Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Amigo Vulnerable
2016-05-21, 08:21
Szanowanie pieniędzy.
Autor Wiadomość
Akcja 
Aktywny



Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 335
Skąd: Z jakiegoś miasteczka...
Ostrzeżeń:
 3/4/4
Wysłany: 2016-05-14, 16:37   Szanowanie pieniędzy.

Jaki macie stosunek do pieniędzy?
Czy trudno jest dbać, szanować pieniądze, jakie się posiada? Czy warto oszczędzać, czy nie w każdej sytuacji jest to potrzebne? Ja mam dobry stosunek do pieniędzy, bo potrafię szanować każdą złotówkę. Jestem biedny, nie mam wiele pieniędzy, ale to, co mam potrafię dobrze wydać.
Czasami zdarza mi się kupić trochę więcej do jedzenia, ale wszystko potem jem, nie marnując żywności.
Nie warto kupować, inwestować w zbędne rzeczy, bo potem się z tego nie korzysta, a pieniądze są utopione. Ja tak nie robię.

Znałem osobę ( niestety już nie żyje ), to był znajomy, który miał firmę, potem emeryturę i trochę więcej pieniędzy. Lubił chodzić po sklepach, centrach handlowych i kupować różne pierdoły, niepotrzebne rzeczy, z których potem nie korzystał.
On, może i szanował swoje pieniądze, bo na nie pracował, ale nie gospodarował się nimi zbyt dobrze. Przede wszystkim, lubił też alkohol i dużo kasy wydawał na vódkę, bo nic innego z alkoholu nie pił.
Może i miał problem z alkoholem, bo jak zaczynał pić, to, regularnie przez ok. dwa tygodnie, codziennie. Więc można sobie wyobrazić, ile wydawał kasy na sam alkohol. A potem, gdy był trzeźwy, narzekał, że za dużo wydał i brakowało mu kasy.
No ale, to była jego decyzja z piciem, nikt mu nie kazał pić alkoholu, przez dwa tygodnie, tracąc przy tym nie mało kasy.
On mieszkał sam, nie planował, raczej wydatków, tylko było to zachowanie spontaniczne, w jego przypadku.
 
 
     
Amigo Vulnerable 
Moderator


Wiek: 28
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 459
Wysłany: 2016-05-21, 08:20   

http://samotnosc-forum.waw.pl/topics21/czy-warto-odkladac-na-czarna-godzine-vt2239.htm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS