisz sobie wyznaczyć jakiś cel , który chcesz osiągnąć , jeśli chcesz spróbować poznawać ludzi , to możesz też sobie pogadać przez czat ruletkę , różnie ludzie się trafiają , ale przynajmniej choć przez jakiś czas sobie można pogadać ;) Nie wiem jak to jest być nieśmiałym w kontakcie z kobietami , ale zawsze podstawą jest to że lubisz siebie i za to kim jesteś , dzięki temu zamiast się dołować , możesz z czystym sumieniem spojrzeć kobiecie w oczy. Poza tym warto być otwartym na każdy temat , to na prawdę pomaga ;-)
 
     
Jov Tass 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-05-05, 20:08   

Czatu ruletki próbowałem całkiem sporo, ale nie trafiła mi się rozmowa, która mogłaby się przerodzić w znajomość z kimś. Na tego typu czatach jest bardzo duża nadreprezentacja facetów, którzy chcą pisać tylko z kobietami, dlatego będąc gościem musisz bardzo długo czekać, aż natrafisz na kogoś chętnego do rozmowy.

A co do lubienia siebie to mam z tym problem... Od jakiegoś czasu próbuję to zmienić, zacząć być bardziej dobry dla siebie. Efektów jeszcze nie widać, ale możliwe że się pojawią jeśli będę konsekwentny w staraniach. Jest to naprawdę dziwna i niełatwa walka z samym sobą.
 
 
     
notideal 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Maj 2018
Posty: 115
Wysłany: 2019-05-05, 21:39   

Jov Tass napisał/a:


Co do korzystania z pomocy psychologa to jestem raczej sceptyczny, może zmienię zdanie jeśli mi się kiedyś pogorszy sytuacja.


Nie chce straszyć, ale nie uważasz, że jak się pogorszy sytuacja to może być zbyt późno?
 
     
Jov Tass 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2019-05-06, 19:08   

Za późno na co? Nic mi nie zagraża. Po prostu póki daję sobie radę sam, nie próbuję szukać psychologa. Gdyby się coś zmieniło, rozważyłbym to. Ale mam zamiar starać się poprawić swój stan psychiczny i nie spodziewam się żadnych pogorszeń sytuacji. Nie mam też objawów czegoś, co kwalifikowałoby mnie na wymagającego opieki psychologa. Po prostu zdarza mi się czuć gorzej, mieć kryzys, tak jak wszystkim.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS