Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Szybkie pożyczki w firmach pozabankowych.
Autor Wiadomość
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 336
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2016-06-24, 14:15   Szybkie pożyczki w firmach pozabankowych.

Od dawna się mówi i ostrzega przed braniem różnego rodzaju kredytów i pożyczek poza bankowych.
Mimo to, nadal się reklamuje wiele firm, które kuszą naiwnych ludzi takimi pożyczkami, niby na niski procent...ale w rzeczywistości są to wysokie procenty i nawet od minimalnej kwoty pożyczki, już miesięczny procent od momentu zaciągnięcia pożyczki nie jest mały.

Jak się słyszy w mediach, szczególnie ludzie starsi, potrzebujący trochę pieniędzy, decydują się na te pożyczki, w różnych kwotach, a potem zaczynają się spore problemy.
Firmy, udzielające pożyczek gotówkowych okazują się oszustami i lichwiarzami, którzy bazują na łatwowierności ludzi i wpędzają ich w długi, które są nie do spłacenia.
Ile to jest przykładów utraty mieszkań własnościowych i innych rzeczy przez oszukańcze długi. Polska niestety należy do tych krajów, gdzie ludzie najbardziej się zadłużają z biedy i ze złych warunków życia.
Dla niektórych nie ma innego wyjścia, jak wziąć jakąś pożyczkę, bo coś potrzeba kupić.

Jak można ten patologiczny problem rozwiązać?
Czy jeśli ktoś nie ma innego wyjścia, bo znajduje się w kryzysowej sytuacji i potrzebuje trochę pieniędzy, powinien brać takie "pożyczki" na wysoki procent?
I niestety, ludzie tacy nie mogą liczyć na pomoc rodziny, znajomych, bo ludzie niechętnie komuś, nawet w rodzinach pożyczają pieniądze.
Czy naprawdę nie ma innego wyjścia, jak się zadłużać u oszustów, dostając "szybkie" pieniądze, ale na chwilę? Czy musi to być zawsze "błędne koło" takiej sytuacji?

Czy ktoś z Was zdecydowałby się na takie pieniądze od firm pożyczkowych, jeżeli nie mielibyście innego wyjścia?
 
 
     
Liscrosy
Nowy

Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 2017-03-15, 11:27   

Ja się zdecydowałem na taką szybką pożyczkę. Wziąłem ją w ExtraPortfel, przez neta. Uważam, że generalizowanie i pisanie jakie to chwilówki są złe to przesada. Ja wziąłem taką pożyczkę i nie żałuje, auto się popsuło, trzeba było pinie naprawić, więc pożyczyłem. 1,5 tys. na 45 dni. Koszta wyliczono mi na 0 zł, bo pierwszy raz brałem i faktycznie wziąłem 1,5 tys i tylko tyle oddałem. Umowa jasna, nic nie straciłem, więc nie mogę napisać nic złego. Pożyczkodawca uczciwy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS