Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie
Autor Wiadomość
wonski 
Nowy

Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 6
Skąd: Alkmaar
Wysłany: 2012-05-19, 23:48   Witajcie

Cześć wszystkim.
Na imię mi Ireneusz, mam 25 lat. Przez całe swoje życie jestem samotnym człowiekiem, często się oszukuję twierdząc że nie potrzebuję drugiej osoby do bycia szczęśliwym lecz są to tylko kłamstwa. Nigdy nie czułem tego że komuś na mnie zależy, nigdy nie zaznałem prawdziwego związku z kobietą. Czuję że wszystko w swoim życiu schrzaniłem. Nie mam nikogo, nikomu na mnie nie zależy i przez te wszystkie lata nabrałem tej "umiejętności" że i mi przestało zależeć na innych. Nie potrafię znaleźć sobie bratniej duszy i z czasem pewnie przestanę się o to starać. Czuję że życie każdego dnia mnie krzywdzi, tyle że ja niczym sobie na to nie zasłużyłem, niczym.
Witam w doli i niedoli, niech Wam się wiedzie, ja już nie wierzę w lepsze życie.
 
     
Ari2k5 
Administrator



Wiek: 31
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 260
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-20, 00:21   

Witaj Ireneusz i nie przejmuj się, będzie lepiej, szczęście może czekać tuż obok Ciebie.
 
 
     
mihi17maj 
Dyskutant


Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1166
Wysłany: 2012-05-20, 07:33   

Cześć Ireneusz tak jak na pisał Elemus Twoje szczęście może czekać tuż obok Ciebie i nawet nie wiadomo kiedy a uśmiechnie się ono do Ciebie i znajdziesz bratnią duszę i tego życzę Tobie pzdr
 
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-20, 07:45   

Cześć,
wiesz smutno trochę jak u progu życia ktoś pisze, ze ma poczucie, ze "schrzanił" życie..
Zawsze wtedy rodzi mi się pytanie - gdzie byli bliscy ze swoją miłością i wsparciem, gdy kształotował się charakter i umiejętności do radzenia sobie w życiu...

Nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa.. nawet jeśli było trudno w przeszłości i nawet jak człowiek był sam...
Zawsze warto szukać wsparcia...choćby tu na forum.. i zmieniać swoje życie na lepsze.. ale czasem warto się odciąć od przeszłości.. by nie była jak kamień u szyi.. hamuąca i upokarzajaca... i zabierająca poczucie wartości..

Dziś jest najważniejsze.. bo to co zrobimy dziś.. sprawi, ze takie będzie nasze jutro :)

Witaj!
 
     
Kasienka 
Aktywny



Wiek: 38
Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 208
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2012-05-20, 11:08   Re: Witajcie

wonski napisał/a:

Czuję że życie każdego dnia mnie krzywdzi, tyle że ja niczym sobie na to nie zasłużyłem, niczym.

mam podobne odczucia, hmm... ten świat jest dziwny

ale czasem lepiej może być samotnym, niż męczyć się... - myślę, że tam do góry wiedzą co robią, choć miewam chwile zwątpienia...hmmm

Cześć :usmiech:
 
 
     
Karuta 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 274
Wysłany: 2012-05-20, 11:48   Re: Witajcie

wonski napisał/a:
Cześć wszystkim.
Przez całe swoje życie jestem samotnym człowiekiem, często się oszukuję twierdząc że nie potrzebuję drugiej osoby do bycia szczęśliwym lecz są to tylko kłamstwa.


Cześć, ja siebie oszukałam :> i jestem happy :), a siedzę na forum bo lubię :D
Ostatnio zmieniony przez Karuta 2012-05-20, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Robsson 
Aktywny



Wiek: 33
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 415
Wysłany: 2012-05-20, 14:23   

Witaj, skoro są to kłamstwa, to nie staraj się w nie wierzyć. Trzeba mieć nadzieję, że wkrótce będzie lepiej ;)
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2012-05-20, 15:34   

wonski, witaj wśród swoich, jak pewnie zauważyłeś, większość użytkowników to mili i życzliwi ludzie, więc mam nadzieję, że zagościsz u Nas na dłuzej :)
Ostatnio zmieniony przez Ever 2012-05-20, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
wonski 
Nowy

Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 6
Skąd: Alkmaar
Wysłany: 2012-05-21, 00:19   

ever myślę że zagoszczę, choć akurat nie szukam pocieszenia. Na swój sposób biorę życie jakim jest i potrafię się z pewnymi sprawami pogodzić. Miło jednak jest znaleźć miejsce gdzie można bez skrępowania opisać swoją historię, a naprawdę mam o czym opowiadać.
duenderosa czy schrzaniłem swoje dotychczasowe życie? tak, schrzaniłem i to na całej linii. Łatwo jest powiedzieć że ktoś młodszy tak uważa i jest to niesłuszne, gorzej byłoby się zamienić miejscami i zobaczyć jak wiele rzeczy uciekło, i jak wiele z nich już nigdy się nie osiągnie.
Mimo wszystko nie skarzę się na swój los, każdy ma to na co sam sobie zasłużył. Trzeba żyć, po prostu trzeba dalej żyć.
 
     
chocholica 
Początkujący


Wiek: 39
Dołączyła: 21 Kwi 2012
Posty: 107
Wysłany: 2012-05-24, 12:38   

wonski napisał/a:
Nie mam nikogo, nikomu na mnie nie zależy i przez te wszystkie lata nabrałem tej "umiejętności" że i mi przestało zależeć na innych. Nie potrafię znaleźć sobie bratniej duszy i z czasem pewnie przestanę się o to starać.


Lata tudzież ilość "niepowodzeń", odnalezienia odpowiedniej osoby na przyjaciela skutkuje zanikiem dalszego szukania.

wonski napisał/a:
Czuję że życie każdego dnia mnie krzywdzi, tyle że ja niczym sobie na to nie zasłużyłem, niczym.


wonski napisał/a:
Mimo wszystko nie skarzę się na swój los, każdy ma to na co sam sobie zasłużył.


Nie rozumiem tej dwoistości :-|

Witaj
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-26, 22:00   

Wonski - zawsze można zacząć od początku...nie wazne ile razy upadasz i chrzanisz życie...
dopóki żyjemy jest nadzieja..
czasem trzeba wylądowac w piekle... aby zatęsknić za życiem...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS