Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyczne propozycje jak kogoś poznać?
Autor Wiadomość
kolorowyzolw 
Początkujący



Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 158
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-26, 19:41   Praktyczne propozycje jak kogoś poznać?

Padło

- Kurs Tańca
- Portal Randkowy

Możemy nadmieniać wady.
 
 
     
pawełzgdańska 
Milczący


Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-05-26, 20:59   

Od siebie mogę dodać kurs językowy. Tak poznałem moją byłą, chociaż to było już ładnych parę lat temu.

Co do portali randkowych to nie wiem, niby ludzie się tam poznają, jednak ja mam mieszane uczucia.
W sumie mój znajomy poznał swoją dziewczynę na Sympatii, mi jakoś nie wychodzi.
Piszę, a nie dostaje nawet odpowiedzi. Co jeszcze śmieszniejsze, zdarza się, że dostanę wiadomość/oczko, odpisuję i też nie ma odzewu :D
Zastanawiam się, po co niektóre osoby tam siedzą, chyba tylko, żeby sobie popatrzeć.
Poza tym wpisywanie nieprawdy w opisie jest na porządku dziennym. Pisze, że chce kogoś poznać, że jest spontaniczna, rozmawiamy trochę i na propozycję spotkania reaguje, że nie, bo to, bo tamto. Albo pisze, że słucha muzyki filmowej, a po rozmowie okazuje się, że nie ma na ten temat zielonego pojęcia. No to tyle przykładów. Trochę chaotycznie to wyszło, ale mam nadzieję, że da się zrozumieć :D
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-26, 22:22   

Podejść do obcej osoby, która wydaje się nam sympatyczna i zagadać ;)

Ja swojego byłego poznałam też w necie, a drugiego przez innych znajomych. Także.. trzeba wyjść do ludzi, albo poznawać w sieci. To tylko dwa wyjścia :)
 
     
Crowley 
Milczący



Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 84
Skąd: Kraków/Myślenice
Wysłany: 2013-05-26, 22:24   

pawełzgdańska napisał/a:
Od siebie mogę dodać kurs językowy. Tak poznałem moją byłą, chociaż to było już ładnych parę lat temu.


Kurde ale jak na kursie językowym,dziewczyny nie są tam zbyt zajete przyswajaniem słówek??
-organizacja studencka,mam zamiar się zapisac tylko nie wiem do czego
 
     
pawełzgdańska 
Milczący


Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-05-26, 23:12   

Crowley napisał/a:

Kurde ale jak na kursie językowym,dziewczyny nie są tam zbyt zajete przyswajaniem słówek??

Hmm... nie wiem jak to teraz wygląda, bo było to parę lat temu, pewnie to też zależy na jakich ludzi się trafi.
Kurs kursem, ale zawsze jest czas przed zajęciami, po zajęciach, można się poznać. Poza tym u nas to wyglądało tak, że pracowało się często w parach, później pary się zmieniało.
Wydaje mi się, że z - jak to ktoś ładnie określił - drugiej strony barykady może wyglądać to podobnie, przynajmniej w części "przypadków", czyli że dziewczyny też zapisują się na takie zajęcia z zamiarem poznania kogoś przy okazji.
Mi osobiście udało się trafić na świetną grupę, poza tym, że poznałem tam dziewczynę, to stworzyliśmy całkiem fajną paczkę, chodziliśmy na imprezy i spotykaliśmy się poza zajęciami, z niektórymi osobami utrzymuję kontakt do dziś.
 
     
pawełzgdańska 
Milczący


Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-05-27, 01:54   

NovemberRain napisał/a:
Podejść do obcej osoby, która wydaje się nam sympatyczna i zagadać ;)

Łatwo powiedzieć :P
NovemberRain napisał/a:
Ja swojego byłego poznałam też w necie

A może mogłabyś bardziej sprecyzować? Poznałaś na jakimś forum tematycznym czy na serwisie randkowym? Czy jeszcze gdzie indziej?
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-27, 01:59   

Jasne, że łatwo powiedzieć ;)

Hmm.. To było na epulsie ;)
Właściwie to zaczęłam udzielać się w postach dotyczących poezji. Wstawiałam swoje wiersze, on wstawiał swoje, komentowaliśmy też twórczość innych i.. właściwie zaczęło się od sprzeczek i burzliwych dyskusji na temat poezji :) Iii.. tak żeśmy się właśnie poznali, a później zaczęliśmy więcej ze sobą rozmawiać, aż w końcu się spotkaliśmy :)
 
     
pawełzgdańska 
Milczący


Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 59
Wysłany: 2013-05-27, 02:09   

Ojejku, epuls :) Kiedy to było... aż się łezka w oku kręci :D

No właśnie, wspólne zainteresowania to dobry punkt wyjścia. Niektórzy twierdzą, że przeciwieństwa się przyciągają, ale tu chodzi o ludzi, nie o magnesy :D
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-27, 02:12   

A zgadza się, kilka lat temu, miałam wtedy hmm.. 16 chyba ;) Albo 17? Kurczę, nawet już nie pamiętam! ;)

Wiem już po sobie, że przeciwieństwa w przypadku ludzi się nie sprawdzają ;)
Jasne, w innych przypadkach może być inaczej. Żałuję tylko, że musiałam przekonywać się o tym aż cztery lata (ale nie mówię już o związku "epulsowym").
 
     
Poddrzewem 
Częsty bywalec



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 653
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-27, 02:12   

Cytat:
Praktyczne propozycje jak kogoś poznać?


Wychodzić, spędzać aktywnie czas wolny. Niema miejsca do którego się pójdzie i Bum! i będzie ona.
A jak poznać, no tak zwyczajnie, po swojemu. Nawet nieśmiało zagadać, nieporadnie lecz zrobić jakiś ruch.
Gdzie szukać? Wszędzie. (Tylko bez takich założeń że to se szukamy żonki czy kochanki (czy tam innej wybranki (serca)), bo już na tym polegniesz. )
 
 
     
Crowley 
Milczący



Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 84
Skąd: Kraków/Myślenice
Wysłany: 2013-05-27, 17:17   

Poddrzewem napisał/a:
Cytat:
Praktyczne propozycje jak kogoś poznać?


Wychodzić, spędzać aktywnie czas wolny.
Gdzie szukać? Wszędzie. (Tylko bez takich założeń że to se szukamy żonki czy kochanki (czy tam innej wybranki (serca)), bo już na tym polegniesz. )


Nio a jakiś konkret,sorry ale jestem inżynierem i uwielbiam konkrety xD

A co do drugiej cześci zdania.Wiem że nie wolno być desperatem ale ja jestem ZDESPEROWANY :P brakuje mi strasznie bliskości a do tego jestem prawiczkiem i boję się jak podejdzie do tego dziewczyna.Czuję że czas mi ucieka,zycie mi ucieka a ja nie wiem jak je zatrzymać,jak coś zmienic.
Jakie mam mieć podejście ,jak nie być desperatem?:P
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-27, 17:33   

Wszędzie oznacza naprawdę wszędzie ;)
Każdy człowiek ma jakichś znajomych, niemożliwe jest, żeby ZUPEŁNIE NIKOGO nie znał.
Warto czasem wyjść gdzieś z ludźmi, których znasz.
Warto wyjść na spacer, pobiegać, pojeździć rowerem i zagadać do osoby, która robi to samo co Ty, czyli aktywnie spędza czas właśnie ;)
Ja wiem, to wszystko prosto brzmi.
Albo poznawać ludzi w necie i spotykać się z nimi, to też wyjście :)
 
     
Poddrzewem 
Częsty bywalec



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 653
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-27, 21:07   

Crowley napisał/a:

Nio a jakiś konkret,sorry ale jestem inżynierem i uwielbiam konkrety xD


Wyjść z domu. Podnieść głowę go góry. Jak będziesz patrzył się w duł to nie zobaczysz ze jakaś panna się do ciebie uśmiecha. A jak już to zobaczysz, to oczywiście odwzajemnić uśmiech. Potem wystarczy powiedzieć "cześć" :D

Wiesz tak na poważnie, to żaden problem ze jesteś prawiczkiem. Każdy był kiedyś...
 
 
     
Joanne 
Nowy

Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 12
Wysłany: 2013-05-27, 21:16   

Poddrzewem napisał/a:
Crowley napisał/a:

Nio a jakiś konkret,sorry ale jestem inżynierem i uwielbiam konkrety xD


Wyjść z domu. Podnieść głowę go góry. Jak będziesz patrzył się w duł to nie zobaczysz ze jakaś panna się do ciebie uśmiecha. A jak już to zobaczysz, to oczywiście odwzajemnić uśmiech. Potem wystarczy powiedzieć "cześć" :D

Wiesz tak na poważnie, to żaden problem ze jesteś prawiczkiem. Każdy był kiedyś...


Dokładnie wyjść z mu i głowa do góry. Ja swojego czasu dużo osób poznawałam na imprezach.
A jako kobiet mogę powiedzieć, że żadna normalna dziewczyna nie skreśli Cię dlatego, że jesteś prawiczkiem . Więc nie ma się co o to martwić ; )
 
 
     
Crowley 
Milczący



Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 84
Skąd: Kraków/Myślenice
Wysłany: 2013-05-30, 18:59   

Ech co wy mówicie.Nie za bardzo mam gdzie wyjść i z kim,nawet do klubu jakoś głupio samemu.
Ale nie to mnie najbardziej dobija,jak sie rozglądam to wszystkie dziewczyny koło 20 w mojej okolicy,na studia itd sa ZAJĘTE i nie mam pojęcia gdzie już szukać,naprawde.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS