Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki wybrać aparat fotograficzny?
Autor Wiadomość
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-05-07, 10:34   Jaki wybrać aparat fotograficzny?

Jest coraz cieplej, więcej czasu spędzamy poza domem, robimy wycieczki bliższe i dalsze. Gdy skończy się lato o przeżytych chwilach będą przypominać nam zdjęcia.
Może ktoś chciałby odświeżyć swój sprzęt albo jest początkujący i potrzebuje rady w wyborze odpowiedniego urządzenia. Porozmawiajmy tutaj o tym, jaki aparat wybrać, aby był on zgodny z naszymi potrzebami. :-)
 
     
MorrisEm 
Aktywny


Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 296
Skąd: Podbieskidzie
Wysłany: 2016-05-07, 10:51   

O kurde Sun, o tym nie pomyślałem, żeby taki temat założyć ;)

Co polecicie z lustrzanek do 2000 pln (samo body), i do tego jakiś obiektyw.
Cel zdjęć: pejzaże, krajobrazy, natura, zwierzęta, ludzie, koncerty, czyli ogólnie to co nas otacza ;)
Waham się między Nikonem i Canonem.
Modele które mnie zainteresowały:
Nikon: D3300, D5200
Canon: EOS 1200D, EOS 1300D

Nikony mają lepszą matrycę niż Canony, ale są też przez to droższe.

Obiektyw do Canona: EF 50mm f/1.8, lub jakiś inny, zmiennoogniskowy, byleby był w miarę jasny.

Ten powyższy podobno niezbyt nadaje się do focenia krajobrazów, natomiast jest dobry do ujęć portretowych, ale jego plusem jest na pewno cena i dobre właściwości. Niestety jest wykonany z plastiku, co może powodować szybsze zużywanie się i przedostawanie się zanieczyszczeń do optyki. Niestety coś za coś.

Kto zna jakieś dobre fora fotograficzne?
 
     
Joanna_23 
Nowy


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 45
Skąd: Wro.
Wysłany: 2016-05-09, 19:12   

Ja polecam Nikona. Ten D5200 jest podobno całkiem spoko. Przynajmniej tak mówi mój znajomy. Sama mam Nikona, ale D3100 + 18-105 mm VR i jestem z niego bardzo zadowolona. Całkiem dobrze mi się z nim współpracuje (od 2011 roku), tzn. współpracowało, niestety przez moją nieuwagę spadł mi wczoraj na podłogę i wyskakuje jakiś błąd. Muszę oddać go do serwisu. Mam jednak nadzieję, że to nic poważnego i szybko do mnie wróci mój 'towarzysz' życia;)
 
     
MorrisEm 
Aktywny


Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 296
Skąd: Podbieskidzie
Wysłany: 2016-05-09, 20:21   

Właśnie bardziej skłaniam się ku Canonowi niż Nikonowi. Miałem przyjemność focić przez kilka lat Nikonem D5100 + 18-105 mm VR. Nie za bardzo byłem zadowolony z uzyskanych zdjęć, choć to pewnie kwestia umiejętności, a nie sprzętu. Wiadomo, że fotki przede wszystkim robi człowiek, a aparat mu tylko w tym pomaga. Niestety prędkość tego zestawu o którym pisałem powyżej pozostawiała wiele do życzenia. Jeśli fotki były robione w naturalnym oświetleniu (plener), to wychodziły dość dobrze, choć często były nieostre. Natomiast podczas fotografowania w kiepskim oświetleniu (koncerty) był problem, żeby zrobić ostre zdjęcie bez lampy błyskowej. Wiadomo, że ten KITowy zestaw nie jest przeznaczony raczej do takich warunków, obiektyw jest dość ciemny, a przy zoomowaniu potrzebuje jeszcze więcej światła. Dlatego chciałbym tym razem kupić aparat szybki - najlepiej Canon, z jasnym obiektywem.
Niestety wybór jest tak szeroki, a ceny tak oszałamiające, że leżę i kwiczę...
 
     
Rowerzystka 32 
Nowy

Wiek: 40
Dołączyła: 29 Maj 2016
Posty: 21
Wysłany: 2016-06-01, 21:17   

Witajcie,

ja postanowiłam zrobić małą rewolucję w swoim życiu i chciałabym się przekwalifikowac na bycie fotografem. Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie długa i wyboista droga aczkolwiek mam dość pracy, która nie daje mi spełnienia.
Planuje zakup aparatu Canon EOS 7D Mark II, bo docelowo chciałabym robic zdjęcia sportowe:) chcę połączyć moje dwie największe pasje. Oczywiście będę musiała zacząć od innej fotografii, bo do sportowej jest potrzebny bardzo drogi sprzęt, ale mam nadzieję, że metodą małych kroczków uda mi się osiągnąć swój cel:)
 
     
jaros 
Nowy

Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-08, 22:46   

Ja mam starą, ponad 10 letnią lustrzankę Canona i jestem zadowolony. Oczywiście teraz są lepsze i brakuje mi głównie m.in. większych wartości ISO. Choć według mnie jeśli ktoś chce robić zdjęcia nieprofesjonalnie, to każda lustrzanka będzie dobra. Bardziej skupiłbym się na tym jak łatwo się obsługuje czy ile ma opcji i które w przyszłości mogą wydać się przydatne np. takie pozorne drobiazgi jak możliwość ustawiania czasu samowyzwalacza czy ustawianie czasu naświetlenia w trybie BULB.
Natomiast skupiłbym się na obiektywie. Ja sobie kupiłem jasny stałoogniskowy 50 mm / 1.8 i standardowym kitowym już praktycznie nie robię zdjęć. Jasny obiektyw pozwala zdecydowanie na wiele więcej.
 
     
MorrisEm 
Aktywny


Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 296
Skąd: Podbieskidzie
Wysłany: 2016-06-09, 09:24   

A tym obiektywem robisz zdjęcia np krajobrazów, architektury? Czytałem, że obiektyw z taką ogniskową raczej się do tego nie nadaje, natomiast jest świetny do portretów.
 
     
jaros 
Nowy

Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-06-12, 22:51   

MorrisEm napisał/a:
A tym obiektywem robisz zdjęcia np krajobrazów, architektury? Czytałem, że obiektyw z taką ogniskową raczej się do tego nie nadaje, natomiast jest świetny do portretów.


50 mm to taki "klasyczny" obiektyw do wszystkiego. Kiedyś w czasach analogowych aparatów lustrzanki np. Zenity właśnie miały obiektyw 50 mm (czy bodajże 45). Jak robię nimi generalnie wszystko i krajobrazy i architekturę. Ogólnie zależy jaki efekt chcesz osiągnąć, aby uchwycić więcej budynku w kadrze to nieraz obiektyw z mniejszą ogniskową mógłby być, choć gdy już jest zbyt mała to wtedy jest to tzw. rybie oko i widać zniekształcenia. Najlepszy do portretów to są różne zdania dla jednych 50 mm ale ja bym powiedział że więcej 80 mm lub 135 mm (czyli taki już "delikatny" zoom).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS