Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
To jest ponad moje siły :(
Autor Wiadomość
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-05-31, 16:40   To jest ponad moje siły :(

Jestem siedemnastoletnim chłopakiem. Nie mogę już tego wytrzymać. Nie mam żadnego znajomego, przyjaciół, z którymi mógłbym spędzić czas. Jeśli mam czas wolny spędzam go na komputerze, czytając rzeczy, słuchając muzyki. Poza tym jeżdzę na rowerze, skuterze, ale ileż można? Dodam, że mieszkam na wsi, więc jest tym bardziej przewalone. Bo tutaj nie ma nic interesującego. Gdyby było kino, czy coś, cokolwiek to nawet sam mógłbym pójść i pewnie bym poszedł. A tutaj żywcem nie ma nic. Chodziłem do lasu, brałem psa na spacer, chodziłem po polach, ale ileż do cholery można. Ja dostaję już szału, nie mam ochoty żyć, takie beznadziejne życie. I proszę nie piszcie mi, idź na drogę i zaczepiaj kogoś z ulicy może się uda. Takie rady są beznadziejne. Nie moge tego już znieść :( Wróciłem właśnie z Gdańska, i stwierdzam, że chciałbym tam zamieszkać w tym mieście bo się zakochałem. Jak zobaczyłem ile tam można, chociażby pójść do głupiego parku. Jestem nieśmiały do dziewczyn nieznajomych itd. Ale może, może, przynajmniej miałbym możliwość że np. w parku do jakiejś zagadam... A tutaj nic, zupełnie nic. Nie mam sił ;(
Ostatnio zmieniony przez Grzeesiu96 2013-05-31, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hombre 
Milczący



Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 77
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-05-31, 18:59   

Meh. Kiedy ty jeździłeś na rowerze, biegałeś po polach, chodziłeś z psem na spacer mogąc cieszyć się naturą, inni z tym samym problemem spędzają czas wyłącznie przed ekranem i klawiaturą, czytając kwejki i inne badziewia i robiąc kursy komputer - kibel - lodówka :< Wieś to jednak zawsze kojarzyła mi się z pewną dozą wolności, świeżym powietrzem, zaprzyjaźnionymi sąsiadami i łatwą pracą na lato. Czyli ciekawiej od życia w centrum GOPu.

Grzeesiu96 napisał/a:
Jestem nieśmiały do dziewczyn nieznajomych itd.

Obawiam się, przyjacielu, ze nie tylko ty xd I to nie znaczy że jesteś jakiś upośledzony. Rzesze ludzi tak ma i jest to najzupełniej normalne. Nie umniejszaj sobie z tego powodu.

Czy prowadziłeś jakiś poważny dialog na ten temat z rodzicami?
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-31, 20:12   Re: To jest ponad moje siły :(

Grzeesiu96 napisał/a:
Wróciłem właśnie z Gdańska, i stwierdzam, że chciałbym tam zamieszkać w tym mieście


Właśnie, a rozmowa na TEN temat z rodzicami?
Dobrze kolega podpowiada.
 
     
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-06-02, 10:47   

ja mam inne zdanie na ten temat... Zwłaszcza, że na tej wycieczce miałem 4 takich osób, co wkońcu mi dały poczuć co to koleżenstwo... Nie moge zapomniec o tej wycieczce. Moglem z tymi 4 pogadac i w ogóle... Mysle, ze wiecej cos z tego nie bedzie, ze bedziemy sie spotykac po szkole czy cos, bo to nie, ale mimo wszystko tamten czas tam był super i teraz mi szkoda :(
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-02, 10:56   

Co mówią Twoi rodzice?
 
     
Hombre 
Milczący



Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 77
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-06-02, 12:34   

Grzeesiu96 napisał/a:
Mysle, ze wiecej cos z tego nie bedzie, ze bedziemy sie spotykac po szkole czy cos, bo to nie,

What

Są to ludzie ze szkoły czy nie? Jeżeli tak, to brawo, masz kolegów. Na jakiej podstawie wtedy sądzisz, że nic z tego nie będzie? "Bo to nie" to jednak słaby argument. Chyba na "cześć, co tam u ciebie" możesz się zdobyć?
 
     
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-06-02, 15:35   

To był taki chłopak z dziewczyną, i dwie dziewczyny inne. No tak, cześć ,, co tam " to pewnie tak, ale nic poza tym. Co na to moi rodzice? Moi rodzice, nic... Widzą moją ogromną samotność, ale nic nie mówią ani nic.
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-02, 15:42   

Opowiadałeś im o tej wycieczce do Gdańska? Jak się wtedy czułeś?
Myślisz nad przeprowadzką do tego miasta?
 
     
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-06-02, 15:46   

No chciałbym :) Jeszcze dwa lata liceum mam, a potem chciałbym tam zyc i mieszkac. Jest pięknie, zwłaszcza wieczorem. Mozna wyjsc, to tu i tu. Jest swietna atmosfera.
 
     
Hombre 
Milczący



Wiek: 29
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 77
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-06-02, 15:54   

Grzeesiu96 napisał/a:
No tak, cześć ,, co tam " to pewnie tak, ale nic poza tym.

Dlaczego? Nie widzisz szansy do zyskania przyjaciół?
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-02, 16:02   

Zatem mam nadzieję, że po tych dwóch latach tam zamieszkasz i znajdziesz tam coś dla siebie!:) :przytul:
 
     
Fuksia 
Milczący


Wiek: 42
Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 59
Wysłany: 2013-06-02, 16:58   

Grzeesiu96 napisał/a:
No chciałbym :) Jeszcze dwa lata liceum mam, a potem chciałbym tam zyc i mieszkac. Jest pięknie, zwłaszcza wieczorem. Mozna wyjsc, to tu i tu. Jest swietna atmosfera.

Skoro urzekł cię Gdańsk może warto już teraz pomyśleć nad studiami w tym mieście. Sama nie wspominam podstawówki ani liceum najlepiej, ale studia to zupełnie co innego. Wtedy poznaje się wielu fantastycznych ludzi.
 
     
Grzeesiu96 
Początkujący


Wiek: 27
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 102
Skąd: Południe Polski.
Wysłany: 2013-06-03, 16:22   

Fuksia, no chciałbym :) A tak apropo samotnosci. To jak Wy to próbujecie przetrwac? Co robicie? Bo ja uciekam w rower, skuter, Internet... Niedlugo wznowie tez na wakacjach treningi w piłkę, ale to wiecie treningi dwa razy tygodniowo...
 
     
Fuksia 
Milczący


Wiek: 42
Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 59
Wysłany: 2013-06-03, 17:58   

Każdy ma swoje sposoby, ja się skupiam na swoich zainteresowaniach, nauce i staram się utrzymywać kontakt ze znajomymi nawet jeśli nie zawsze jest to łatwe. Bo każdy ma swoje życie, obowiązki a czasem zwyczajnie się nie chce, ale najlepiej zwyczajnie skupić się na czymś konkretnym zamiast snuć czarne myśli.
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-03, 18:21   

Grzeesiu96 napisał/a:
To jak Wy to próbujecie przetrwac?


Muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka.
Książki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS